www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google virtuálně zpřístupnil Česko-slovenskou výstavu z Národního muzea

Google virtuálně zpřístupnil Česko-slovenskou výstavu z Národního muzea
, , aktualita
I Google slaví československé jubileum. Kromě speciálního obrázkového loga, tzv. doodlu, se rozhodl virtuálně zpřístupnit novou Česko-slovenská výstavu, která právě dnes začíná ve zrekonstruované budově Národního muzea.
K oblíbeným
reklama
Právě dnes se veřejnosti po dlouhé rekonstrukci otevírá hlavní budova Národního muzea v Praze. Než budou dokončeny zcela nové expozice, mohou návštěvníci zhlédnout Česko-slovenskou výstavu připravenou ke stoletému výročí vzniku samostatného státu. I vzhledem k tomu, že bude muzeum přístupné až do konce letošního roku zdarma, můžeme (především v prvních dnech po znovuotevření) očekávat velký zájem návštěvníků. Pokud se nechcete tlačit ve frontách nebo to máte do Prahy daleko, potěší vás možnost virtuální prohlídky nové výstavy, která pojednává o vzniku Československa, ale i volném čase, sportu a víře v období tohoto státu.
 
 
Vybrané artefakt z výstavy, jako například tretry Emila Zátopka, první zlatou olympijskou medaili pro československého závodníka, kroniku trampské osady Hebronči nebo Zlatou růži z Velehradu, zpřístupnil Google v rámci svého projektu Arts and Culture. Ve své databázi už zahrnuje více než 1 500 muzeí z celého světa, které jsou uživatelům snadno a zdarma přístupné z internetových stránek nebo mobilní aplikace pro Android či iOS. Součástí projektu jsou také online výstavy, které jinde než na internetu nespatříte. Google navíc institucím nabízí technologie, které pomáhají uchovávat a sdílet kulturní dědictví.
 
 

Československý Doodle k oslavě jubilea

 
 
K různým příležitostem, jako jsou svátky či události, připravuje Google upravená logo, která se označují jako Doodle. Českým i slovenským uživatelům Googlu se 28. října 2018 zobrazí speciální logo k výročí 100 let od založení Československa. Jedná se o koláž, která v oválném rámečku zobrazuje vedle sebe Pražský hrad a Bratislavský hrad. Autorem obrázku je sanfranciská animátorka Cynthia Cheng. Nejedná se přitom v poslední době zdaleka o jediný český Doodle, který by připomínal význmané události z naší historie. Stač vzpomenout na logo k 660. výročí položení základního kamene Karlova mostu nebo 605. výročí Staroměstského orloje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala