www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů

Huawei a Honor přislíbili Android Q pro 8 smartphonů
, , aktualita
Majitelé vybraných smartphonů Huawei a Honor se letos mohou nejspíš těšit na včasnou aktualizaci s Androidem 10. Společnost zveřejnila seznam modelů, které obdrží novou verzi systému jako první.
K oblíbeným
reklama
Zatímco ještě před pár lety byl na tom Huawei se softwarovými aktualizacemi svých smartphonů velmi bídně, v poslední době se snaží o nápravu své reputace. V případě přechodu na Android Q neboli Android 10 chce dokonce patřit mezi nejrychlejší výrobce. Na sociální síti Weibo byl zveřejněn plakát ukazující seznam smartphonů, které obdrží jako první aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému. Ukazuje několik high-endových modelů značek Huawei i Honor. Pochopitelně se nejedná o kompletní seznam, další modely včetně starších vlajkových lodí nebo vybraných zástupců střední třídy jistě obdrží update o něco později.
 
 
Prioritu mají pro čínského výrobce následující telefony:
  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20 RS
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei P30
  • Honor View 20 (V20)
  • Honor Magic 2
Android Q zahrnuje celou řadu novinek. Mezi nejčastěji skloňované patří podpora tmavého režimu aplikovatelného napříč celým operačním systémem i aplikacemi nebo rychlejší bezpečnostní záplaty, které bude Google distribuovat přes Obchod Play. K tomu Huawei přidá novou verzi své uživatelské nadstavby EMUI, která by mohla nést číselné označení 10. Prozatím ovšem vůbec není jasné, co nového bude umět ve srovnání s nedávno vydaným EMUI 9.1. V tuto chvíli není jasné ani to, kdy aktualizace vyjde pro výše uvedené telefony. Můžeme předpokládat, že Google vydá finální verzi Androidu Q během letošního léta, která okamžitě vyjde pro všechny Pixely. Huawei by potom mohl být jedním z nejrychlejších výrobců třetích stran, který svým uživatelům přinese nejčerstvější operační systém. Přesto můžeme očekávat zpoždění několik týdnů až měsíců proti Pixelům.
 
Ačkoliv se výše uvedený seznam týká čínského trhu, situace v Evropě by nemusela být zase tolik odlišná. Připomeňme, že vývojáři mohou nyní testovat beta verzi Androidu Q na 21 telefonech, mezi kterými najdeme Huawei Mate 20 Pro. Prozatím se ovšem nejedná o sestavení, které by bylo vhodné pro každodenní používání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala