www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy
, , aktualita
I když jste vypnuli sledovací služby v aplikacích Google, ten je stále mohl zaznamenávat, záleželo totiž na důkladnosti vašeho nastavení. Proto už byla na společnost podána žaloba kvůli ochraně soukromí.
reklama
Před týdnem jsme vás informovali, že Google čelí jednomu nepříjemnému problému v souvislosti s ochranou soukromí. Ten svým uživatelům nabízel možnost vypnout sledování polohy, ta však mohla být i nadále sledována a zaznamenávána. Jak se ale ukázalo, pochybení ze strany Googlu bylo spíše v tom, že zamlčel rozsáhlost nastavení a nejasně jej definoval (nešlo o jediné tlačítko), než že by nedělal to, co slíbil. Poloha skutečně nebyla zaznamenávána pro zvolené služby, jako bylo zobrazování historie lokací na mapě, nicméně zde bylo další tlačítko, které se věnovalo dalším aplikacím, a to měla většina lidí nevědomky povoleno. Ta se týkala např. aplikace Google Mapy nebo vyhledávání, kde pomáhá vylepšovat rychlost práce s aplikací, poloha se stále ukládala např. i pro funkčnost vyhledání kradeného telefonu.
 
Google logo
 
Kvůli nejasnostem proto jeden muž z Kalifornie, Napoleon Patacsil, podal žalobu Google za narušování soukromí. Tento prohřešek ovlivňuje miliony lidí nejen v USA, kteří měli nevědomky povolenou druhou sledovací službu, zatímco ta původní nekryla všechny případy ukládání polohy, i když si to uživatelé mysleli. Google už proto i vylepšil popisky, které vysvětlují funkce jednotlivých služeb.  Muž bude kromě náhrad požadovat také smazání všech nasbíraných dat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik