www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří

Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
, , aktualita
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
K oblíbeným
reklama
Google před pár dny představil nové telefony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Jednou z novinek je možnost odemykání telefonu pomocí rozpoznání tváře, nicméně jak už ukazují zkušenosti uživatelů, není to ani zdaleka tak bezpečné jako v případě společnosti Apple, přestože jsou obě dvě řešení postavena na hodně podobných principech. Problém u Googlu je poměrně malý, ale zásadní. Nekontroluje totiž to, zda má uživatel otevřené oči, tedy zda vnímá telefon.
 
Google Pixel 4
 
Výsledkem tak je, že telefon může odemknout kdokoli, kdo zamčený telefon namíří na registrovanou osobu. Ta tak může např. spát a bez toho, aniž by se jí kdokoli dotkl, pouhým přiblížením telefonu k obličeji lze telefon odemknout. Google si už je problému vědom a slíbil, že v následujících měsících přinese aktualizaci, která by měla zajistit odemykání telefonu podle tváře jen při vědomí uživatele (s otevřenýma očima).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala