Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus nejspíš pózují na prvních fotografiích

3.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei údajně připravuje druhou generaci elegantních a slušně vybavených smartphonů z řady Nova. Z čínského zdroje dorazily patrně první fotografie těchto, který se vyznačuje zcela novým designem ve stylu iPhonů a duálními fotoaparáty.
Na loňském veletrhu IFA 2016 v Berlíně byla představena nová řada smartphonů Huawei Nova. Čínský výrobce s ní cílí na ženy, ale také muže, kteří chtějí elegantní telefon. Ani po stránce výbavy modely Nova příliš nezaostávají, jedná se totiž o zástupce vyšší střední třídy. Po dvojici Nova a Nova Plus se na český trh nedávno dostal také telefon Nova Smart, který však má s touto řadou společné jen jméno, ve skutečnosti se totiž jedná o přejmenovaný Huawei Enjoy 6s, respektive Honor 6C.
Huawei Nova 2


Tento týden byly v čínské databázi pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA objeveny nové smartphony od Huawei, které mají podle spekulací patřit do druhé generace řady Nova. Pokud je to pravda, budou mít telefony tentokrát sjednocený design, což u první generace neplatilo. Obě novinky budou mít tělo z kovu, které se příliš nepodobá předchůdcům. Umístěním fotoaparátů i plastovými kryty antény na horní a dolní hraně se smartphony podobají spíše iPhonům od Applu. Na fotografiích pózují zlaté barevné varianty, ale nabídka bude v tomto ohledu jistě širší.
Huawei Nova 2 Plus


Na zadní straně si můžeme všimnout také duálního fotoaparátu, který loňské modely postrádají. Kousek pod ním potom opět nalezneme čtečku otisků prstů. Přední straně je patrně pokryta 2.5 sklíčkem, které je mírně zahnuté na okrajích. U základního modelu jsou zlatá záda kombinována s bílou přední stranou, větší model má potom okolí displeje v černé barvě. Z technických parametrů toho prozatím mnoho nevíme. Nova 2 bude podle spekulací disponovat 5,1“ displejem, zatímco Nova 2 Plus si patrně ponechá 5,5“ úhlopříčku. Oba modely by mohly být poháněny vlastním osmijádrovým procesorem Kirin 660 od Huawei (u aktuálních modelů byl použit Qualcomm Snapdragon 625).

Telefony jistě poběží na blíže nespecifikované verzi Androidu. K představení dojde v nejbližších týdnech až měsících, ale jelikož se zatím jedná o nepotvrzené informace, měli bychom počítat také s tím, že se cokoliv ještě může změnit. Uvidíme, zda bude Huawei s představením čekat až do přelomu srpna a září, kdy se koná veletrh IFA 2017.

Zdroj: Ithome.com
reklama