Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji

25.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Před dvěma měsíci se objevila zpráva, že automobilka Tesla bude jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own. Ta nabízela finanční odměny ve výši 35 až 250 tisíc USD podle toho, co se podaří prolomit. Zároveň řekla, že první, komu se podaří hacknout auto v jedné z nabízených kategorií, toto auto i dostane. To se podařilo týmu Fluoroacetate, který se zaměřil na finančně hůře hodnocené prolomení infotainment systému. Za to mohli dostat 35 až 83 tisíc USD.
 
Tesla Model 3
 
V jejich případě za prolomení dostali nejnižší nabízenou částku, tedy 35 tisíc USD, ale spolu s tím dostali i Teslu Model 3. Členy týmu byli Amat Cama a Richard Zhu, který se podařilo nabourat se dovnitř přes zabudovaný prohlížeč, konkrétně jeho renderovací část. Tesla pak na základě zjištěných nedostatků slíbila, že připraví novou verzi firmwaru, kde už toto nabourání se nebude možné.
 
Šlo o velmi úspěšný tým. Celkem v soutěži získal 36 "Master of Pwn" bodů, takže se stal i celkovým vítězem ve třídenní soutěži. Podařilo se jim totiž hacknout i Apple Safari, Firefox, Edge, VMware Workstation a Windows 10. Celkem si tak odnesli 375 tisíc USD v penězích a dalších 170 tisíc USD v produktových odměnách, mezi nimiž byla i tato Tesla Model 3.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama