www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej

Google vás upozorní, pokud vám někdo bude šmírovat displej
, , aktualita
Inženýři z Googlu pracují na technologii, která umožní hlídat, zda vám někdo jiný nekouká na displej smartphonu. Využívá k tomu kombinaci předního fotoaparátu a umělé inteligence. A z videa je patrné, že to funguje.
reklama
Při používání smartphonu na veřejnosti je obtížné mít kontrolu nad tím, zda vám někdo nekouká přes rameno, co na displeji děláte. To může být problém především v situacích, kdy si s někým soukromě chatujete, pracujete s citlivými pracovními dokumenty nebo vyplňujete formulář s osobními údaji. A jelikož nikdo z nás nemá, jak se někdy říká, oči i na zádech, může v tomto ohledu pomoci moderní technologie. Dvojice výzkumníků z Googlu, Hee Jung Ryu a Florian Schroff, si řekla, že by samotný smartphone mohl hlídat, zda někdo tajně nešmíruje, co na displeji děláme. A s výsledkem se chtějí pochlubit na nadcházející konferenci Neural Information Processing Systems v Kalifornii.
 
 
Už nyní se však můžeme podívat na malou ochutnávku, a to z pohledu třetí osoby i přímo záznam obrazovky. Technologie využívá přední kameru smartphonu a kombinuje jí s umělou inteligencí, která dokáže rozpoznat, zda displej nesleduje také jiná osoba než samotný uživatel. Systém by měl být schopný detekovat cizí pohled velmi rychle, už za 2 milisekundy. Jedná se o zásluhu toho, že jsou data zpracována přímo v zařízení a nejsou odesílána na servery Googlu. Řada uživatelů navíc tento způsob ocení jako bezpečnější vzhledem k ochraně soukromí, neboť nebudou záběry odesílány neznámo kam.
Video ukazuje, že technologie označovaná jako Electronic Screen Protector (v překladu Elektronická ochrana displeje) funguje na smartphonu Google Pixel opravdu svižně. Při rozpoznání jiné osoby, která kouká na displej, se přeruší aktuálně používaná aplikace a místo toho se objeví pohled z přední kamery, kde je tento zvědavec zvýrazněn. Samotné grafické zpracování je potom už otázkou pozdějších úprav, mnohem důležitější je v tuto chvíli samotná funkčnost. Uvidíme, zda se novinka osvědčí a později bude vydána jako samostatná aplikace, případně bude integrována přímo do operačního systému Android.
 
Zdroj: Qz.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů