Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Desire 12: konečně něco pro šetřivé?

21.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HTC nezapomíná ani na levnější smartphony, po krátké pauze se údajně brzy vrátí k řadě Desire. Pro letošní rok má údajně naplánovaný model Desire 12, jehož parametry tento týden unikly na internet.
Řada HTC Desire měla svého času jméno cenově dostupných, ale přitom kvalitních smartphonů nižší a střední třídy. Kvůli dlouhodobě špatným finančním výsledkům se však taiwanský výrobce začal zaměřovat hlavně na dražší modely, které pochopitelně přinášejí vyšší zisk. Poslední modely Desire 650 a Desire 10 Lifestyle se na český trh dostaly před více než rokem, ale příliš neuspěly. Střední třídu tak nyní zastupuje dvojice HTC U Play a HTC U11 Life. Název Desire by se však měl vrátit, jak tvrdí web Android Authority. Právě od něj pochází informace o připravovaném modelu HTC Desire 12, který by mohl být představen v blízké době. Od novinky nemůžeme očekávat žádné dechberoucí parametry, ale mohlo by se jednat o další alternativu pro šetřivé zákazníky. Konkrétní prodejní cenu prozatím neznáme.
 
 
HTC Desire 12 bude využívat 5,5" displej, ale jen s rozlišením 1440 x 720 pixelů (HD+). Z těchto čísel však můžeme velmi snadno vyčíst, že půjde o displej s podlouhlým tvarem díky poměru stran 18:9 neboli 2:1. Ani na předních příčkách v benchmarcích se telefon neobjeví, k dispozici by totiž měl mít čtyřjádrový 64bitový procesor od MediaTeku, kterému údajně bude dělat společnost 3GB RAM a 32GB interní úložiště s možností rozšíření pomocí až 2TB micro SD karty. Není vyloučeno, že se na trhu objeví více paměťových variant. Všechny by ovšem měly disponovat 12MPx zadním fotoaparátem s fázovým detekčním autofokusem (PDAF) a nahráváním videí ve Full HD. O selfie se pak patrně postará 5MPx přední kamerka.
 
HTC Desire 12 by mělo dále nabídnout LTE (4G), Dual SIM, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth. Kapacita baterie 2 730 mAh není nic moc, takže bychom měli od telefonu očekávat v lepším případě průměrnou výdrž. A chybět nebude ani operační systém Google Android, i když konkrétní verze nebyla specifikována. Na uniklém návrhu krabičky nenalezneme ani zmínku o čtečce otisků prstů. HTC Desire 12 by mohla být jedna z novinek, kterou si výrobce přichystal pro nadcházející veletrh MWC 2018 v Barceloně. Bude mezi nimi i nová vlajková loď HTC U12?
 


reklama