www.svetmobilne.cz
>
>

Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka

Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
, , aktualita
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku ukázala Honda malý roztomilý elektromobil Honda e a ten hned vyvolal docela slušný zájem. Na čekací listině je nyní už přes 31 tisíc zájemců v Evropě, z toho jen ve Velké Británii jich je kolem 9 tisíc. Dozvěděli jsme se však také několik nových technických detailů. Vůz bude mít rozložení hmotnosti mezi nápravy v ideálním poměru 50:50 a i díky nízkému těžišti velmi dobré jízdní vlastnosti. Poháněna pak budou zadní kola vozu.
 
Honda e
 
Konečně známe také množství energie, kterou pojme Li-Ion akumulátor. Činí 35,5 kWh a dle výrobce má postačit na dojezd 124 mil, tedy 200 km. To sice není mnoho, ale musíme počítat s tím, že Honda e není vůz na dálkové trasy, ale naopak malé městské vozítko pro krátké popojíždění, kde je takový dojezd naprosto v pořádku. Dá se namítat, že tento elektromobil bude velmi drahý a jako městské vozítko nemá za takovou cenu smysl, nicméně Honda zde vsadila na stylový design, což do značné míry mění klientelu i její ochotu dát za vůz více peněz (stylovky jsou málokdy praktické a levné, přesto jsou právě kvůli stylu mnohdy hodně úspěšné).
 
Honda e
 
Pro nabíjení tu budou konektory Type 2 AC i CCS2 DC, kde by ten druhý měl nabídnout rychlé nabíjení s možností nabít 80 % kapacity za 30 minut. Zajímavostí bude absence zpětných zrcátek, která jsou nahrazena kamerami. Aerodynamický odpor této součásti se tak snížil o 90 % a efektivita celého vozidla by díky tomu měla být o 3,8 % lepší (a s tím i dojezd). "Zrcátka" budou mít dva režimy, se standardním a rozšířeným úhlem záběru.
 
Honda e
 
Vůz by měl mít retro interiér se dvěma 12" dotykovými obrazovkami. Do prodeje půjde v Evropě už koncem tohoto roku, další trhy pak budou následovat v roce 2020. Cena zatím nebyla zveřejněna, neoficiální informace ale hovoří o hodně nepříjemných částkách blížící se téměř k milionu Kč. Tak uvidíme.
 
Honda e
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala