www.svetmobilne.cz
>
>

Honda ukazuje roztomilý elektromobil e Prototype

Honda ukazuje roztomilý elektromobil e Prototype
, , aktualita
Honda Urban EV Concept se přetavil do nového elektromobilu e Prototype, jehož finální podoba pro Evropu bude představena za pár dní. Už nyní se ale můžeme podívat, jak bude zhruba toto nové malé vozítko vypadat.
reklama
V září 2017 představila Honda nový Urban EV Concept. Šlo o předobraz chystaného malého elektromobilu, jehož design byl založen na první generaci oblíbeného Civicu (alespoň v USA stále oblíbeného). Nyní, pár dní před ženevským autosalonem, ukazuje přesnější podobu, která více napovídá, jak bude vypadat finální verze. Nový e Prototype by se tak od sériové verze neměl téměř lišit a my jen můžeme předpokládat, co se nedostane do série. Pochybovat se dá např. o kamerách místo zrcátek, nicméně palubní deska prototypu na ně opravdu pamatuje, displeje pro ně jsou přímo její součástí. Takže, kdo ví.
 
Honda e Prototype
 
klikněte pro zvětšení
 
Vozítko je překvapivě určeno jen pro Evropu a je součástí nové strategie Electric Vision. Model e Prototype tak chce přinést retro design, který je ale zároveň moderní a především stylový. Na rozdíl od původního konceptu, který byl třídvéřový, je novinka pětidvéřová, což ale v dnešní době ani nepřekvapí. Třídvéřová koncepce u hatchbacků velmi rychle mizí. Honda však schovala kliky zadních dveří, takže vůz působí spíše jako třídvéřový (s podobným konceptem přišla ve velkém např. Alfa Romeo 156). Nabíjecí port je pod znakem Honda, takže má být dle výrobce dobře přístupný (ale jak budou nabíjet ti, kteří parkují couváním?).
 
Honda e Prototype
 
klikněte pro zvětšení
 
Honda se snažila údajně zapracovat i na moderních technologiích. Displeje tak poskytují přístup k různým aplikacím a službám. Nechybí zobrazení navigace i zadní couvací kamery a my jen můžeme doufat, že už konečně nebudeme slýchat nářky nad komplikovaně ovládaným infotainmentem, jak je u mnoha japonských značek zvykem (Hondu nevyjímaje).
 
Honda e Prototype
 
klikněte pro zvětšení
 
Pokud jde o vlastnosti pohonného systému, zda nám toho Honda bohužel moc neřekla. Víme to, že 80 % akumulátoru může být nabito za 30 minut, nicméně samotný dojezd není zrovna nějak nadprůměrný. Činí přes 200 km, což není mnoho a ačkoli jde o městské vozítko, které bude zřídkakdy potřebovat sotva polovinu tohoto množství, může to být argument, který by mohl stát proti koupi automobilu. Tak uvidíme. Velmi napjati jsme také nad cenovou politikou. I ta už u Hondy pohřbila nejedno zajímavé auto a ta elektrifikovaná zvláště (např. Insight).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala