www.svetmobilne.cz
>
>

Honda to v Indii zkouší s elektrickými tuk-tuky s výměnnými akumulátory

Honda to v Indii zkouší s elektrickými tuk-tuky s výměnnými akumulátory
, , aktualita
Elektrifikace se zdaleka netýká jen severu Ameriky, Evropy nebo Číny. Snaží se na ni přejít i Indie známá svým velmi znečištěným ovzduším. Honda zde proto bude zajišťovat systém elektrických tuk-tuků s vyměnitelnými akumulátory.
K oblíbeným
reklama
Přechod na elektrický pohon se zdaleka neřeší jen v Evropě s jeho kontroverzním Green Dealem. Životní prostředí je tématem po celém světě a věnují se mu také v Indii. Zdejší ovzduší je na tom ve městech zpravidla hodně špatně. Honda chce přiložit ruku k dílu a zavádí zde elektrické tuk-tuky, které budou pracovat s vyměnitelnými akumulátory MPP e (Honda Mobile Power Pack). Řidič se s rikšou nemusí starat o její nabíjení, pouze zajede do nejbližší výměnné stanice, kde mu ji vymění za nabitou. Podobný koncept razí např. NIO se svými elektromobily v Číně, naopak Tesla oproti původním plánům od tohoto konceptu upustila.
 
Honda tuk-tuk
 
Rikša je jedním z nejčastějších dopravních prostředků ve velkých indických městech a většina jich je dnes poháněna na zemní plyn. Ten je sice čistější než spalování benzínu a nafty, stále to ale nestačí. Aby to fungovalo, je ale potřeba také zajistit, aby i elektřina, kterou se budou MPP e nabíjet, byla relativně čistá, a zde by mělo dojít ke zvýšení podílu obnovitelných zdrojů. Baterie MPP e by pak měly sloužit také k tomu, aby vykrývaly odběrové a výrobní špičky (které právě hrozí s nárůstem podílu OZE), nemusí být tedy použity jen v tuk-tucích.
 
Honda MPP
 
Těch je v Indii okolo 8 milionů a Honda už od února letošního roku testovala 30 elektrických vozů, které ujely celkem 200 tisíc km. Akumulátor MPP e měří 298×177×156,3 mm, váží 10,3 kg. Pojme 1,314 kWh energie a nabíjí se zhruba 5 hodiny. Víme, že jde o lithiovou baterku, ale přesný typ směsi nebyl zveřejněn. Systém sdílení akumulátorů a jejich výměny ve stanicích by měl být spuštěna v první polovině roku 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů