www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy

Google čelí žalobě kvůli neoprávněnému sledování polohy
, , aktualita
I když jste vypnuli sledovací služby v aplikacích Google, ten je stále mohl zaznamenávat, záleželo totiž na důkladnosti vašeho nastavení. Proto už byla na společnost podána žaloba kvůli ochraně soukromí.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem jsme vás informovali, že Google čelí jednomu nepříjemnému problému v souvislosti s ochranou soukromí. Ten svým uživatelům nabízel možnost vypnout sledování polohy, ta však mohla být i nadále sledována a zaznamenávána. Jak se ale ukázalo, pochybení ze strany Googlu bylo spíše v tom, že zamlčel rozsáhlost nastavení a nejasně jej definoval (nešlo o jediné tlačítko), než že by nedělal to, co slíbil. Poloha skutečně nebyla zaznamenávána pro zvolené služby, jako bylo zobrazování historie lokací na mapě, nicméně zde bylo další tlačítko, které se věnovalo dalším aplikacím, a to měla většina lidí nevědomky povoleno. Ta se týkala např. aplikace Google Mapy nebo vyhledávání, kde pomáhá vylepšovat rychlost práce s aplikací, poloha se stále ukládala např. i pro funkčnost vyhledání kradeného telefonu.
 
Google logo
 
Kvůli nejasnostem proto jeden muž z Kalifornie, Napoleon Patacsil, podal žalobu Google za narušování soukromí. Tento prohřešek ovlivňuje miliony lidí nejen v USA, kteří měli nevědomky povolenou druhou sledovací službu, zatímco ta původní nekryla všechny případy ukládání polohy, i když si to uživatelé mysleli. Google už proto i vylepšil popisky, které vysvětlují funkce jednotlivých služeb.  Muž bude kromě náhrad požadovat také smazání všech nasbíraných dat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře