Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Nitro 5: mainstreamový herní notebook i s komponenty od AMD

29.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Hlavní novinkou Aceru před veletrhem Computex 2017 je herní notebook Nitro 5. Výrobce s ním cílí na širší skupiny hráčů, čemuž odpovídá o něco příznivější cena než u jiných modelů. Na výběr bude také grafická karta AMD Polaris.
Acer pokračuje v rozšiřování své nabídky herních notebooků. Po nedávné dvojici Triton 700 a Helios 300 představil model Nitro 5, který bude určen také pro hráče, kteří chtějí za takový stroj utratit do 30 tisíc korun. Že se jedná o herní notebook samozřejmě poznáte už na první pohled, a to díky ostřeji řezaným hranám či kontrastním červeným prvkům včetně podsvícení klávesnice či zvýraznění touchpadu a kláves WASD. Acer se i tentokrát vydal cestou nadstandardního výběru konfigurací, takže bude z čeho vybírat. Všechny verze nabídnou 15,6“ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD).

Sáhnout bude možné po procesorech Intel Core i5 či Core i7 sedmé generace na architektuře Kaby Lake, ale také A-Series FX, A12 nebo A10 APU. Od toho se také odvíjí, zda je notebook osazen grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1050 Ti (Pascal) nebo AMD Radeon RX550 (Polaris). Po dlouhé době se tedy na trh dostane herní notebook, který nebude mít jen železo od Intelu a Nvidie, ale také od AMD. Acer Nitro 5 se také zapíše do dějin jako jeden z prvních notebooků s grafikou AMD Polaris. Na druhou stranu však nutno říct, že novinka potěší mainstreamové hráče, nikoliv fajnšmekry, kteří si rádi zahrají nejnovější tituly s maximálními detaily. Vzhledem k ceně se však ani nic takového čekat nedalo.

K další výbavě patří až 32GB operační paměť DDR4 a maximálně 512GB SSD, které může být ještě doplněno o až 1TB HDD. Systém Acer Coolbost se stará o chlazení vnitřních komponentů pomocí dvou výkonných ventilátorů s možností jejich řízení uživatelem. Z bezdrátové konektivity stojí za zmínku především podpora Wi-Fi 802.11ac 2x2 MIMO. Nabídka portů potom zahrnuje USB 3.1 Type-C, USB 3.0, dvojici USB 2.0 či HDMI 2.0. O vylepšení zvuku se stará kombinace technologií Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony.


Cena a dostupnost


Acer Nitro 5 se začne nejprve prodávat v USA a Číně, a to v průběhu července. Na evropské trhy dorazí až v srpnu. Cena bude začínat na částce 1 099 eur, v přepočtu přibližně 29 000 Kč. To je ještě o něco méně, než kolik bude základní cena již zmiňované modelu Acer Helios 300.

Zdroj: Tisková zpráva Acer
reklama