reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře

, , aktualita
Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře
Wearables mají spoustu užitečných funkcí, které lze použít nejen ke zlepšení kondice, ale i záchraně života. Možnost přivolat si pomoc na Apple Watch se nyní náramně hodila bruslaři, který se propadl pod led.
Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře
Ve wearables máme užitečného pomocníka pro zlepšování kondice. To ale zdaleka nemusí být jediná funkce. Hodinky Apple Watch se chlubí mnoha dalšími funkcemi, jako je nejen měření, ale i vyhodnocování srdečního tepu, který už k doktorovi poslal nejednoho uživatele, u něhož se pak zjistila srdeční vada. Zejména starším lidem může přijít vhod detekce pádu. Jeden nemilý pád zažil i učitel bruslení v New Hampshiru. William Rogers bruslil na řece Salmon Falls River, když tu se s ním probořil led. Na tento druh pádu ale není detektor stavěný.
 
Apple Watch 5
ilustrační foto, autor: Cedrick Hobson [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Chtěl se dostat ven, ale to se mu nepodařilo. Blížící se jaro znamená křehčí led a ten se při pokusu dostat se ven pořád lámal. Nikdo nebyl okolo a nebyl schopen dostat se k telefonu tak, aby z něj mohl zavolat. Nezpanikařil, přestože byl ve vodě už pár minut. Nakonec si uvědomil, že má na zápěstí Apple Watch, které jsou také schopny přivolat pomoc. Hasičům oznámil, že mu zbývá tak posledních 10 minut života, protože už je nějakou dobu ve vodě a hypotermie se pomalu začíná projevovat. Ti byli naštěstí velmi rychlí a u muže byli do 5 minut. Nemít chytré hodinky s touto funkcí, asi by už nebyl mezi námi.
 


reklama