www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google Assistant míří do Česka a učí se nové funkce

Google Assistant míří do Česka a učí se nové funkce
, , aktualita
Česká republika bude jednou ze zemí, kde bude od letošního roku nově dostupný Google Assistant. Kromě toho virtuální hlasový asistent obdrží celou řadu nových funkcí, třeba zvládne více pokynů najednou nebo vám telefonicky rezervuje stůl v restauraci.
K oblíbeným
reklama
Google Assistant je v současné době jedním z nejčastěji skloňovaných produktů amerického giganta. Většina českých uživatelů však zatím pouze přihlížela k tomu, jak Google svého virtuálního hlasového asistenta postupně vylepšuje. Důvod? Služba není oficiálně dostupná v České republice a především chybí podpora češtiny. To se ovšem změní ještě v letošním roce, neboť na Google I/O 2018 společnost prozradila, že bude Assistant dostupný v 80 zemích po celém světě a 30 jazycích. Na mapě jsme přitom mohli vidět Českou republiku. Spolu s tím by se k nám mohly také oficiálně dostat chytré reproduktory Google Home a Home Mini, i když to potvrzeno nebylo.
 
Kromě rozšíření dostupnosti byla oznámena celá řada vylepšení a nových funkcí pro Google Assistant:
  • 6 nových hlasů. Umělá inteligence a technologie WaveNet od společnosti DeepMind otevírá Googlu cestu ke snadnému vytváření nových a přirozeně znějících hlasů svého asistenta. Nejprve bude Google Assistant rozšířen o šest nových verzí a později se objeví také hlas zpěváka Johna Legenda.
 
 
  • Pokračující konverzace. Dosud je nutné před každým povelem říct kouzelnou frází „Hey Google“. Nyní to bude stačit jen jednou, potom už asistent pozná, zda mluvíte na něj či na někoho jiného.
  • Více akcí najednou. Další omezení, které zmizí, je pochopení pouze jednoho povelu najednou. Nyní bude možné v jedné větě požádat asistenta o více akcí či informací najednou.
  • Pěkně prosím. Google Assistant obsahuje hry, aktivity a příběhy zaměřené na rodiny. Proto se Google rozhodl odměnit dobře vychované děti a pochválit je v případě, že při úkolování asistenta používají slovíčko „prosím“.
  • Nový vzhled UI. Pokud asistenta používáte na smartphonu, setkáte se s přepracovaným uživatelským rozhraním. Cílem je nabídnout návrhy na základě času, lokace i předchozích interakcí s Google Assistantem. Také dojde k integraci úkolovníků jako Google Keep, Any.do nebo Todoist. Nové rozhraní je důležité i z toho důvodu, že od letošního roku budou na trhu dostupné chytré reproduktory s displejem.
  • Integrace do Map. Od letošního léta bude asistent integrován do Map Google. Hlasové ovládání s minimem vizuálních prvků zajistí, aby nebyl uživatelem během řízení zbytečně rozptylován. Bez opuštění navigační obrazovky bude možné například posílat zprávy nebo přehrávat hudbu.
 
  • Telefonická rezervace. Nová technologie Google Duplex umožní, aby asistent porozuměl složitým větám a rychlé řeči, takže je dostatečně vybaven pro telefonické hovory. Pokud si budete chtít rezervovat stůl v restauraci nebo návštěvu u kadeřníka, pokusí se nejprve Google Assistant provést online rezervaci, ale pakliže tato možnost nebude dostupná, zavolá do podniku telefonicky. Hovor by měl znít velmi přirozeně, přesto asistent volaného upozorní, že není skutečnou osobou. Po naplánování samozřejmě vytvoří záznam v kalendáři, abyste na návštěvu nezapomněli.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929 Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg
Počátkem března se objevilo nové Ferrari F8 Tributo a to nyní dostává otevřenou variantu Spider. Ta si ponechává jeho V8 s výkonem až 720 koní, proti předchůdci vůz také shodil cenných 20 kilogramů.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring
Porsche představilo svůj elektrický sedan Taycan, který zajel rekord na Nürburgringu, čehož se hned chytil Elon Musk a rozhodl se nechat zajet rekordy na okruzích Laguna Seca i v Zeleném pekle. Má to však háček.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala