Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Nova Smart míří na český trh, jde o přejmenovaný Honor 6C

22.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei opět dokazuje, že značky a modelové řady pro něj nic neznamenají a obměňuje je podle poptávky na jednotlivých trzích. Nedávno představený Honor 6C se bude na v ČR prodávat jako Huawei Nova Smart, v Číně potom stejný model nese název Enjoy 6s.
Není to tak dávno, co jsme si stěžovali na matoucí označení některých modelů od Huawei. Psali jsme, že se jeden a ten samý smartphone prodává pod třemi různými názvy, ale to jsme ještě nevěděli, že na českém trhu se novinka objeví jako Huawei P9 Lite 2017. Ani to však nebyl konec a počet označení tohoto smartphonu střední třídy vzrostl celkem na pět – kromě již zmiňovaného můžeme telefon na některých trzích najít jako Huawei P8 Lite 2017, Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite nebo Huawei GR3 2017.

Huawei ovšem v tomto matení zákazníků pokračuje u dalšího svého modelu. Koncem loňského roku byl na čínském trhu představen telefon Huawei Enjoy 6s, který byl tento měsíc uveden znovu, tentokrát pro mezinárodní trhy, jako Honor 6C. Netrvalo dlouho a v nabídce některých českých internetových obchodů se objevil nový přístroj s názvem Huawei Nova Smart. Ona je to však „novinka“ pouze v uvozovkách, neboť se jedná o již známý Huawei Enjoy 6s, respektive Honor 6C.

Pokud jste si mysleli, že modelová řada by měla představovat určitý směr v oblasti designu, výbavy či cenové politiky, v případě Huawei to rozhodně neplatí. Dokonce ani značka Honor, kterou se čínský výrobce snaží prezentovat jako samostatný subjekt, vlastně nemá svou vlastní filozofii. Huawei tyto názvy a značky využívá na první pohled zcela nelogicky, přesto bude jistě cílem prodat co možná nejvíce smartphonů. Jednotlivá zastoupení proto nejspíš volí označení podle prodejních čísel předchozích zástupců na konkrétním trhu.

Huawei Nova Smart se začne prodávat v průběhu května, a to za cenu 5 490 Kč. Za tuto částku získají zájemci celokovový smartphone s 5“ displejem o rozlišení 1280 x 720 pixelů, osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 435, 2GB RAM a 16GB interním úložištěm. Předchozí informace o Honoru 6C sice zmiňovaly 3GB RAM a 32GB úložiště, na druhou stranu se počítalo také s cenou vyšší o asi 500 Kč. Ve výbavě zůstal 13MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, čtečka otisků prstů, podpora LTE nebo 3020mAh baterie. Nabídka barevných variant zahrnuje stříbrnou, zlatou a šedou.

Zdroj: Alza.cz
reklama