Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Store se pootevírá i českým zákazníkům

10.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Oficiální obchod s produkty od Googlu funguje už dlouhou dobu, ale čeští zákazníci dosud ani neměli přístup na jeho stránky. To se nedávno změnilo, neboť nabídku v Google Store nyní mohou zobrazit všichni, ale možnost objednání stále zůstává komplikovanější.
Zatímco Google Play Store je místem pro nákup digitálního obsahu, jako jsou aplikace, hudba či filmy, v Google Store lze zase zakoupit produkty, ať už přímo od Googlu či partnerských značek. Google Play Store se českým uživatelům postupně otevřel téměř celý, Google Store ovšem nedále zůstává omezen jen pro vybrané země. Ještě donedávna dokonce ani nebylo možné otevřít dané internetové stránky, zobrazila se totiž hláška o tom, že Google Store v této zemi není dostupný. Ano, i takové omezení se dalo bez problémů obejít tím, že se uživatel schoval za německou či jinou IP adresu, ale proč absolvovat takové složité postupy, když stejně neexistovala pohodlná možnost objednání?

Před časem se ovšem objevily náznaky, že Google začal uvolňovat přísná pravidla geoblokace. Zpočátku nebylo jasné, zda se nejedná o chybu, ale potom bylo vše potvrzeno na oficiálním profilu na Google+. Nyní mohou na stránky obchodu přistupovat uživatelé ze všech zemí, a pokud u nich Google Store není oficiálně dostupný, je jim nabídnuta možnost vybrat si konkrétní regionální variantu. To se týká i českých zájemců, kteří si tak mohou otevřít americkou, německou či jakoukoliv jinou mutaci a pohodlně si prohlédnout její nabídku.

A dokonce ani nemusíte zůstat u prohlížení, ze zahraničí si totiž lze zboží rovněž objednat. Ale jak asi tušíte, má to nějaký háček. Zatímco zemi vydání platební karty Google nijak neřeší, problém je s dodací adresou, která musí odpovídat dané variantě. Pokud se tedy bavíme o německém Google Storu, musí se jednat o adresu na území Německa. I toto omezení se ovšem dá obejít, i když ne tak elegantně, jak bychom chtěli. Buď musíte mít v dané zemi někoho známého, nebo využít službu firem zabývajících se přeposíláním zboží z jiných států, nejčastěji se zaměřují právě na Německo a USA.

Zatím tedy není důvod k přehnané radosti, ale jedná se o příjemný krok ze strany Googlu a možná dokonce náznak, že se Google Store brzy otevře v dalších zemích. Z německé verze obchodu je mžoné objednat například smartphony Pixel a Pixel XL, tablet Pixel C, streamovací zařízení Chromecast Ultra či VR headset Daydream View.

Zdroj: Liliputing.com
reklama