Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google virtuálně zpřístupnil Česko-slovenskou výstavu z Národního muzea

28.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
I Google slaví československé jubileum. Kromě speciálního obrázkového loga, tzv. doodlu, se rozhodl virtuálně zpřístupnit novou Česko-slovenská výstavu, která právě dnes začíná ve zrekonstruované budově Národního muzea.
Právě dnes se veřejnosti po dlouhé rekonstrukci otevírá hlavní budova Národního muzea v Praze. Než budou dokončeny zcela nové expozice, mohou návštěvníci zhlédnout Česko-slovenskou výstavu připravenou ke stoletému výročí vzniku samostatného státu. I vzhledem k tomu, že bude muzeum přístupné až do konce letošního roku zdarma, můžeme (především v prvních dnech po znovuotevření) očekávat velký zájem návštěvníků. Pokud se nechcete tlačit ve frontách nebo to máte do Prahy daleko, potěší vás možnost virtuální prohlídky nové výstavy, která pojednává o vzniku Československa, ale i volném čase, sportu a víře v období tohoto státu.
 
 
Vybrané artefakt z výstavy, jako například tretry Emila Zátopka, první zlatou olympijskou medaili pro československého závodníka, kroniku trampské osady Hebronči nebo Zlatou růži z Velehradu, zpřístupnil Google v rámci svého projektu Arts and Culture. Ve své databázi už zahrnuje více než 1 500 muzeí z celého světa, které jsou uživatelům snadno a zdarma přístupné z internetových stránek nebo mobilní aplikace pro Android či iOS. Součástí projektu jsou také online výstavy, které jinde než na internetu nespatříte. Google navíc institucím nabízí technologie, které pomáhají uchovávat a sdílet kulturní dědictví.
 
 

Československý Doodle k oslavě jubilea

 
 
K různým příležitostem, jako jsou svátky či události, připravuje Google upravená logo, která se označují jako Doodle. Českým i slovenským uživatelům Googlu se 28. října 2018 zobrazí speciální logo k výročí 100 let od založení Československa. Jedná se o koláž, která v oválném rámečku zobrazuje vedle sebe Pražský hrad a Bratislavský hrad. Autorem obrázku je sanfranciská animátorka Cynthia Cheng. Nejedná se přitom v poslední době zdaleka o jediný český Doodle, který by připomínal význmané události z naší historie. Stač vzpomenout na logo k 660. výročí položení základního kamene Karlova mostu nebo 605. výročí Staroměstského orloje.
 


reklama