Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor představil náramek Band A2 s displejem a tablety Play Tab 2

28.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Honor Band A2 je vylepšený chytrý náramek pro měření pohybových aktivit, který už se chlubí displejem zobrazujícím všechny podstatné informace. Dvojice tabletů Honor Play Tab 2 s Androidem Nougat se odlišuje hlavně úhlopříčkami displeje.
Hlavní roli na nedávné tiskové konferenci Honoru v Číně si sice hlavní roli zahrál smartphone Honor 6A, ale nešlo o jedinou novinku. Představen byl také chytrý náramek Honor Band A2, který navazuje na loňský Band A1. Ačkoliv samotný gumový náramek vypadá stejně, přece jen novinku poznáte podle displeje. Jedná se o 0,96“ OLED panel, který zobrazuje čas, naměřené hodnoty a také notifikace z připojeného telefonu – podporován je Android 4.4 nebo vyšší a iOS 8.0 či novější.

Další velkou změnou je měřič srdečního tepu, který rozšiřuje nabídku senzorů. Náramek díky jejich přítomnosti zvládne počítat kroky, zaznamenávat různé pohybové aktivity či monitorovat spánek. Integrovaná baterie nabídne vydrž až devět dnů aktivního používání, nebo 18 dnů v pohotovostním režimu. Certifikace IP67 potvrzuje, že zařízení neuškodí polití ani ponoření do vody. Honor Band A2 se začne na čínském trhu prodávat v první polovině června za cenu v přepočtu okolo 650 Kč bez DPH. K dispozici bude několik barevných variant gumových náramků.

Dalšími novinkami nedávné prezentace byly tablety Honor Play Tab 2. Jedná se o cenově dostupné modely, které jsou nabízeny s úhlopříčkou 8“ a 9,6“. Zatímco první zmiňovaný je navržen pro použití na výšku, druhý se zase bude nejpohodlněji používat na šířku. V obou případech se jedná o IPS panel s rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů, přičemž nejde o jediný společný znak obou tabletů. Poháněny jsou čtyřjádrovým procesor Qualcomm Snapdragon 425 taktovaným na 1,4 GHz a mohou být dále osazeny 2GB RAM a 16GB úložištěm, případně 3GB RAM spolu s 32GB úložištěm.

Paměť je možné rozšířit pomocí micro SD karty a v nabídce nalezneme také LTE varianty obou modelů, které se navíc chlubí funkcí Dual SIM. K další výbavě patří 5MPx zadní a 2MPx přední fotoaparát, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, 4800mAh baterie nebo operační systém Android Nougat. Honor Play Tab 2 zamíří na pulty čínských obchodů začátkem června, cena se bude v závislsoti na variantě pohybovat od 799 do 1 499 juanů, to znamená od 2 800 do 5 200 Kč bez DPH.

Zdroj: Fonearena.com
reklama