Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google na podzim chystá první hodinky Pixel

13.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Podruhé se objevují spekulace o chytrých hodinkách Google Pixel Watch. Představeny by měly být letos na podzim, a to po boku smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či nové generace sluchátek Pixel Buds.
Google letos nejspíš představí své první chytré hodinky. Tvrdí to spekulace, kterou na Twitteru přinesl známý novinář Evan Blass. Podle něj budou Pixel Watch představeny po boku dalších letošních novinek americké společnosti, to znamená smartphonů Pixel 3 a Pixel 3 XL či druhé generace bezdrátových sluchátek Pixel Buds. Víc nám toho @Evleaks, jak zní přezdívka tohoto známého „leakstera”, neprozradil. Naštěstí informace doplnil další dlouhodobě důvěryhodný zdroj, německý web Winfuture.de. Podle něj pracuje Google se svými partnery na hodinkách už více než rok a během vývoje se objevilo několik zpoždění.
 
 
V plánu jsou údajně hned troje hodinky, která nesou kódová označení Ling, Triton a Sardine. I tentokrát tedy společnost zvolila interní názvy podle mořských živočichů, konkrétně ryby mníka, plže tritonky a sardinky, ačkoliv na trhu se pochopitelně objeví pod jinými jmény. Prozatím však není jasné, zda je o několik samostatných modelů nebo jen tři varianty jednoho lišící se například velikostí či podporou mobilních sítí. V současné době probíhá druhá fáze ověřování, kdy se kontroluje, zda je dané zařízení vhodné pro sériovou výrobu. O pohon by se měl starat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který nahradí aktuální Wear 2100. I novinka by měla obsahovat čtyři jádra na starší architektuře ARM Cortex-A7, ale měl by být kladen ještě větší důraz na energetickou úspornost.
 
Součástí údajně bude čip Blackghost, který podle dostupných informací poběží neustále, zatímco hlavní část procesoru jen ve chvíli, kdy to bude potřeba. To mimo jiné umožní, aby byl hlasový Google Assistant neustále připraven na pokyny. Od hodinek můžeme dále očekávat kulatý displej s funkcí always-on, minimálně u některých variant podporu mobilních sítí a operační systém Wear OS. Připomeňme, že první spekulace o Pixel Watch se objevily na podzim 2016 s tím, že k představení dojde začátkem roku 2017. Nakonec jsme se ovšem dočkali jen modelů LG Watch Style a Sport, které sice vznikly ve spolupráci s Googlem, ale pod vedením LG.
 


reklama