www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei podváděl v benchmarcích

Huawei podváděl v benchmarcích
, , aktualita
Smartphony Huawei a Honor jsou upravovány tak, aby dosahovaly lepších výsledků v benchmarcích. Výrobce to vysvětluje tak, že podvádí i ostatní. Tvůrce benchmarku 3DMark se ovšem rozhodl několik modelů vyřadit ze své databáze.
K oblíbeným
reklama
Už mnohokrát se opakovaly případy, kdy výrobci podváděli v benchmarcích, aby jejich telefony získaly v těchto testech vyšší počet bodů. První větší kauza se objevila v roce 2013, kdy byl přistižen Samsung a následně také další značky. Jaké byly následky? Výrobci se dušovali, že se podobná jednání nebudou opakovat. Samsung dokonce musel k soudu, přičemž případ nadále pokračuje. A tvůrci benchmarků implementovali opatření, která měla dalšímu falšování výsledků zabránit. A situace po pěti letech? Podvody nadále pokračují, jak zjistil redaktor webu Anandtech.com. Při přípravě článku o funkci GPU Turbo si všiml nesrovnalostí u výsledků telefonů Huawei P20 a Honor Play, které jsou přitom vybaveny stejným procesorem.
 
 
Zjistili, že novější telefony výše uvedených značek disponují seznamem benchmarkových aplikací. Pokud dojde ke spuštění některé z těchto aplikací, smartphone na to zareaguje navýšením výkonu, takže si z testu odnese znatelně lepší bodový výsledek. Zmiňovaný Honor Play v jednom z dílčích testů benchmarku 3DMark obdržel 3 146 bodů místo 2 271 bodů. Snímkovací frekvence v jiném dílčím testu se dokonce skoro zdvojnásobila ze 66,54 fps na 127,36 fps. Problém spočívá v tom, že k tomuto krátkodobému navýšení výkonu dojde jen v benchmarcích, takže uživatel z něj při běžném používání (např. hraní her) nemůže nijak těžit. A není divu, teplota telefonů se během testů výrazně zvýšila, takže by v krajním případě hrozilo i poškození přístroje.
 
Dr. Wang Chenglu, který vede v Huawei divizi softwaru, se v reakci na zjištění sešel se zástupci webu Anandtech. Uvedl, že současné benchmarky považuje za odtržené od reality, neboť výsledné číslo podle něj neukazuje celkový zážitek z telefonu. Navrhuje přitom standardizované benchmarky, které by byly zaměřeny více na uživatelskou zkušenost. Mnohé ovšem pobouřil vyjádřením, že ostatní výrobci také dosahují vysokého skóre v testech výkonu, takže Huawei nemůže zůstat pozadu. Kromě kritiky některých fanoušků na sebe dlouho nenechala čekat ani reakce společnosti, která stojí za populárním benchmarkem 3DMark. Tvůrci otestovali telefony v běžné verzi benchmarku, která je veřejně dostupná v Google Play Store, a následně v uzavřené verzi, ke které nemají přístup výrobci zařízení.
 
 
Výsledky telefonů ve veřejné verzi byly přibližně o 40 % vyšší, což dokazuje, že výrobci své smartphony upravují, aby dosahovaly lepších výsledků v běžných benchmarcích. Využívají k tomu pouze název dané aplikace. Z databáze 3DMark proto byly odstraněny čtyři modely, u kterých bylo zjištěno podvádění – Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei Nova 3 a Honor Play. Huawei uvedl, že skrytý „režim výkonu“, který se dosud aktivoval jen v benchmarcích, by měl být v budoucnu dostupný pro všechny uživatele.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář