Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P9 Lite Mini se v tichosti objevil na okolních trzích

5.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Některé slovenské, polské či maďarské obchody začaly nabízet telefon Huawei P9 Lite Mini, který se vyznačuje průměrnými parametry v pohledném těle s cenovkou 200 eur. Jinde se stejný model prodává pod jinými názvy.
Huawei nepřestává recyklovat jména svých oblíbených smartphonů, aby zatraktivnil modely, které s původním nemají mnohdy vůbec nic společného. To je i případ v tichosti uvedeného Huawei P9 Lite Mini. Pokud bychom používali terminologii výrobce, mělo by jít o zmenšenou verzi odlehčené verze loňské vlajkové lodi Huawei P9. Jenže s ní má jen pramálo společného, třeba design je zcela odlišný a více než modelům P9 či P9 Lite se podobá iPhonu. Ve skutečnosti se totiž jedná o stejný model, který je na čínském trhu nabízen jako Huawei Enjoy 7 a na některých dalších světových trzích nese označení Huawei Y7 Pro (2017). Huawei P9 Lite Mini je přesto pohledný telefon, který má patrně kovové tělo, nebo tento materiál alespoň velmi zdařile imituje.
 
 
Svou výbavou novinka spadá do nižší třídy, ačkoliv se cena pohybuje v přepočtu okolo pěti tisíc korun. Za tuto částku dostane zákazník model s 5” displejem o rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD), čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 425 taktovaným na 1,4 GHz, 2GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Už z těchto klíčových parametrů je jasné, že výrobce tímto smartphonem cílí na méně náročné zákazniky. Na zádech se nachází 13MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou, kousek pod ním potom nalezneme čtečku otisků prstů. Dále se telefon může pochlubit 5MPx přední kamerkou na selfie, podporou LTE, Dual SIM a další standardní výbavou v oblasti konektivity, kterou byste očekávali od smartphonu nižší až střední třídy.
 
Baterie o kapacitě 3 320 mAh nenadchne ani neurazí a k jejímu nabíjení slouží port micro USB. Jako operační systém byl použit Android 7.0 Nougat s uživatelským rozhraním EMUI 5.1. S budoucími aktualizacemi by uživatelé neměli příliš počítat. Huawei P9 Lite Mini byl nejprve v tichosti objeven v Maďarsku, na svých stránkách jej ovšem má také polské zastoupení výrobce a brzy by měl také odstartovat prodej na Slovensku, kde dostal přístroj cenovku 199 eur, v přepočtu asi 5 200 Kč. V českých obchodech se novinka ještě oficiální cestou neobjevila, ale to se možná v následujících dnech či týdnech změní.
 


reklama