Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní notebook Acer Nitro 5 s komponenty AMD prošel upgradem

7.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Acer na CES 2018 přiveze také vylepšený herní notebook Nitro 5, který se vyznačuje novým povrchovým designem a posledním hardwarem od AMD. Výhodou bude také cena základní konfigurace, která se udrží pod 30 tisíci.
Acer Nitro 5 byl poprvé představen vloni na jaře jako relativně cenově dostupný notebook pro občasné hráče. A nyní přichází inovovaný model, který znalé rozpozná už na první pohled. Ostře řezané hrany zůstaly, stejně jako kontrastní kombinace černé a červené barvy. Vrchni strana víka však dostala novou povrchovou úpravu připomínající karbon, která byla vytvořena pomocí laseru. Po otevření víka se ukáže červeně podsvícená klávesnice se zvýrazněnými klávesami WSAD i touchpadem. Naproti se potom nachází stejný 15,6" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a matnou úpravou, který jsme mohli vidět u předchozího modelu.
 
 
Srdcem i mozkem notebooku je některý z nejnovějších procesorů AMD Ryzen (konkrétní model prozatím nebyl zveřejněn), kterému sekunduje až 32GB operační paměť DDR4 a maximálně 512GB úložiště SSD s volitelným HDD. Novinkou je také grafická karta AMD Radeon RX560, která nabídne více výkonu než předchozí RX550. Pokud se uživatel nerozhodne pro sluchátka, může využít integrované reproduktory vylepšené technologiemi Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony. O konektivitu se stará například Wi-Fi 802.11ac nebo celá řada portů včetně USB Type-C, HDMI 2.0 a Gigabit Ethernet.
 
 

Cena a dostupnost

 
Nový Acer Nitro 5 se začne na evropských trzích prodávat v dubnu, přičemž cena bude startovat na 1 099 eurech, v přepočtu 28 000 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama