www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře
, , aktualita
Wearables mají spoustu užitečných funkcí, které lze použít nejen ke zlepšení kondice, ale i záchraně života. Možnost přivolat si pomoc na Apple Watch se nyní náramně hodila bruslaři, který se propadl pod led.
K oblíbeným
reklama
Ve wearables máme užitečného pomocníka pro zlepšování kondice. To ale zdaleka nemusí být jediná funkce. Hodinky Apple Watch se chlubí mnoha dalšími funkcemi, jako je nejen měření, ale i vyhodnocování srdečního tepu, který už k doktorovi poslal nejednoho uživatele, u něhož se pak zjistila srdeční vada. Zejména starším lidem může přijít vhod detekce pádu. Jeden nemilý pád zažil i učitel bruslení v New Hampshiru. William Rogers bruslil na řece Salmon Falls River, když tu se s ním probořil led. Na tento druh pádu ale není detektor stavěný.
 
Apple Watch 5
ilustrační foto, autor: Cedrick Hobson [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Chtěl se dostat ven, ale to se mu nepodařilo. Blížící se jaro znamená křehčí led a ten se při pokusu dostat se ven pořád lámal. Nikdo nebyl okolo a nebyl schopen dostat se k telefonu tak, aby z něj mohl zavolat. Nezpanikařil, přestože byl ve vodě už pár minut. Nakonec si uvědomil, že má na zápěstí Apple Watch, které jsou také schopny přivolat pomoc. Hasičům oznámil, že mu zbývá tak posledních 10 minut života, protože už je nějakou dobu ve vodě a hypotermie se pomalu začíná projevovat. Ti byli naštěstí velmi rychlí a u muže byli do 5 minut. Nemít chytré hodinky s touto funkcí, asi by už nebyl mezi námi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář