www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej
, , aktualita
Inženýři z Googlu pracují na technologii, která umožní hlídat, zda vám někdo jiný nekouká na displej smartphonu. Využívá k tomu kombinaci předního fotoaparátu a umělé inteligence. A z videa je patrné, že to funguje.
reklama
Při používání smartphonu na veřejnosti je obtížné mít kontrolu nad tím, zda vám někdo nekouká přes rameno, co na displeji děláte. To může být problém především v situacích, kdy si s někým soukromě chatujete, pracujete s citlivými pracovními dokumenty nebo vyplňujete formulář s osobními údaji. A jelikož nikdo z nás nemá, jak se někdy říká, oči i na zádech, může v tomto ohledu pomoci moderní technologie. Dvojice výzkumníků z Googlu, Hee Jung Ryu a Florian Schroff, si řekla, že by samotný smartphone mohl hlídat, zda někdo tajně nešmíruje, co na displeji děláme. A s výsledkem se chtějí pochlubit na nadcházející konferenci Neural Information Processing Systems v Kalifornii.
 
 
Už nyní se však můžeme podívat na malou ochutnávku, a to z pohledu třetí osoby i přímo záznam obrazovky. Technologie využívá přední kameru smartphonu a kombinuje jí s umělou inteligencí, která dokáže rozpoznat, zda displej nesleduje také jiná osoba než samotný uživatel. Systém by měl být schopný detekovat cizí pohled velmi rychle, už za 2 milisekundy. Jedná se o zásluhu toho, že jsou data zpracována přímo v zařízení a nejsou odesílána na servery Googlu. Řada uživatelů navíc tento způsob ocení jako bezpečnější vzhledem k ochraně soukromí, neboť nebudou záběry odesílány neznámo kam.
Video ukazuje, že technologie označovaná jako Electronic Screen Protector (v překladu Elektronická ochrana displeje) funguje na smartphonu Google Pixel opravdu svižně. Při rozpoznání jiné osoby, která kouká na displej, se přeruší aktuálně používaná aplikace a místo toho se objeví pohled z přední kamery, kde je tento zvědavec zvýrazněn. Samotné grafické zpracování je potom už otázkou pozdějších úprav, mnohem důležitější je v tuto chvíli samotná funkčnost. Uvidíme, zda se novinka osvědčí a později bude vydána jako samostatná aplikace, případně bude integrována přímo do operačního systému Android.
 
Zdroj: Qz.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala