Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Nova 2s bude mít celkem čtyři fotoaparáty

1.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei ještě stihne do konce roku představit minimálně jeden nový smartphone. Půjde o model Nova 2s, který zkombinuje elegantní design s displejem 18:9, duálními fotoaparáty vpředu i vzadu nebo 6GB RAM.
Smartphony řady Nova od Huawei získají zatím nejlépe vybaveného zástupce. 7. prosince by měla být v Číně představena Nova 2s (někdy chybně označovaná jako Nova 3), která se většinou svých parametrů zařadí mezi high-endové smartphony a překoná například již prodávaný model Huawei P10. Díky několika uniklým fotografiím se můžeme na připravovanou novinku podívat už nyní.
 
Čínský výrobce zvolil elegantní design, který je svým blyštivým povrchem a umístěním modulu fotoaparátů typický spíše pro značku Honor. Všimnout si můžeme známé kombinace kovového rámu se skleněnými zády a výrazně oblými rohy. Přední stranu zabírá z naprosté většiny displej, i přes tenké okraje však zbylo trochu místa pro domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. To je řešení, které mnoho uživatelů jistě upřednostní před přesunutím senzoru na zadní stranu.
 
 

Matoucí není jen design, ale také výbava, která je v mnoha ohledech podobná modelu Huawei Mate 10 Pro, v řadě ohledů se podobá také před pár představenému Honoru V10, který se nejspíš do Evropy dostane jako Honor 9 Pro. Společnost tedy bude mít nejspíš na trhu tři, respektive čtyři telefony s velmi podobnými specifikacemi. Můžeme proto očekávat, že se budou lišit regionální dostupností, a tak se třeba Nova 2s ani nedostane na český trh. Byla by to však docela škoda, mělo by se totiž jednat o smartphone s velice dobrou výbavou a důrazem na fotografické funkce.
 
Už zmiňovaný displej má šestipalcovou úhlopříčku a rozlišení 2160 x 1080 pixelů, což znamená poměr stran 18:9 neboli 2:1. Srdcem tohoto modelu údajně bude osmijádro Kirin 960, donedávna nejvýkonnější procesor od Huawei, který by měl být spárován s 6GB operační pamětí. Huawei Nova 2s podle uniklých informací nabídne vzadu kombinaci 20MPx a 16MPx fotoaparátů, selfie potom bude možná pořídit pomocí dvou 20MPx snímačů. Na telefonu bude podle uniklých informací běžet nadstavba EMUI 8.0, která naznačuje také přítomnost operačního systému Android 8.0 Nougat. Chybět by nemělo NFC ani blíže neupřesněná technologie pro vylepšení zvuku.
 


reklama