Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor 8 bez Androidu Oreo? Nespokojení uživatelé podepisují petici

22.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Přibližně rok a půl starý smartphone Honor 8 možná nakonec nedostane aktualizaci na Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0. Oznámila to jedna z regionálních poboček značky, reakce nespokojených uživatelů na sebe nenechala dlouho čekat. Doplněno.
Aktualizováno 22.1.2018: Nespokojení majitelé Honoru 8 reagují na rozhodnutí výrobce nejen komentáři na sociálních sítích, ale také podepisováním petice. Lajos Zsolt Göröcs z Maďarska vytvořil petici na mezinárodní platformě Change.org. Prozatím se jedná o okrajovou záležitost, v době psaní článku bylo pod internetovou peticí okolo sedmi stovek podpisů, což je vzhledem k počtu prodaných kusů tohoto modelu opravdu málo. Petice vyžaduje vydání Androidu 8.0 Oreo a EMUI 8.0 pro Honor 8 i další modely s procesory z řady Kirin 95x.
 
Původní článek z 16.1.2018: Honor 8 zůstává velmi atraktivním smartphonem, který za rozumnou cenu nabídne solidní výbavu a prémiový design. Telefon navíc ještě zatraktivňuje slevový kód z O2 Extra výhod. Smartphone se na trh dostal na podzim 2016, takže je starý jen něco přes rok. Původně byl vybaven Androidem 6.0 Marshmallow a nadstavbou EMUI 4.1, v loňském roce však vyšla aktualizace na Android 7.0 Nougat a EMUI 5.0. A zdá se, že to možná byl poslední velký update pro tento smartphone. Na internetu se sice šířily spekulace, že by zařízení mohlo dostat aktualizaci na Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0, ale nic nebylo oficiálně potvrzeno.
 
 
Honor pouze potvrdil, že se tohoto updatu dočkají jiní zástupci této řady – Honor 8 Pro a Honor 8 Lite. Jde o trochu mladší modely, které navíc přišly na trh už s Nougatem. Indické zastoupení Honoru zveřejnilo na Twitteru informaci, že Honor 8 není kompatibilní s aktualizací na Android Oreo kvůli softwarovým a hardwarovým omezením. To zní jako velmi špatná výmluva, neboť se stále jedná o relativně mladý telefon s aktuálními komponenty. O chybějících ovladačích procesoru v tomto případě nemůže být řeč, neboť Huawei v telefonu využívá svůj vlastní procesor Kirin.
Honor si tímto krokem rozhodně neudělal dobrou reklamu a nespokojenost uživatelů je rozhodně na místě. Stále však ještě existuje drobná naděje, rozhodnutí totiž nemusí být definitivní. A nesmíme ani zapomínat na fakt, že regionální zastoupení nemusejí mít vždy nejpřesnější a nejčerstvější informace o aktualizacích.
 


reklama