www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá
, , aktualita
HTC se po dlouhé době ozvalo s novinkami ohledně dříve přislíbených aktualizací na Android 9.0 Pie. Nová verze systému vyjde pro tři modely z nabídky, zveřejněn byl dokonce přibližný termín. Zvlášť velkou radost ovšem uživatelé nebudou mít.
K oblíbeným
reklama
HTC zareagovalo na vydání Androidu 9.0 Pie poměrně rychle a oznámilo své plány aktualizací už v srpnu 2018, jen pár dnů po vydání nové verze operačního systému Googlem. Tenkrát sice zveřejnilo seznam tří modelů, které by měly obdržet update, ale bez jakéhokoliv upřesnění termínu. V listopadu 2018 sice vyšel update pro HTC U11 Life, ale tento model pochází z programu Android One, takže využívá neupravenou verzi systému. Tento týden se HTC konečně probudilo a na svém twitterovém profilu ujistilo své zákazníky, že na aktualizacích pilně pracuje. V tuto chvíli se vývojáři údajně ujišťují, zda je software kompatibilní s telefony HTC.
 
HTC U12+
 
Seznam smartphonů, které obdrží aktualizaci, se nijak nezměnil. Stále se tedy mohou těšit pouze majitelé HTC U12+, HTC U11+ a HTC U11, pro žádné jiné modely nebyl update potvrzen. Poměrně vágní byl výrobce i v případě časového určení, ale konečně máme k dispozici alespoň přibližný obrázek. Android 9.0 Pie pro výše uvedené smartphony vyjde ve druhém čtvrtletí 2019, tedy možná v dubnu, ale klidně až v červnu letošního roku. Nechybí ani obvyklé upozorněn, že termín distribuce se může lišit v závislosti na regionu nebo mobilním operátorovi. Připomeňme, že Huawei, Samsung, Sony a další výrobci už aktualizovali nejen své vlajkové lodě, ale také vybrané modely střední třídy. Podobně podceňuje softwarovou podporu snad už jen LG.
 
V době, kdy HTC zažívá nejhorší časy ve své historii (meziročně poklesly příjmy o 76 %) , asi není nejlepší nápad se odvracet od zákazníků. V posledních měsících ani HTC nepředstavilo žádný nový smartphone, ani na internet neunikly informace o ádném připravovaném modelu. Na barcelonský veletrh MWC 2019 místo toho taiwanská firma první 5G modem na světě. Z budoucích plánů se hovoří o zaměření na vyšší a střední třídu, nejspíš dojde také k licencování jména HTC jiným společnostem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala