www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá
, , aktualita
HTC se po dlouhé době ozvalo s novinkami ohledně dříve přislíbených aktualizací na Android 9.0 Pie. Nová verze systému vyjde pro tři modely z nabídky, zveřejněn byl dokonce přibližný termín. Zvlášť velkou radost ovšem uživatelé nebudou mít.
K oblíbeným
reklama
HTC zareagovalo na vydání Androidu 9.0 Pie poměrně rychle a oznámilo své plány aktualizací už v srpnu 2018, jen pár dnů po vydání nové verze operačního systému Googlem. Tenkrát sice zveřejnilo seznam tří modelů, které by měly obdržet update, ale bez jakéhokoliv upřesnění termínu. V listopadu 2018 sice vyšel update pro HTC U11 Life, ale tento model pochází z programu Android One, takže využívá neupravenou verzi systému. Tento týden se HTC konečně probudilo a na svém twitterovém profilu ujistilo své zákazníky, že na aktualizacích pilně pracuje. V tuto chvíli se vývojáři údajně ujišťují, zda je software kompatibilní s telefony HTC.
 
HTC U12+
 
Seznam smartphonů, které obdrží aktualizaci, se nijak nezměnil. Stále se tedy mohou těšit pouze majitelé HTC U12+, HTC U11+ a HTC U11, pro žádné jiné modely nebyl update potvrzen. Poměrně vágní byl výrobce i v případě časového určení, ale konečně máme k dispozici alespoň přibližný obrázek. Android 9.0 Pie pro výše uvedené smartphony vyjde ve druhém čtvrtletí 2019, tedy možná v dubnu, ale klidně až v červnu letošního roku. Nechybí ani obvyklé upozorněn, že termín distribuce se může lišit v závislosti na regionu nebo mobilním operátorovi. Připomeňme, že Huawei, Samsung, Sony a další výrobci už aktualizovali nejen své vlajkové lodě, ale také vybrané modely střední třídy. Podobně podceňuje softwarovou podporu snad už jen LG.
 
V době, kdy HTC zažívá nejhorší časy ve své historii (meziročně poklesly příjmy o 76 %) , asi není nejlepší nápad se odvracet od zákazníků. V posledních měsících ani HTC nepředstavilo žádný nový smartphone, ani na internet neunikly informace o ádném připravovaném modelu. Na barcelonský veletrh MWC 2019 místo toho taiwanská firma první 5G modem na světě. Z budoucích plánů se hovoří o zaměření na vyšší a střední třídu, nejspíš dojde také k licencování jména HTC jiným společnostem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala