www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google na podzim chystá první hodinky Pixel

Google na podzim chystá první hodinky Pixel
, , aktualita
Podruhé se objevují spekulace o chytrých hodinkách Google Pixel Watch. Představeny by měly být letos na podzim, a to po boku smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či nové generace sluchátek Pixel Buds.
reklama
Google letos nejspíš představí své první chytré hodinky. Tvrdí to spekulace, kterou na Twitteru přinesl známý novinář Evan Blass. Podle něj budou Pixel Watch představeny po boku dalších letošních novinek americké společnosti, to znamená smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či druhé generace bezdrátových sluchátek Pixel Buds. Víc nám toho @Evleaks, jak zní přezdívka tohoto známého „leakstera”, neprozradil. Naštěstí informace doplnil další dlouhodobě důvěryhodný zdroj, německý web Winfuture.de. Podle něj pracuje Google se svými partnery na hodinkách už více než rok a během vývoje se objevilo několik zpoždění.
 
 
V plánu jsou údajně hned troje hodinky, která nesou kódová označení Ling, Triton a Sardine. I tentokrát tedy společnost zvolila interní názvy podle mořských živočichů, konkrétně ryby mníka, plže tritonky a sardinky, ačkoliv na trhu se pochopitelně objeví pod jinými jmény. Prozatím však není jasné, zda je o několik samostatných modelů nebo jen tři varianty jednoho lišící se například velikostí či podporou mobilních sítí. V současné době probíhá druhá fáze ověřování, kdy se kontroluje, zda je dané zařízení vhodné pro sériovou výrobu. O pohon by se měl starat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který nahradí aktuální Wear 2100. I novinka by měla obsahovat čtyři jádra na starší architektuře ARM Cortex-A7, ale měl by být kladen ještě větší důraz na energetickou úspornost.
 
Součástí údajně bude čip Blackghost, který podle dostupných informací poběží neustále, zatímco hlavní část procesoru jen ve chvíli, kdy to bude potřeba. To mimo jiné umožní, aby byl hlasový Google Assistant neustále připraven na pokyny. Od hodinek můžeme dále očekávat kulatý displej s funkcí always-on, minimálně u některých variant podporu mobilních sítí a operační systém Wear OS. Připomeňme, že první spekulace o Pixel Watch se objevily na podzim 2016 s tím, že k představení dojde začátkem roku 2017. Nakonec jsme se ovšem dočkali jen modelů LG Watch Style a Sport, které sice vznikly ve spolupráci s Googlem, ale pod vedením LG.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik