Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka

14.6.2019, Milan Šurkala, aktualita
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
V březnu letošního roku ukázala Honda malý roztomilý elektromobil Honda e a ten hned vyvolal docela slušný zájem. Na čekací listině je nyní už přes 31 tisíc zájemců v Evropě, z toho jen ve Velké Británii jich je kolem 9 tisíc. Dozvěděli jsme se však také několik nových technických detailů. Vůz bude mít rozložení hmotnosti mezi nápravy v ideálním poměru 50:50 a i díky nízkému těžišti velmi dobré jízdní vlastnosti. Poháněna pak budou zadní kola vozu.
 
Honda e
 
Konečně známe také množství energie, kterou pojme Li-Ion akumulátor. Činí 35,5 kWh a dle výrobce má postačit na dojezd 124 mil, tedy 200 km. To sice není mnoho, ale musíme počítat s tím, že Honda e není vůz na dálkové trasy, ale naopak malé městské vozítko pro krátké popojíždění, kde je takový dojezd naprosto v pořádku. Dá se namítat, že tento elektromobil bude velmi drahý a jako městské vozítko nemá za takovou cenu smysl, nicméně Honda zde vsadila na stylový design, což do značné míry mění klientelu i její ochotu dát za vůz více peněz (stylovky jsou málokdy praktické a levné, přesto jsou právě kvůli stylu mnohdy hodně úspěšné).
 
Honda e
 
Pro nabíjení tu budou konektory Type 2 AC i CCS2 DC, kde by ten druhý měl nabídnout rychlé nabíjení s možností nabít 80 % kapacity za 30 minut. Zajímavostí bude absence zpětných zrcátek, která jsou nahrazena kamerami. Aerodynamický odpor této součásti se tak snížil o 90 % a efektivita celého vozidla by díky tomu měla být o 3,8 % lepší (a s tím i dojezd). "Zrcátka" budou mít dva režimy, se standardním a rozšířeným úhlem záběru.
 
Honda e
 
Vůz by měl mít retro interiér se dvěma 12" dotykovými obrazovkami. Do prodeje půjde v Evropě už koncem tohoto roku, další trhy pak budou následovat v roce 2020. Cena zatím nebyla zveřejněna, neoficiální informace ale hovoří o hodně nepříjemných částkách blížící se téměř k milionu Kč. Tak uvidíme.
 
Honda e
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama