Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC chce ovládat telefony pomocí dotykových senzorů na bocích

26.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Minulý týden zveřejnilo HTC nedopatřením video, ve kterém je ukázán koncept smartphonu ovládaného pomocí dotykových ploch na jeho hranách. Podle nejnovějších informací nezůstane jen u návrhů, v plánu jsou údajně až tři takové modely.
HTC hledá způsoby, jak se dostat z nepříznivých prodejních výsledků svých smartphonů. Řešením by mohla být nová technologie, se kterou dosud žádný jiný výrobce telefonů nepřišel. Jenže nabídnou v dnešní době něco převratného je skoro nemožný úkol. I přesto HTC přišlo se zajímavým nápadem, jak rozšířit způsob ovládání smartphonů. Nejedná se přitom o žádnou sci-fi vizi, ale poměrně jednoduchý způsob, který je jistě realizovatelný za použití současných technologií. Jedná se o ovládání pomocí dotykových senzorů, které by se nacházely na bočních hranách přístroje.


Využití tohoto nového systému v praxi ukazuje video, které nedopatřením minulý týden zveřejnil designér HTC Danelle Vermeulen. Video bylo sice poměrně rychle smazáno, ale novináři Evanu Blassovi, známému pod twitterovou přezdívku @evleaks, se ještě předtím povedlo jej stáhnout. Video teď opět koluje po internetu. Daná funkce se nazývá Sense Touch, což není vzhledem k označení uživatelské nadstavby HTC Sense nic překvapivého. Koncept ukazuje telefon HTC Ocean, jehož rámeček je vybaven dotykovými senzory, uživatel tak může ovládat mnohé funkce, aniž by se vůbec dotkl displeje.

Danielle Vermeulen se k videu vyjádřil s tím, že se jedná pouze o koncept nereprezentující žádný reálný produkt. Jenže nezávislý vývojář LlabTooFeR, který už v minulosti úspěšně informoval o nespočtu nových zařízení od HTC, zveřejnil, že taiwanský výrobce má v plánu až tři modely, které by mohly využívat nový způsob ovládání. Údajně mají interní označení Ocean Master, Ocean Note a Ocean Smart, podrobnosti ale zatím nejsou známy. Můžeme jen spekulovat, že se od sebe jednotlivé modely budou odlišovat úhlopříčkou displeje, výbavou a cenou, ale to je zatím asi tak všechno.

Před HTC teď stojí poměrně náročný úkol, jak technologii implementovat tak, aby byla dobře použitelná v praxi. Zajímavě vypadající koncept totiž ještě nemusí znamenat, že to tak bude fungovat i v reálném světě. Především bude zajímavé sledovat, jak se výrobci podaří zabránit nechtěným dotykům, neboť při běžném držení smartphonu v ruce jsou prsty i dlaně v kontaktu s bočními hranami zařízení.

Zdroj: Phonearena.com
reklama