www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji

Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
, , aktualita
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci se objevila zpráva, že automobilka Tesla bude jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own. Ta nabízela finanční odměny ve výši 35 až 250 tisíc USD podle toho, co se podaří prolomit. Zároveň řekla, že první, komu se podaří hacknout auto v jedné z nabízených kategorií, toto auto i dostane. To se podařilo týmu Fluoroacetate, který se zaměřil na finančně hůře hodnocené prolomení infotainment systému. Za to mohli dostat 35 až 83 tisíc USD.
 
Tesla Model 3
 
V jejich případě za prolomení dostali nejnižší nabízenou částku, tedy 35 tisíc USD, ale spolu s tím dostali i Teslu Model 3. Členy týmu byli Amat Cama a Richard Zhu, který se podařilo nabourat se dovnitř přes zabudovaný prohlížeč, konkrétně jeho renderovací část. Tesla pak na základě zjištěných nedostatků slíbila, že připraví novou verzi firmwaru, kde už toto nabourání se nebude možné.
 
Šlo o velmi úspěšný tým. Celkem v soutěži získal 36 "Master of Pwn" bodů, takže se stal i celkovým vítězem ve třídenní soutěži. Podařilo se jim totiž hacknout i Apple Safari, Firefox, Edge, VMware Workstation a Windows 10. Celkem si tak odnesli 375 tisíc USD v penězích a dalších 170 tisíc USD v produktových odměnách, mezi nimiž byla i tato Tesla Model 3.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář