Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Spectre 13 přijde i v limitované edici ze zlata

9.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HP oslovilo dva světové designéry, aby podle svých představ upravili design tenkého notebooku Spectre 13. Výsledkem jsou luxusní modely z 18 karátového zlata, které budou vydraženy v aukci a výtěžek věnován na charitativní účely.
Je to jen pár dnů, co HP oznámilo nejtenčí notebook na světě Spectre 13, který v pase měří pouhých 10,4 mm. V jeho výbavě nalezneme třináctipalcový displej s Full HD rozlišením a v nejvyšší konfiguraci procesor Intel Core i7-6500U (Skylake), 8GB RAM nebo 512GB SSD. Kvůli extrémně tenké konstrukci musel dokonce výrobce zvolit speciální systém chlazení.

HP se rozhodlo Spectre 13 svěřit do rukou dvou významných designérů a každý z nich navrhl luxusní edici tohoto notebooku. Produktový designér Tord Boontje vytvořil edici s názvem Midnight Blue, která má víko pokryté rostlinnými motivy a krystaly Swarovski, části zařízení jsou potaženy 18 karátovým zlatem.

Dokonce téměř celý povrch notebooku byl 18 karátovým zlatem pokryt v případě druhého designu s názvem Boontje, který vytvořila designérka šperků Jess Hannah. Zlato přitom není jediným luxusním materiálem, logo výrobce a tlačítko napájení jsou pokryty diamanty.

Limitované množství notebooků v obou designech bude vydraženo na aukci, která se bude konat příští měsíc na filmovém festivalu v Cannes. Výtěžek z prodeje věnuje HP na dobročinné účely, konkrétně na Nadaci Nelsona Mandely, která si klade za cíl pokračovat v odkazu tohoto světoznámého jihoafrického politika.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama