www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře
, , aktualita
Wearables mají spoustu užitečných funkcí, které lze použít nejen ke zlepšení kondice, ale i záchraně života. Možnost přivolat si pomoc na Apple Watch se nyní náramně hodila bruslaři, který se propadl pod led.
K oblíbeným
reklama
Ve wearables máme užitečného pomocníka pro zlepšování kondice. To ale zdaleka nemusí být jediná funkce. Hodinky Apple Watch se chlubí mnoha dalšími funkcemi, jako je nejen měření, ale i vyhodnocování srdečního tepu, který už k doktorovi poslal nejednoho uživatele, u něhož se pak zjistila srdeční vada. Zejména starším lidem může přijít vhod detekce pádu. Jeden nemilý pád zažil i učitel bruslení v New Hampshiru. William Rogers bruslil na řece Salmon Falls River, když tu se s ním probořil led. Na tento druh pádu ale není detektor stavěný.
 
Apple Watch 5
ilustrační foto, autor: Cedrick Hobson [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Chtěl se dostat ven, ale to se mu nepodařilo. Blížící se jaro znamená křehčí led a ten se při pokusu dostat se ven pořád lámal. Nikdo nebyl okolo a nebyl schopen dostat se k telefonu tak, aby z něj mohl zavolat. Nezpanikařil, přestože byl ve vodě už pár minut. Nakonec si uvědomil, že má na zápěstí Apple Watch, které jsou také schopny přivolat pomoc. Hasičům oznámil, že mu zbývá tak posledních 10 minut života, protože už je nějakou dobu ve vodě a hypotermie se pomalu začíná projevovat. Ti byli naštěstí velmi rychlí a u muže byli do 5 minut. Nemít chytré hodinky s touto funkcí, asi by už nebyl mezi námi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala