Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Noví herní predátoři od Aceru: tenký Triton 700 a cenově dostupný Helios 300

1.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Acer minulý týden odhalil dva další herní notebooky. Triton 700 uspokojí i velmi náročné hráče, špičkové komponenty navíc výrobce zabalil do tenkého a lehkého těla. Helios 300 se potom zařadí do kategorie cenově dostupnějších herních strojů.
Acer Predator Triton 700 si pozornost zaslouží už pro svůj design. Kromě ostře řezaných hran nelze přehlédnout netradiční umístění mechanické klávesnice s programovatelným RGB podsvícením. Rozměrný skleněný touchpad našel své místo pod displejem, díky jeho průhlednosti navíc může uživatel vidět část chladícího systému AeroBlade 3D. Ten využívá kovové lopatky a měl by být o 35 % výkonnější než předchozí generace. Jeho chod si navíc hráč může manuálně upravit podle svých potřeb. Notebook měří v pase 18,9 mm a váží 2,6 kg, což jsou vzhledem k výbavě velmi dobré hodnoty. 15,6“ displej si vystačí s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), absence Ultra HD však zatím zase tolik nevadí.

Uvnitř tepe některý z procesorů Intel Core sedmé generace (Kaby Lake), bližší informace v tomto ohledu výrobce nezveřejnil. Příliš sdílný nebyl ani ohledně grafické karty, kde víme pouze to, že se bude jednat o některý z modelů Nvidia GeForce GTX 10. Dále ve výbavě nalezneme až 32GB operační paměť typu DDR4-2400 a dva disky NVMe PCIe SSD. Z konektivity je podporováno rozhraní Thunderbolt 3 (s možností dvou 4K výstupů), nechybí ani dva porty USB 3.0, Gigabit Ethernet nebo třeba HDMI 2.0. Acer Predator Triton 700 se začne prodávat v srpnu za cenu od 3 399 eur, v přepočtu více než 90 tisíc korun.

Acer Predator Helios 300 se zařadí do skupiny konvenčnějších a cenově dostupnějších herních notebooků. Tento model nabízí klasičtější design a nabízen bude s 15,6“ či 17,3“ displejem, vždy s Full HD rozlišením. Klávesnice disponuje červeným podsvícením. Hardwarové parametry jsou samozřejmě slabší než u výše uvedeného Tritonu 700, přesto se uživatel může těšit na slušný herní výkon v podání procesorů Intel Core i5 či Core i7 sedmé generace, grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 1050 Ti nebo 1060, až 16GB RAM a SSD/HDD. Operační paměť i pevný disk jsou navíc uživatelsky vyměnitelné díky krytu na spodní straně notebooku.

Nabídka portů zahrnuje USB Type-C, stejně jako USB 3.0 a dvojici USB 2.0. Nalezneme zde také HDMI 2.0 či Gigabit Ethernet, z bezdrátových technologií je podporováno například Wi-Fi 2x2 802.11ac. Sedmnáctipalcový Acer Predator Helios 300 se začne prodávat v červenci, na patnáctipalcovou variantu si počkáme o měsíc déle. Ceny budou startovat na 1 199 eurech, tedy asi 32 000 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama