Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hodinky Misfit Command: v klasickém těle chytrý duch

22.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Chtěli byste chytré hodinky, ale máte rádi klasický design a děsí vás nízká výdrž baterie? Nové Misfit Command se snaží zkombinovat to nejlepší z analogových i chytrých hodinek. A s nabíjením si nemusíte dělat hlavu, baterie vydrží až jeden rok.
Americká společnost Misfit přinesla své první chytré hodinky teprve před rokem, ale nyní už představila třetí model. Pod názvem Misfit Command se skrývají na první pohled obyčejné ručičkové hodinky, pod ciferníkem se ovšem ukrývá několik užitečných chytrých funkcí. Novinka se tedy řadí do skupiny tzv. hybridních hodinek, které kombinují výhody (a částečně možná také nevýhody) obou typů zařízení.


Stejně jako u vůbec prvních hodinek této značky, Misfit Phase, byl kladen na jednoduchost. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli s matnou povrchovou úpravou a řemínek může být buď sportovní silikonový, kdy můžete vybírat z několika barevných kombinací, nebo elegantnější nerezový ve stříbrné barvě. Vzhledem k tomu, že se jedná o standardní 20mm řemínky, by neměl být problém s jejich případnou výměnou za jiný. A díky voděodolnosti až do 50 metrů se uživatel nemusí bát ani použití při plavání.


Misfit Command mají klasický hodinový strojek místo displeje, přesto zvládnou některé chytré funkce. Bez obtíží nahradí měřič pohybové aktivity, mají totiž zabudovaný krokoměr a kromě počtu kroků vypočítají ušlou vzdálenost či spálené kalorie. Při plavání je možné využít aplikaci Speedo, která naměří uplavanou vzdálenost, dobu plavání i počet zvládnutých bazénů. Hodinky nemusí uživatel sundavat ani během spánku, kdy monitorují jeho délku a kvalitu. Všechny naměřené údaje je potom možné prohlížet v mobilní aplikaci Misfit. Hodinky jsou vybaveny ještě menším ciferníkem, kde lze sledovat, z kolika procent byl splněn denní pohybový cíl i další informace včetně aktuálního data, časového pásma nebo notifikací.


Misfit Command po spárování se smartphonem mohou upozorňovat na přijaté zprávy, hovory či notifikace z jiných aplikací. K tomuto účelu slouží vibrace, které jsou využívány také pro budík. Díky propojení s monitorováním spánku vás hodinky vzbudí v ideální čas, aby se uživatel po ránu cítili vyspalý. Chytrému tlačítku potom lze přiřadit různé funkce, jako je spoušť fotoaparátu, ovládání hudby nebo prozvonění telefonu při jeho zapomenutí. Hodinky Misfit Command stojí 150 dolarů (3 300 Kč bez DPH) v případě verze se silikonovým náramkem, respektive 170 dolarů (3 700 Kč bez DPH) za verzi s nerezovým náramkem.

Zdroj: Misfit.com


reklama