Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Pixel C oficiálně: kvalitní displej a magnetická klávesnice

30.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Včerejší tisková konference Googlu nepřinesla jen nové Nexusy, ale třeba také tablet Pixel C, který může připomínat konkurenční Microsoft Surface. Jedná se o tablet s Androidem 6.0 Marshmallow, který má co nabídnout v oblasti výbavy i designu.
Prémiová řada Pixel dosud zahrnovala jen Chromebooky, tedy notebooky vybavené Chrome OS. Úplnou novinkou v této řadě se stal tablet, který všem Chrome OS vyměnil za populárnější Android, konkrétně jeho nejnovější verzi s označením 6.0 Marshmallow. Google se navíc zavázal vydat softwarovou aktualizaci každých šest týdnů.

Pixel C je vybaven 10,2“ displejem o rozlišení 2560 x 1800 obrazových bodů, což znamená jemnost 308 ppi. Jas displeje dosahuje až 500 nitů, takže by mohl být dobře čitelný i na přímém slunci. I výkon se zařadí ke špičce, a to díky čtyřjádrovému procesoru NVIDIA Tegra X1 s grafickým akcelerátorem Maxwell, 3GB RAM a 32GB nebo 64GB interní paměť.

Dále se tablet může pochlubit „oboustranným“ portem USB Type-C, stereo reproduktory nebo čtyřmi reproduktory, které by měly být zárukou kvalitního záznamu hlasu i v hlučném prostředí. Na těle zařízení upoutá pozornost diodový pruh, jakýsi poznávací znak řady Pixel, který pomocí různých barev informuje o stavu baterie.

Pixel C bude nabízen s bezdrátovou klávesnicí, která s tabletem komunikuje pomocí technologie Bluetooth. Podobně jako u již zmiňovaného Microsoftu Surface se klávesnice k zařízení připojuje pomocí magnetů, může sloužit i jako stojánek a pokud není používána, nahradí po zavření také ochranný kryt.

Klávesy jsou skoro stejně velké, jako jsme zvyklí z počítačů, takže psaní na klávesnici by mohlo být docela pohodlné, někoho ale možná zamrzí absence touchpadu. Klávesnice obsahuje malou baterii s až dvouměsíční výdrží, která se automaticky nabíjí z tabletu, a to pomocí elektromagnetické indukce.

Google Pixel C se začne na americkém trhu prodávat do konce letošního roku. Cena bude činit 499 dolarů (12 100 Kč bez daně) v případě 32GB verze, respektive 599 dolarů (14 500 Kč) v případě 64GB verze. Za klávesnici bude nutné si připlatit za dalších 149 dolarů (3 600 Kč). Zatím není jasné, zda se novinka dostane i mimo USA.

Pokud se vám ceny zdají příliš vysoké, tak to rozhodně není náhoda. Google ani neplánuje udělat z Pixelu C prodejní trhák. Jedná se spíše o praktickou ukázku toho, jak si Google představuje ideální tablet. Právě proto se taky jedná o model z řady Pixel, nikoliv o Nexus, kde Google svěří návrh některému z partnerů, jako například LG nebo Huawei.

Zdroj: Liliputing.com
reklama