www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá
, , aktualita
HTC se po dlouhé době ozvalo s novinkami ohledně dříve přislíbených aktualizací na Android 9.0 Pie. Nová verze systému vyjde pro tři modely z nabídky, zveřejněn byl dokonce přibližný termín. Zvlášť velkou radost ovšem uživatelé nebudou mít.
K oblíbeným
reklama
HTC zareagovalo na vydání Androidu 9.0 Pie poměrně rychle a oznámilo své plány aktualizací už v srpnu 2018, jen pár dnů po vydání nové verze operačního systému Googlem. Tenkrát sice zveřejnilo seznam tří modelů, které by měly obdržet update, ale bez jakéhokoliv upřesnění termínu. V listopadu 2018 sice vyšel update pro HTC U11 Life, ale tento model pochází z programu Android One, takže využívá neupravenou verzi systému. Tento týden se HTC konečně probudilo a na svém twitterovém profilu ujistilo své zákazníky, že na aktualizacích pilně pracuje. V tuto chvíli se vývojáři údajně ujišťují, zda je software kompatibilní s telefony HTC.
 
HTC U12+
 
Seznam smartphonů, které obdrží aktualizaci, se nijak nezměnil. Stále se tedy mohou těšit pouze majitelé HTC U12+, HTC U11+ a HTC U11, pro žádné jiné modely nebyl update potvrzen. Poměrně vágní byl výrobce i v případě časového určení, ale konečně máme k dispozici alespoň přibližný obrázek. Android 9.0 Pie pro výše uvedené smartphony vyjde ve druhém čtvrtletí 2019, tedy možná v dubnu, ale klidně až v červnu letošního roku. Nechybí ani obvyklé upozorněn, že termín distribuce se může lišit v závislosti na regionu nebo mobilním operátorovi. Připomeňme, že Huawei, Samsung, Sony a další výrobci už aktualizovali nejen své vlajkové lodě, ale také vybrané modely střední třídy. Podobně podceňuje softwarovou podporu snad už jen LG.
 
V době, kdy HTC zažívá nejhorší časy ve své historii (meziročně poklesly příjmy o 76 %) , asi není nejlepší nápad se odvracet od zákazníků. V posledních měsících ani HTC nepředstavilo žádný nový smartphone, ani na internet neunikly informace o ádném připravovaném modelu. Na barcelonský veletrh MWC 2019 místo toho taiwanská firma první 5G modem na světě. Z budoucích plánů se hovoří o zaměření na vyšší a střední třídu, nejspíš dojde také k licencování jména HTC jiným společnostem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM ukázalo teaser na nový elektrický Hummer EV GM ukázalo teaser na nový elektrický Hummer EV
General Motors chce už brzy představit elektrický terénní vůz Hummer EV. Ten přivede značku Hummer zpět k životu. Auto slibuje velmi vysoký výkon 1000 koní, tedy tolik, kolik měl první Bugatti Veyron.
30.7.2020, aktualita, Milan Šurkala