Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře

15.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Wearables mají spoustu užitečných funkcí, které lze použít nejen ke zlepšení kondice, ale i záchraně života. Možnost přivolat si pomoc na Apple Watch se nyní náramně hodila bruslaři, který se propadl pod led.
Ve wearables máme užitečného pomocníka pro zlepšování kondice. To ale zdaleka nemusí být jediná funkce. Hodinky Apple Watch se chlubí mnoha dalšími funkcemi, jako je nejen měření, ale i vyhodnocování srdečního tepu, který už k doktorovi poslal nejednoho uživatele, u něhož se pak zjistila srdeční vada. Zejména starším lidem může přijít vhod detekce pádu. Jeden nemilý pád zažil i učitel bruslení v New Hampshiru. William Rogers bruslil na řece Salmon Falls River, když tu se s ním probořil led. Na tento druh pádu ale není detektor stavěný.
 
Apple Watch 5
ilustrační foto, autor: Cedrick Hobson [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Chtěl se dostat ven, ale to se mu nepodařilo. Blížící se jaro znamená křehčí led a ten se při pokusu dostat se ven pořád lámal. Nikdo nebyl okolo a nebyl schopen dostat se k telefonu tak, aby z něj mohl zavolat. Nezpanikařil, přestože byl ve vodě už pár minut. Nakonec si uvědomil, že má na zápěstí Apple Watch, které jsou také schopny přivolat pomoc. Hasičům oznámil, že mu zbývá tak posledních 10 minut života, protože už je nějakou dobu ve vodě a hypotermie se pomalu začíná projevovat. Ti byli naštěstí velmi rychlí a u muže byli do 5 minut. Nemít chytré hodinky s touto funkcí, asi by už nebyl mezi námi.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama