www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů
, , aktualita
Majitelé vybraných smartphonů Huawei a Honor se letos mohou nejspíš těšit na včasnou aktualizaci s Androidem 10. Společnost zveřejnila seznam modelů, které obdrží novou verzi systému jako první.
K oblíbeným
reklama
Zatímco ještě před pár lety byl na tom Huawei se softwarovými aktualizacemi svých smartphonů velmi bídně, v poslední době se snaží o nápravu své reputace. V případě přechodu na Android Q neboli Android 10 chce dokonce patřit mezi nejrychlejší výrobce. Na sociální síti Weibo byl zveřejněn plakát ukazující seznam smartphonů, které obdrží jako první aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému. Ukazuje několik high-endových modelů značek Huawei i Honor. Pochopitelně se nejedná o kompletní seznam, další modely včetně starších vlajkových lodí nebo vybraných zástupců střední třídy jistě obdrží update o něco později.
 
 
Prioritu mají pro čínského výrobce následující telefony:
  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20 RS
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei P30
  • Honor View 20 (V20)
  • Honor Magic 2
Android Q zahrnuje celou řadu novinek. Mezi nejčastěji skloňované patří podpora tmavého režimu aplikovatelného napříč celým operačním systémem i aplikacemi nebo rychlejší bezpečnostní záplaty, které bude Google distribuovat přes Obchod Play. K tomu Huawei přidá novou verzi své uživatelské nadstavby EMUI, která by mohla nést číselné označení 10. Prozatím ovšem vůbec není jasné, co nového bude umět ve srovnání s nedávno vydaným EMUI 9.1. V tuto chvíli není jasné ani to, kdy aktualizace vyjde pro výše uvedené telefony. Můžeme předpokládat, že Google vydá finální verzi Androidu Q během letošního léta, která okamžitě vyjde pro všechny Pixely. Huawei by potom mohl být jedním z nejrychlejších výrobců třetích stran, který svým uživatelům přinese nejčerstvější operační systém. Přesto můžeme očekávat zpoždění několik týdnů až měsíců proti Pixelům.
 
Ačkoliv se výše uvedený seznam týká čínského trhu, situace v Evropě by nemusela být zase tolik odlišná. Připomeňme, že vývojáři mohou nyní testovat beta verzi Androidu Q na 21 telefonech, mezi kterými najdeme Huawei Mate 20 Pro. Prozatím se ovšem nejedná o sestavení, které by bylo vhodné pro každodenní používání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik