www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život bruslaře
, , aktualita
Wearables mají spoustu užitečných funkcí, které lze použít nejen ke zlepšení kondice, ale i záchraně života. Možnost přivolat si pomoc na Apple Watch se nyní náramně hodila bruslaři, který se propadl pod led.
K oblíbeným
reklama
Ve wearables máme užitečného pomocníka pro zlepšování kondice. To ale zdaleka nemusí být jediná funkce. Hodinky Apple Watch se chlubí mnoha dalšími funkcemi, jako je nejen měření, ale i vyhodnocování srdečního tepu, který už k doktorovi poslal nejednoho uživatele, u něhož se pak zjistila srdeční vada. Zejména starším lidem může přijít vhod detekce pádu. Jeden nemilý pád zažil i učitel bruslení v New Hampshiru. William Rogers bruslil na řece Salmon Falls River, když tu se s ním probořil led. Na tento druh pádu ale není detektor stavěný.
 
Apple Watch 5
ilustrační foto, autor: Cedrick Hobson [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Chtěl se dostat ven, ale to se mu nepodařilo. Blížící se jaro znamená křehčí led a ten se při pokusu dostat se ven pořád lámal. Nikdo nebyl okolo a nebyl schopen dostat se k telefonu tak, aby z něj mohl zavolat. Nezpanikařil, přestože byl ve vodě už pár minut. Nakonec si uvědomil, že má na zápěstí Apple Watch, které jsou také schopny přivolat pomoc. Hasičům oznámil, že mu zbývá tak posledních 10 minut života, protože už je nějakou dobu ve vodě a hypotermie se pomalu začíná projevovat. Ti byli naštěstí velmi rychlí a u muže byli do 5 minut. Nemít chytré hodinky s touto funkcí, asi by už nebyl mezi námi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů