www.svetmobilne.cz
>
>

Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka

Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
, , aktualita
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku ukázala Honda malý roztomilý elektromobil Honda e a ten hned vyvolal docela slušný zájem. Na čekací listině je nyní už přes 31 tisíc zájemců v Evropě, z toho jen ve Velké Británii jich je kolem 9 tisíc. Dozvěděli jsme se však také několik nových technických detailů. Vůz bude mít rozložení hmotnosti mezi nápravy v ideálním poměru 50:50 a i díky nízkému těžišti velmi dobré jízdní vlastnosti. Poháněna pak budou zadní kola vozu.
 
Honda e
 
Konečně známe také množství energie, kterou pojme Li-Ion akumulátor. Činí 35,5 kWh a dle výrobce má postačit na dojezd 124 mil, tedy 200 km. To sice není mnoho, ale musíme počítat s tím, že Honda e není vůz na dálkové trasy, ale naopak malé městské vozítko pro krátké popojíždění, kde je takový dojezd naprosto v pořádku. Dá se namítat, že tento elektromobil bude velmi drahý a jako městské vozítko nemá za takovou cenu smysl, nicméně Honda zde vsadila na stylový design, což do značné míry mění klientelu i její ochotu dát za vůz více peněz (stylovky jsou málokdy praktické a levné, přesto jsou právě kvůli stylu mnohdy hodně úspěšné).
 
Honda e
 
Pro nabíjení tu budou konektory Type 2 AC i CCS2 DC, kde by ten druhý měl nabídnout rychlé nabíjení s možností nabít 80 % kapacity za 30 minut. Zajímavostí bude absence zpětných zrcátek, která jsou nahrazena kamerami. Aerodynamický odpor této součásti se tak snížil o 90 % a efektivita celého vozidla by díky tomu měla být o 3,8 % lepší (a s tím i dojezd). "Zrcátka" budou mít dva režimy, se standardním a rozšířeným úhlem záběru.
 
Honda e
 
Vůz by měl mít retro interiér se dvěma 12" dotykovými obrazovkami. Do prodeje půjde v Evropě už koncem tohoto roku, další trhy pak budou následovat v roce 2020. Cena zatím nebyla zveřejněna, neoficiální informace ale hovoří o hodně nepříjemných částkách blížící se téměř k milionu Kč. Tak uvidíme.
 
Honda e
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala