Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Noví herní predátoři od Aceru: tenký Triton 700 a cenově dostupný Helios 300

, , aktualita
Noví herní predátoři od Aceru: tenký Triton 700 a cenově dostupný Helios 300
Acer minulý týden odhalil dva další herní notebooky. Triton 700 uspokojí i velmi náročné hráče, špičkové komponenty navíc výrobce zabalil do tenkého a lehkého těla. Helios 300 se potom zařadí do kategorie cenově dostupnějších herních strojů.
Noví herní predátoři od Aceru: tenký Triton 700 a cenově dostupný Helios 300
Acer Predator Triton 700 si pozornost zaslouží už pro svůj design. Kromě ostře řezaných hran nelze přehlédnout netradiční umístění mechanické klávesnice s programovatelným RGB podsvícením. Rozměrný skleněný touchpad našel své místo pod displejem, díky jeho průhlednosti navíc může uživatel vidět část chladícího systému AeroBlade 3D. Ten využívá kovové lopatky a měl by být o 35 % výkonnější než předchozí generace. Jeho chod si navíc hráč může manuálně upravit podle svých potřeb. Notebook měří v pase 18,9 mm a váží 2,6 kg, což jsou vzhledem k výbavě velmi dobré hodnoty. 15,6“ displej si vystačí s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), absence Ultra HD však zatím zase tolik nevadí.

Uvnitř tepe některý z procesorů Intel Core sedmé generace (Kaby Lake), bližší informace v tomto ohledu výrobce nezveřejnil. Příliš sdílný nebyl ani ohledně grafické karty, kde víme pouze to, že se bude jednat o některý z modelů Nvidia GeForce GTX 10. Dále ve výbavě nalezneme až 32GB operační paměť typu DDR4-2400 a dva disky NVMe PCIe SSD. Z konektivity je podporováno rozhraní Thunderbolt 3 (s možností dvou 4K výstupů), nechybí ani dva porty USB 3.0, Gigabit Ethernet nebo třeba HDMI 2.0. Acer Predator Triton 700 se začne prodávat v srpnu za cenu od 3 399 eur, v přepočtu více než 90 tisíc korun.

Acer Predator Helios 300 se zařadí do skupiny konvenčnějších a cenově dostupnějších herních notebooků. Tento model nabízí klasičtější design a nabízen bude s 15,6“ či 17,3“ displejem, vždy s Full HD rozlišením. Klávesnice disponuje červeným podsvícením. Hardwarové parametry jsou samozřejmě slabší než u výše uvedeného Tritonu 700, přesto se uživatel může těšit na slušný herní výkon v podání procesorů Intel Core i5 či Core i7 sedmé generace, grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 1050 Ti nebo 1060, až 16GB RAM a SSD/HDD. Operační paměť i pevný disk jsou navíc uživatelsky vyměnitelné díky krytu na spodní straně notebooku.

Nabídka portů zahrnuje USB Type-C, stejně jako USB 3.0 a dvojici USB 2.0. Nalezneme zde také HDMI 2.0 či Gigabit Ethernet, z bezdrátových technologií je podporováno například Wi-Fi 2x2 802.11ac. Sedmnáctipalcový Acer Predator Helios 300 se začne prodávat v červenci, na patnáctipalcovou variantu si počkáme o měsíc déle. Ceny budou startovat na 1 199 eurech, tedy asi 32 000 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama