www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dokážete hacknout Teslu Model 3? Pak ji můžete vyhrát

Dokážete hacknout Teslu Model 3? Pak ji můžete vyhrát
, , aktualita
Tesla se stala jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own. Komu se podaří hacknout některý z důležitých systémů tohoto automobilu, může získat velmi pěknou finanční částku a skutečný Model 3 k tomu. Hacknout chce ale i Microsoft, VMware a další.
K oblíbeným
reklama
Spousta společností má své bug bounty programy, kdy hackerům nabízí peníze za to, že najdou chyby v jejich softwaru a doloží, kde je ona zranitelnost. Díky tomu mohou být tyto produkty opraveny dříve, než se je pokusí zneužít jiný hacker ve svůj prospěch. Na toto téma se ale dokonce pořádají i soutěže. Jednou z nich je Pwn2Own, kde sponzoři nabízí velmi pěkné částky za hacknutí svých produktů a tento rok se přidala i Tesla. Ta má hned několik kategorií hacků do různých systémů a první úspěšných hacker, kterému se podaří prorazit zabezpečení Modelu 3 v jedné z těchto kategorií, dostane vedle finanční částky i skutečné auto. Půjde o Model 3 se středním akumulátorem a pohonem zadních kol.
 
Tesla Model 3
 
Pokud jde o Teslu, tak např. za hacknutí infotainmentu lze dostat 35-85 tisíc USD. hacknutí protokolů klíčů pro odemykání nebo nastartování vozu je odměněno 100 tisíci USD a např. za nabourání se do autopitola je možné dostat rovnou 250 tisíc USD. Pokud hack vydrží i po restartu, připočtěte si dalších 50 tisíc USD a jestli dokáže řídit i CAN sběrnici, dostane hacker ještě 100 tisíc USD k tomu. Takže ono i když další hackeři nebudou první, za odměny si těch Modelů 3 budou moci koupit i několik. Připomeňme, že Tesla v rámci svého standardního bug bounty programu nabízí 100 až 15000 USD a celkově bylo takto odměněno už 324 případů.
 
Tesla ale zdaleka není jediný sponzor a společnost, která se snaží najít zranitelnosti ve svých produktech. Např. ve virtualizační kategorii Oracle nabízí 35 tisíc USD za hacknutí VirtualBoxu, VMware 70 až 150 tisíc USD a Microsoft dokonce 250 tisíc USD za prolomení Hyper-V Clienta. Nemalé odměny jsou i pro nalezení chyb v internetových prohlížečích. Google nabízí 80 tisíc USD za problémy v Chrome (např. za únik ze sandboxu nebo za tzv. privilege escalation), Microsoft pak nabízí 50-80 tisíc USD za podobné problémy v prohlížeči Edge. Apple nabídne 55-65 tisíc USD za totéž v Safari a Mozilla pak 40-50 tisíc USD.
 
Stejné dvě chyby odmění i Adobe u svého Readeru (40 tisíc USD). Microsoft pak nabídne 60 tisíc USD za bezpečnostní chyby v Office 365 ProPlus a 100 tisíc USD v Outlooku a najdete zde ještě několik dalších cen. Pochopitelně, v žádném případě se to netýká všech chyb, ale jen těch daných pravidly pro daný produkt. Např. u Office musí jít o prolomení Protected View, u Tesla neplatí tzv. rolljam útok a podobně. Tato soutěž se bude konat v rámci konference CanSecWest od 20. do 22. března ve Vancouveru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik