www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů
, , aktualita
Majitelé vybraných smartphonů Huawei a Honor se letos mohou nejspíš těšit na včasnou aktualizaci s Androidem 10. Společnost zveřejnila seznam modelů, které obdrží novou verzi systému jako první.
K oblíbeným
reklama
Zatímco ještě před pár lety byl na tom Huawei se softwarovými aktualizacemi svých smartphonů velmi bídně, v poslední době se snaží o nápravu své reputace. V případě přechodu na Android Q neboli Android 10 chce dokonce patřit mezi nejrychlejší výrobce. Na sociální síti Weibo byl zveřejněn plakát ukazující seznam smartphonů, které obdrží jako první aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému. Ukazuje několik high-endových modelů značek Huawei i Honor. Pochopitelně se nejedná o kompletní seznam, další modely včetně starších vlajkových lodí nebo vybraných zástupců střední třídy jistě obdrží update o něco později.
 
 
Prioritu mají pro čínského výrobce následující telefony:
  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20 RS
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei P30
  • Honor View 20 (V20)
  • Honor Magic 2
Android Q zahrnuje celou řadu novinek. Mezi nejčastěji skloňované patří podpora tmavého režimu aplikovatelného napříč celým operačním systémem i aplikacemi nebo rychlejší bezpečnostní záplaty, které bude Google distribuovat přes Obchod Play. K tomu Huawei přidá novou verzi své uživatelské nadstavby EMUI, která by mohla nést číselné označení 10. Prozatím ovšem vůbec není jasné, co nového bude umět ve srovnání s nedávno vydaným EMUI 9.1. V tuto chvíli není jasné ani to, kdy aktualizace vyjde pro výše uvedené telefony. Můžeme předpokládat, že Google vydá finální verzi Androidu Q během letošního léta, která okamžitě vyjde pro všechny Pixely. Huawei by potom mohl být jedním z nejrychlejších výrobců třetích stran, který svým uživatelům přinese nejčerstvější operační systém. Přesto můžeme očekávat zpoždění několik týdnů až měsíců proti Pixelům.
 
Ačkoliv se výše uvedený seznam týká čínského trhu, situace v Evropě by nemusela být zase tolik odlišná. Připomeňme, že vývojáři mohou nyní testovat beta verzi Androidu Q na 21 telefonech, mezi kterými najdeme Huawei Mate 20 Pro. Prozatím se ovšem nejedná o sestavení, které by bylo vhodné pro každodenní používání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala