www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří

Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
, , aktualita
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
K oblíbeným
reklama
Google před pár dny představil nové telefony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Jednou z novinek je možnost odemykání telefonu pomocí rozpoznání tváře, nicméně jak už ukazují zkušenosti uživatelů, není to ani zdaleka tak bezpečné jako v případě společnosti Apple, přestože jsou obě dvě řešení postavena na hodně podobných principech. Problém u Googlu je poměrně malý, ale zásadní. Nekontroluje totiž to, zda má uživatel otevřené oči, tedy zda vnímá telefon.
 
Google Pixel 4
 
Výsledkem tak je, že telefon může odemknout kdokoli, kdo zamčený telefon namíří na registrovanou osobu. Ta tak může např. spát a bez toho, aniž by se jí kdokoli dotkl, pouhým přiblížením telefonu k obličeji lze telefon odemknout. Google si už je problému vědom a slíbil, že v následujících měsících přinese aktualizaci, která by měla zajistit odemykání telefonu podle tváře jen při vědomí uživatele (s otevřenýma očima).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala