www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji

Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
, , aktualita
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci se objevila zpráva, že automobilka Tesla bude jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own. Ta nabízela finanční odměny ve výši 35 až 250 tisíc USD podle toho, co se podaří prolomit. Zároveň řekla, že první, komu se podaří hacknout auto v jedné z nabízených kategorií, toto auto i dostane. To se podařilo týmu Fluoroacetate, který se zaměřil na finančně hůře hodnocené prolomení infotainment systému. Za to mohli dostat 35 až 83 tisíc USD.
 
Tesla Model 3
 
V jejich případě za prolomení dostali nejnižší nabízenou částku, tedy 35 tisíc USD, ale spolu s tím dostali i Teslu Model 3. Členy týmu byli Amat Cama a Richard Zhu, který se podařilo nabourat se dovnitř přes zabudovaný prohlížeč, konkrétně jeho renderovací část. Tesla pak na základě zjištěných nedostatků slíbila, že připraví novou verzi firmwaru, kde už toto nabourání se nebude možné.
 
Šlo o velmi úspěšný tým. Celkem v soutěži získal 36 "Master of Pwn" bodů, takže se stal i celkovým vítězem ve třídenní soutěži. Podařilo se jim totiž hacknout i Apple Safari, Firefox, Edge, VMware Workstation a Windows 10. Celkem si tak odnesli 375 tisíc USD v penězích a dalších 170 tisíc USD v produktových odměnách, mezi nimiž byla i tato Tesla Model 3.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala