www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy
, , aktualita
I když jste vypnuli sledovací služby v aplikacích Google, ten je stále mohl zaznamenávat, záleželo totiž na důkladnosti vašeho nastavení. Proto už byla na společnost podána žaloba kvůli ochraně soukromí.
reklama
Před týdnem jsme vás informovali, že Google čelí jednomu nepříjemnému problému v souvislosti s ochranou soukromí. Ten svým uživatelům nabízel možnost vypnout sledování polohy, ta však mohla být i nadále sledována a zaznamenávána. Jak se ale ukázalo, pochybení ze strany Googlu bylo spíše v tom, že zamlčel rozsáhlost nastavení a nejasně jej definoval (nešlo o jediné tlačítko), než že by nedělal to, co slíbil. Poloha skutečně nebyla zaznamenávána pro zvolené služby, jako bylo zobrazování historie lokací na mapě, nicméně zde bylo další tlačítko, které se věnovalo dalším aplikacím, a to měla většina lidí nevědomky povoleno. Ta se týkala např. aplikace Google Mapy nebo vyhledávání, kde pomáhá vylepšovat rychlost práce s aplikací, poloha se stále ukládala např. i pro funkčnost vyhledání kradeného telefonu.
 
Google logo
 
Kvůli nejasnostem proto jeden muž z Kalifornie, Napoleon Patacsil, podal žalobu Google za narušování soukromí. Tento prohřešek ovlivňuje miliony lidí nejen v USA, kteří měli nevědomky povolenou druhou sledovací službu, zatímco ta původní nekryla všechny případy ukládání polohy, i když si to uživatelé mysleli. Google už proto i vylepšil popisky, které vysvětlují funkce jednotlivých služeb.  Muž bude kromě náhrad požadovat také smazání všech nasbíraných dat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik