www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej
, , aktualita
Inženýři z Googlu pracují na technologii, která umožní hlídat, zda vám někdo jiný nekouká na displej smartphonu. Využívá k tomu kombinaci předního fotoaparátu a umělé inteligence. A z videa je patrné, že to funguje.reklama
Při používání smartphonu na veřejnosti je obtížné mít kontrolu nad tím, zda vám někdo nekouká přes rameno, co na displeji děláte. To může být problém především v situacích, kdy si s někým soukromě chatujete, pracujete s citlivými pracovními dokumenty nebo vyplňujete formulář s osobními údaji. A jelikož nikdo z nás nemá, jak se někdy říká, oči i na zádech, může v tomto ohledu pomoci moderní technologie. Dvojice výzkumníků z Googlu, Hee Jung Ryu a Florian Schroff, si řekla, že by samotný smartphone mohl hlídat, zda někdo tajně nešmíruje, co na displeji děláme. A s výsledkem se chtějí pochlubit na nadcházející konferenci Neural Information Processing Systems v Kalifornii.
 
 
Už nyní se však můžeme podívat na malou ochutnávku, a to z pohledu třetí osoby i přímo záznam obrazovky. Technologie využívá přední kameru smartphonu a kombinuje jí s umělou inteligencí, která dokáže rozpoznat, zda displej nesleduje také jiná osoba než samotný uživatel. Systém by měl být schopný detekovat cizí pohled velmi rychle, už za 2 milisekundy. Jedná se o zásluhu toho, že jsou data zpracována přímo v zařízení a nejsou odesílána na servery Googlu. Řada uživatelů navíc tento způsob ocení jako bezpečnější vzhledem k ochraně soukromí, neboť nebudou záběry odesílány neznámo kam.
Video ukazuje, že technologie označovaná jako Electronic Screen Protector (v překladu Elektronická ochrana displeje) funguje na smartphonu Google Pixel opravdu svižně. Při rozpoznání jiné osoby, která kouká na displej, se přeruší aktuálně používaná aplikace a místo toho se objeví pohled z přední kamery, kde je tento zvědavec zvýrazněn. Samotné grafické zpracování je potom už otázkou pozdějších úprav, mnohem důležitější je v tuto chvíli samotná funkčnost. Uvidíme, zda se novinka osvědčí a později bude vydána jako samostatná aplikace, případně bude integrována přímo do operačního systému Android.
 
Zdroj: Qz.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik