www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů
, , aktualita
Majitelé vybraných smartphonů Huawei a Honor se letos mohou nejspíš těšit na včasnou aktualizaci s Androidem 10. Společnost zveřejnila seznam modelů, které obdrží novou verzi systému jako první.
K oblíbeným
reklama
Zatímco ještě před pár lety byl na tom Huawei se softwarovými aktualizacemi svých smartphonů velmi bídně, v poslední době se snaží o nápravu své reputace. V případě přechodu na Android Q neboli Android 10 chce dokonce patřit mezi nejrychlejší výrobce. Na sociální síti Weibo byl zveřejněn plakát ukazující seznam smartphonů, které obdrží jako první aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému. Ukazuje několik high-endových modelů značek Huawei i Honor. Pochopitelně se nejedná o kompletní seznam, další modely včetně starších vlajkových lodí nebo vybraných zástupců střední třídy jistě obdrží update o něco později.
 
 
Prioritu mají pro čínského výrobce následující telefony:
  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20 RS
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei P30
  • Honor View 20 (V20)
  • Honor Magic 2
Android Q zahrnuje celou řadu novinek. Mezi nejčastěji skloňované patří podpora tmavého režimu aplikovatelného napříč celým operačním systémem i aplikacemi nebo rychlejší bezpečnostní záplaty, které bude Google distribuovat přes Obchod Play. K tomu Huawei přidá novou verzi své uživatelské nadstavby EMUI, která by mohla nést číselné označení 10. Prozatím ovšem vůbec není jasné, co nového bude umět ve srovnání s nedávno vydaným EMUI 9.1. V tuto chvíli není jasné ani to, kdy aktualizace vyjde pro výše uvedené telefony. Můžeme předpokládat, že Google vydá finální verzi Androidu Q během letošního léta, která okamžitě vyjde pro všechny Pixely. Huawei by potom mohl být jedním z nejrychlejších výrobců třetích stran, který svým uživatelům přinese nejčerstvější operační systém. Přesto můžeme očekávat zpoždění několik týdnů až měsíců proti Pixelům.
 
Ačkoliv se výše uvedený seznam týká čínského trhu, situace v Evropě by nemusela být zase tolik odlišná. Připomeňme, že vývojáři mohou nyní testovat beta verzi Androidu Q na 21 telefonech, mezi kterými najdeme Huawei Mate 20 Pro. Prozatím se ovšem nejedná o sestavení, které by bylo vhodné pro každodenní používání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala