www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dokážete hacknout Teslu Model 3? Pak ji můžete vyhrát

Dokážete hacknout Teslu Model 3? Pak ji můžete vyhrát
, , aktualita
Tesla se stala jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own. Komu se podaří hacknout některý z důležitých systémů tohoto automobilu, může získat velmi pěknou finanční částku a skutečný Model 3 k tomu. Hacknout chce ale i Microsoft, VMware a další.
reklama
Spousta společností má své bug bounty programy, kdy hackerům nabízí peníze za to, že najdou chyby v jejich softwaru a doloží, kde je ona zranitelnost. Díky tomu mohou být tyto produkty opraveny dříve, než se je pokusí zneužít jiný hacker ve svůj prospěch. Na toto téma se ale dokonce pořádají i soutěže. Jednou z nich je Pwn2Own, kde sponzoři nabízí velmi pěkné částky za hacknutí svých produktů a tento rok se přidala i Tesla. Ta má hned několik kategorií hacků do různých systémů a první úspěšných hacker, kterému se podaří prorazit zabezpečení Modelu 3 v jedné z těchto kategorií, dostane vedle finanční částky i skutečné auto. Půjde o Model 3 se středním akumulátorem a pohonem zadních kol.
 
Tesla Model 3
 
Pokud jde o Teslu, tak např. za hacknutí infotainmentu lze dostat 35-85 tisíc USD. hacknutí protokolů klíčů pro odemykání nebo nastartování vozu je odměněno 100 tisíci USD a např. za nabourání se do autopitola je možné dostat rovnou 250 tisíc USD. Pokud hack vydrží i po restartu, připočtěte si dalších 50 tisíc USD a jestli dokáže řídit i CAN sběrnici, dostane hacker ještě 100 tisíc USD k tomu. Takže ono i když další hackeři nebudou první, za odměny si těch Modelů 3 budou moci koupit i několik. Připomeňme, že Tesla v rámci svého standardního bug bounty programu nabízí 100 až 15000 USD a celkově bylo takto odměněno už 324 případů.
 
Tesla ale zdaleka není jediný sponzor a společnost, která se snaží najít zranitelnosti ve svých produktech. Např. ve virtualizační kategorii Oracle nabízí 35 tisíc USD za hacknutí VirtualBoxu, VMware 70 až 150 tisíc USD a Microsoft dokonce 250 tisíc USD za prolomení Hyper-V Clienta. Nemalé odměny jsou i pro nalezení chyb v internetových prohlížečích. Google nabízí 80 tisíc USD za problémy v Chrome (např. za únik ze sandboxu nebo za tzv. privilege escalation), Microsoft pak nabízí 50-80 tisíc USD za podobné problémy v prohlížeči Edge. Apple nabídne 55-65 tisíc USD za totéž v Safari a Mozilla pak 40-50 tisíc USD.
 
Stejné dvě chyby odmění i Adobe u svého Readeru (40 tisíc USD). Microsoft pak nabídne 60 tisíc USD za bezpečnostní chyby v Office 365 ProPlus a 100 tisíc USD v Outlooku a najdete zde ještě několik dalších cen. Pochopitelně, v žádném případě se to netýká všech chyb, ale jen těch daných pravidly pro daný produkt. Např. u Office musí jít o prolomení Protected View, u Tesla neplatí tzv. rolljam útok a podobně. Tato soutěž se bude konat v rámci konference CanSecWest od 20. do 22. března ve Vancouveru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik