Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Desire 12 Plus má být ještě o půl palce větší

3.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet unikly detaily o dalším připravovaném smartphonu od HTC, který by se měl vyznačovat nízkou cenou. Desire 12 Plus údajně nabídne šestipalcový displej, i když s ne zrovna velkým rozlišením.
HTC není výrobcem, který by v posledních letech dokázal nabídnout smartphone střední třídy s dobrým poměrem ceny a výkonu. Uvidíme, zda se to povede změnit v letošním roce. HTC připravuje minimálně dva nové modely, které ponesou slavné jméno Desire. Před pár týdny jsme psali o Desire 12 a nyní se objevily detaily o jeho větším sourozenci Desire 12 Plus (kódové označení Breeze Plus). Ten by měl přinést 5,99" displej, ale s rozlišením jen 1440 x 720 pixelů. To dává dohromady podprůměrnou jemnost 268 ppi. Z údaje o rozlišení se rovněž dozvíme, že výrobce využije poměr stran 18:9, který teď mezi smartphony jednoduše „letí“.
 
 
 
Velký upgrade ve srovnání s modelem Desire 12 bude údajně použití osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 450 namísto čtyřjádra od MediaTeku. K dispozici má být rovněž 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště, ze kterého prý zůstane pro potřeby uživatele okolo 23,5 GB, zbytek zabere operační systém Google Android. V případě nedostatku úložiště by ovšem mělo být možné rozšíření prostřednictvím karty microSD. Zdroj nás dále informuje o použití 13MPx zadního a 8MPx předního fotoaparátu. Chybět samozřejmě nesmí ani podpora LTE (4G).
 
Díru do světa nejspíš telefon neudělá ani svou výdrží, do vínku by měl totiž dostat baterii o kapacitě 2 965 mAh. Stačit by to mělo k 26 hodinám hovoru, 74 hodinám poslechu hudby nebo 522 hodinám v pohotovostním režimu. Alespoň, že bude údajně podporováno rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 od Qualcommu. Z prozatím známých detailů můžeme říci, že HTC zase zaspalo dobu, i když se ještě nechme překvapit, zda nám Desire 12 Plus nenabídne nějakou přidanou hodnotu oproti jiným telefonům nižší střední třídy.
 
 


reklama