www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google na podzim chystá první hodinky Pixel

Google na podzim chystá první hodinky Pixel
, , aktualita
Podruhé se objevují spekulace o chytrých hodinkách Google Pixel Watch. Představeny by měly být letos na podzim, a to po boku smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či nové generace sluchátek Pixel Buds.
reklama
Google letos nejspíš představí své první chytré hodinky. Tvrdí to spekulace, kterou na Twitteru přinesl známý novinář Evan Blass. Podle něj budou Pixel Watch představeny po boku dalších letošních novinek americké společnosti, to znamená smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či druhé generace bezdrátových sluchátek Pixel Buds. Víc nám toho @Evleaks, jak zní přezdívka tohoto známého „leakstera”, neprozradil. Naštěstí informace doplnil další dlouhodobě důvěryhodný zdroj, německý web Winfuture.de. Podle něj pracuje Google se svými partnery na hodinkách už více než rok a během vývoje se objevilo několik zpoždění.
 
 
V plánu jsou údajně hned troje hodinky, která nesou kódová označení Ling, Triton a Sardine. I tentokrát tedy společnost zvolila interní názvy podle mořských živočichů, konkrétně ryby mníka, plže tritonky a sardinky, ačkoliv na trhu se pochopitelně objeví pod jinými jmény. Prozatím však není jasné, zda je o několik samostatných modelů nebo jen tři varianty jednoho lišící se například velikostí či podporou mobilních sítí. V současné době probíhá druhá fáze ověřování, kdy se kontroluje, zda je dané zařízení vhodné pro sériovou výrobu. O pohon by se měl starat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který nahradí aktuální Wear 2100. I novinka by měla obsahovat čtyři jádra na starší architektuře ARM Cortex-A7, ale měl by být kladen ještě větší důraz na energetickou úspornost.
 
Součástí údajně bude čip Blackghost, který podle dostupných informací poběží neustále, zatímco hlavní část procesoru jen ve chvíli, kdy to bude potřeba. To mimo jiné umožní, aby byl hlasový Google Assistant neustále připraven na pokyny. Od hodinek můžeme dále očekávat kulatý displej s funkcí always-on, minimálně u některých variant podporu mobilních sítí a operační systém Wear OS. Připomeňme, že první spekulace o Pixel Watch se objevily na podzim 2016 s tím, že k představení dojde začátkem roku 2017. Nakonec jsme se ovšem dočkali jen modelů LG Watch Style a Sport, které sice vznikly ve spolupráci s Googlem, ale pod vedením LG.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik