www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google virtuálně zpřístupnil Česko-slovenskou výstavu z Národního muzea

Google virtuálně zpřístupnil Česko-slovenskou výstavu z Národního muzea
, , aktualita
I Google slaví československé jubileum. Kromě speciálního obrázkového loga, tzv. doodlu, se rozhodl virtuálně zpřístupnit novou Česko-slovenská výstavu, která právě dnes začíná ve zrekonstruované budově Národního muzea.
K oblíbeným
reklama
Právě dnes se veřejnosti po dlouhé rekonstrukci otevírá hlavní budova Národního muzea v Praze. Než budou dokončeny zcela nové expozice, mohou návštěvníci zhlédnout Česko-slovenskou výstavu připravenou ke stoletému výročí vzniku samostatného státu. I vzhledem k tomu, že bude muzeum přístupné až do konce letošního roku zdarma, můžeme (především v prvních dnech po znovuotevření) očekávat velký zájem návštěvníků. Pokud se nechcete tlačit ve frontách nebo to máte do Prahy daleko, potěší vás možnost virtuální prohlídky nové výstavy, která pojednává o vzniku Československa, ale i volném čase, sportu a víře v období tohoto státu.
 
 
Vybrané artefakt z výstavy, jako například tretry Emila Zátopka, první zlatou olympijskou medaili pro československého závodníka, kroniku trampské osady Hebronči nebo Zlatou růži z Velehradu, zpřístupnil Google v rámci svého projektu Arts and Culture. Ve své databázi už zahrnuje více než 1 500 muzeí z celého světa, které jsou uživatelům snadno a zdarma přístupné z internetových stránek nebo mobilní aplikace pro Android či iOS. Součástí projektu jsou také online výstavy, které jinde než na internetu nespatříte. Google navíc institucím nabízí technologie, které pomáhají uchovávat a sdílet kulturní dědictví.
 
 

Československý Doodle k oslavě jubilea

 
 
K různým příležitostem, jako jsou svátky či události, připravuje Google upravená logo, která se označují jako Doodle. Českým i slovenským uživatelům Googlu se 28. října 2018 zobrazí speciální logo k výročí 100 let od založení Československa. Jedná se o koláž, která v oválném rámečku zobrazuje vedle sebe Pražský hrad a Bratislavský hrad. Autorem obrázku je sanfranciská animátorka Cynthia Cheng. Nejedná se přitom v poslední době zdaleka o jediný český Doodle, který by připomínal význmané události z naší historie. Stač vzpomenout na logo k 660. výročí položení základního kamene Karlova mostu nebo 605. výročí Staroměstského orloje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala