www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej
, , aktualita
Inženýři z Googlu pracují na technologii, která umožní hlídat, zda vám někdo jiný nekouká na displej smartphonu. Využívá k tomu kombinaci předního fotoaparátu a umělé inteligence. A z videa je patrné, že to funguje.
reklama
Při používání smartphonu na veřejnosti je obtížné mít kontrolu nad tím, zda vám někdo nekouká přes rameno, co na displeji děláte. To může být problém především v situacích, kdy si s někým soukromě chatujete, pracujete s citlivými pracovními dokumenty nebo vyplňujete formulář s osobními údaji. A jelikož nikdo z nás nemá, jak se někdy říká, oči i na zádech, může v tomto ohledu pomoci moderní technologie. Dvojice výzkumníků z Googlu, Hee Jung Ryu a Florian Schroff, si řekla, že by samotný smartphone mohl hlídat, zda někdo tajně nešmíruje, co na displeji děláme. A s výsledkem se chtějí pochlubit na nadcházející konferenci Neural Information Processing Systems v Kalifornii.
 
 
Už nyní se však můžeme podívat na malou ochutnávku, a to z pohledu třetí osoby i přímo záznam obrazovky. Technologie využívá přední kameru smartphonu a kombinuje jí s umělou inteligencí, která dokáže rozpoznat, zda displej nesleduje také jiná osoba než samotný uživatel. Systém by měl být schopný detekovat cizí pohled velmi rychle, už za 2 milisekundy. Jedná se o zásluhu toho, že jsou data zpracována přímo v zařízení a nejsou odesílána na servery Googlu. Řada uživatelů navíc tento způsob ocení jako bezpečnější vzhledem k ochraně soukromí, neboť nebudou záběry odesílány neznámo kam.
Video ukazuje, že technologie označovaná jako Electronic Screen Protector (v překladu Elektronická ochrana displeje) funguje na smartphonu Google Pixel opravdu svižně. Při rozpoznání jiné osoby, která kouká na displej, se přeruší aktuálně používaná aplikace a místo toho se objeví pohled z přední kamery, kde je tento zvědavec zvýrazněn. Samotné grafické zpracování je potom už otázkou pozdějších úprav, mnohem důležitější je v tuto chvíli samotná funkčnost. Uvidíme, zda se novinka osvědčí a později bude vydána jako samostatná aplikace, případně bude integrována přímo do operačního systému Android.
 
Zdroj: Qz.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře