Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U bude vlajková loď se Snapdragonem 835 a revolučním ovládáním

29.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
O vlajkové lodi HTC jsme toho prozatím mnoho nevěděli, ale to se začíná měnit. Smartphone prý bude založen na dříve uniklém konceptu Ocean a ponese název HTC U. Kromě špičkové výbavy nabídne ovládání pomocí dotykových senzorů integrovaných na bocích přístroje.
LG G6 už je nějaký čas na světě a Samsung Galaxy S8 bude představen za pár hodin. Naopak o nástupci HTC 10 se prozatím téměř vůbec nemluvilo – nevěděli jsme tak prakticky nic o výbavě ani termínu představení. Zástupce značky HTC se dokonce v minulosti vyjádřil, že „žádné HTC 11 nebude.“ Tím však rozhodně nemyslel, že by to taiwanský výrobce vzdal na poli vlajkových lodí. Jen tím naznažil další změnu ve značení modelů. Potvrzuje to novinář Evan Blass, známý také jako @Evleaks, který se tento týden podělil o první střípky informací týkajících se právě vlajkové lodi od HTC.

Novinka bude údajně vycházet z dříve uniklého konceptu HTC Ocean, který má přinést revoluční způsob ovládání telefonu (Edge Sense) pomocí dotykových senzorů umístěných na boku zařízení. K dispozici má být celá řada gest, která se uživatel bude moct přizpůsobit. Na trh by se měl smartphone dostat pod názvem HTC U, bude tedy spadat do stejné řady jako už prodávané modely HTC U Play a U Ultra.

K další výbavě bude podle uniklých informací patřit 5,5“ displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a procesor Qualcomm Snapdragon 835, který se objeví i některých variantách už zmiňovaného Galaxy S8. O fotografie se nejspíš postará 12MPx snímač Sony IMX362 vzadu a 16MPx Sony IMX351 vpředu, přičemž snímky by mělo být možné ukládat na 64GB či 128GB interní úložiště, případně na paměťovou kartu micro SD. Operační systém Android 7.1 Nougat by měl být opatřen uživatelským rozhraním HTC Sense 9.


Vlajková loď HTC U bude patrně představena ve druhé polovině dubna a na pulty obchodů by se mohla dostat začátkem května.

Zdroj: Venturebeat.com
reklama