reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HTC Desire 12: konečně něco pro šetřivé?

, , aktualita
HTC Desire 12: konečně něco pro šetřivé?
HTC nezapomíná ani na levnější smartphony, po krátké pauze se údajně brzy vrátí k řadě Desire. Pro letošní rok má údajně naplánovaný model Desire 12, jehož parametry tento týden unikly na internet.
HTC Desire 12: konečně něco pro šetřivé?
Řada HTC Desire měla svého času jméno cenově dostupných, ale přitom kvalitních smartphonů nižší a střední třídy. Kvůli dlouhodobě špatným finančním výsledkům se však taiwanský výrobce začal zaměřovat hlavně na dražší modely, které pochopitelně přinášejí vyšší zisk. Poslední modely Desire 650 a Desire 10 Lifestyle se na český trh dostaly před více než rokem, ale příliš neuspěly. Střední třídu tak nyní zastupuje dvojice HTC U Play a HTC U11 Life. Název Desire by se však měl vrátit, jak tvrdí web Android Authority. Právě od něj pochází informace o připravovaném modelu HTC Desire 12, který by mohl být představen v blízké době. Od novinky nemůžeme očekávat žádné dechberoucí parametry, ale mohlo by se jednat o další alternativu pro šetřivé zákazníky. Konkrétní prodejní cenu prozatím neznáme.
 
 
HTC Desire 12 bude využívat 5,5" displej, ale jen s rozlišením 1440 x 720 pixelů (HD+). Z těchto čísel však můžeme velmi snadno vyčíst, že půjde o displej s podlouhlým tvarem díky poměru stran 18:9 neboli 2:1. Ani na předních příčkách v benchmarcích se telefon neobjeví, k dispozici by totiž měl mít čtyřjádrový 64bitový procesor od MediaTeku, kterému údajně bude dělat společnost 3GB RAM a 32GB interní úložiště s možností rozšíření pomocí až 2TB micro SD karty. Není vyloučeno, že se na trhu objeví více paměťových variant. Všechny by ovšem měly disponovat 12MPx zadním fotoaparátem s fázovým detekčním autofokusem (PDAF) a nahráváním videí ve Full HD. O selfie se pak patrně postará 5MPx přední kamerka.
 
HTC Desire 12 by mělo dále nabídnout LTE (4G), Dual SIM, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth. Kapacita baterie 2 730 mAh není nic moc, takže bychom měli od telefonu očekávat v lepším případě průměrnou výdrž. A chybět nebude ani operační systém Google Android, i když konkrétní verze nebyla specifikována. Na uniklém návrhu krabičky nenalezneme ani zmínku o čtečce otisků prstů. HTC Desire 12 by mohla být jedna z novinek, kterou si výrobce přichystal pro nadcházející veletrh MWC 2018 v Barceloně. Bude mezi nimi i nová vlajková loď HTC U12?