Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC s aktualizacemi na Android Pie nespěchá

12.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
HTC se po dlouhé době ozvalo s novinkami ohledně dříve přislíbených aktualizací na Android 9.0 Pie. Nová verze systému vyjde pro tři modely z nabídky, zveřejněn byl dokonce přibližný termín. Zvlášť velkou radost ovšem uživatelé nebudou mít.
HTC zareagovalo na vydání Androidu 9.0 Pie poměrně rychle a oznámilo své plány aktualizací už v srpnu 2018, jen pár dnů po vydání nové verze operačního systému Googlem. Tenkrát sice zveřejnilo seznam tří modelů, které by měly obdržet update, ale bez jakéhokoliv upřesnění termínu. V listopadu 2018 sice vyšel update pro HTC U11 Life, ale tento model pochází z programu Android One, takže využívá neupravenou verzi systému. Tento týden se HTC konečně probudilo a na svém twitterovém profilu ujistilo své zákazníky, že na aktualizacích pilně pracuje. V tuto chvíli se vývojáři údajně ujišťují, zda je software kompatibilní s telefony HTC.
 
HTC U12+
 
Seznam smartphonů, které obdrží aktualizaci, se nijak nezměnil. Stále se tedy mohou těšit pouze majitelé HTC U12+, HTC U11+ a HTC U11, pro žádné jiné modely nebyl update potvrzen. Poměrně vágní byl výrobce i v případě časového určení, ale konečně máme k dispozici alespoň přibližný obrázek. Android 9.0 Pie pro výše uvedené smartphony vyjde ve druhém čtvrtletí 2019, tedy možná v dubnu, ale klidně až v červnu letošního roku. Nechybí ani obvyklé upozorněn, že termín distribuce se může lišit v závislosti na regionu nebo mobilním operátorovi. Připomeňme, že Huawei, Samsung, Sony a další výrobci už aktualizovali nejen své vlajkové lodě, ale také vybrané modely střední třídy. Podobně podceňuje softwarovou podporu snad už jen LG.
 
V době, kdy HTC zažívá nejhorší časy ve své historii (meziročně poklesly příjmy o 76 %) , asi není nejlepší nápad se odvracet od zákazníků. V posledních měsících ani HTC nepředstavilo žádný nový smartphone, ani na internet neunikly informace o ádném připravovaném modelu. Na barcelonský veletrh MWC 2019 místo toho taiwanská firma první 5G modem na světě. Z budoucích plánů se hovoří o zaměření na vyšší a střední třídu, nejspíš dojde také k licencování jména HTC jiným společnostem.
 


reklama