Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní notebooky HP Omen dospěly. Mají nový design a vyšší výkon

7.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HP oznámilo novou generaci herních notebooků Omen 15 a Omen 17. Změnil se design i výbava, v nabídce budou konfigurace s Nvidia GeForce a AMD Radeon. Externí dok Omen Accelerator potom umožní připojit desktopovou grafiku.
HP se stalo dalším výrobcem, který představil herní notebook na platformě Nvidia Max-Q, která umožní snížit hmotnost a tloušťku při současném navýšení výkonu. Nový HP Omen je opět dostupný ve variantě s patnáctipalcovým i sedmnáctipalcovým displejem. Ve srovnání s minulou generací došlo ke změně designu, který byl údajně inspirován vojenskými letouny. Víko je rozčleněno na čtyři části, přičemž dvě jsou pokryty hliníkovým panelem, dvě další imitují karbon. Nesmí chybět červené kontrastní prvky ani typické logo Omen. Podsvícení klávesnice si ponechalo červenou barvu, výrobce tedy nepřešel na stále oblíbenější RGB podsvícení.
 
 
 
 
Oba modely mohou být konfigurovány 4K displejem (3840 x 2160 pixelů) či Full HD displejem (1920 x 1080 pixelů). Druhý typ panelu se může pochlubit technologií Nvidia G-Sync a obnovovací frekvencí 120 Hz v případě verze s Nvidia GPU, respektive technologií AMD FreeSync u modelů s AMD GPU. Notebooky HP Omen jsou osazeny procesorem Intel Core i7 sedmé generace na architektuře Kaby Lake a umožňují rychlou výměnu SSD, HDD i operační paměti, stačí otevřít jediný kryt. HP Omen 15 je dostupný až s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 550, větší HP Omen 17 potom může být vybaven grafikou až Nvidia GeForce GTX 1070 či AMD Radeon RX 580.
 
 
 
 
Počítače se chlubí také kvalitním zvukovým výstupem. K dispozici je software DTS Headphone a reproduktory vylepšené společností Bang & Olufsen. HP Omen 15 se bude prodávat za cenu od 999 dolarů (23 300 Kč bez DPH) a HP Omen 17 bude v prodeji od 1 099 dolarů (25 700 Kč bez DPH). Prodej na americkém trhu odstartuje koncem června.

 

HP Omen Accelerator

 
 
 
HP předstailo také nový dok HP Omen Accelerator, který umožňuje k notebooku připojit dektopovou grafickou kartu. Toto příslušenství se zajímavým designem je kompatibilní se všemi počítači s portem Thunderbolt 3. Uvnitř je místo na grafickou kartu Nvidia nebo AMD, k dispozici je také slot na 2,5" HDD či SSD. Dok také může rozšířit konektivitu notebooku o čtyři porty USB 3.0, USB Type-C a Ethernet. HP Omen Accelerator stojí 299 dolarů (7 000 Kč bez DPH), v ceně je přitom jen samotný dok bez grafické karty. Výrobce však nabídne také komplety s až Nvidia GeForce GTX 1060 nebo AMD RX 580 a 256GB SSD či 1TB HDD.
 
reklama