www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
, , aktualita
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
reklama
Pokud nejste rádi sledováni a Googlem už vůbec ne, patrně jste už dávno vypnuli ukládání historie polohy na Timeline. V Associated Press nicméně zjistili, že vypnutí této služby ani zdaleka nevypne sledování vaší polohy. Ta je totiž i nadále zjišťována a ukládána aplikacemi, které ve většině případů přístup k poloze potřebují, což se týká např. mapových aplikací nebo aplikace s předpovědí počasí. Přístup k poloze je zde ale pochopitelně nutnou součástí funkce aplikace. Pokud tedy vypnete historii polohy, určitý typ historie nebude ukládán a vše je v pořádku. Systém tak nebude schopen zobrazovat doporučení na základě míst, kterými pravidelně projíždíte a podobně (např. neukáže na mapě historii vašeho pohybu).
 
Google logo
 
Jenže toto není jediné nastavení, které se týká ukládání polohy zařízení a v tom je ono nemilé překvapení. Vedle Historie polohy je v profilu na Googlu také položka Aktivity na webu a v aplikacích. A ta znamená ukládání vyhledávání a různých dalších dat, která jsou součástí práce s aplikacemi Google (např. Google Mapy), ukládá polohu i IP adresu, informace o tom, zda používáte prohlížeč nebo aplikaci, o reklamách, na které jste klikli nebo dokonce jména kontaktů, která jste nedávno vyhledávali.
 
Dnes tedy nejde o prohřešek ze strany Googlu, ale spíše o upozornění na to, že nastavení pro záznam vašich dat o poloze a dalších údajů se netýká jediného tlačítka v profilu, ale musíte být poněkud důslednější. Připomeňme, že nedávno měl Google se sledováním problém, neboť při vypnuté funkci záznamu polohy sice nepoužíval GPS, ale pomáhal si daty z mobilních vysílačů.
 
V případě prohlížeče najdete obě nastavení pod Osobní údaje a soukromí > Spravovat aktivitu na Googlu > Ovládací prvky aktivity. U Androidu jde o Nastavení > Google > Nastavení Google > Osobní informace a soukromí > Ovládací prvky aktivity, v případě iOSu pak platí výše uvedený postup pro internetový prohlížeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik