www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
, , aktualita
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
reklama
Pokud nejste rádi sledováni a Googlem už vůbec ne, patrně jste už dávno vypnuli ukládání historie polohy na Timeline. V Associated Press nicméně zjistili, že vypnutí této služby ani zdaleka nevypne sledování vaší polohy. Ta je totiž i nadále zjišťována a ukládána aplikacemi, které ve většině případů přístup k poloze potřebují, což se týká např. mapových aplikací nebo aplikace s předpovědí počasí. Přístup k poloze je zde ale pochopitelně nutnou součástí funkce aplikace. Pokud tedy vypnete historii polohy, určitý typ historie nebude ukládán a vše je v pořádku. Systém tak nebude schopen zobrazovat doporučení na základě míst, kterými pravidelně projíždíte a podobně (např. neukáže na mapě historii vašeho pohybu).
 
Google logo
 
Jenže toto není jediné nastavení, které se týká ukládání polohy zařízení a v tom je ono nemilé překvapení. Vedle Historie polohy je v profilu na Googlu také položka Aktivity na webu a v aplikacích. A ta znamená ukládání vyhledávání a různých dalších dat, která jsou součástí práce s aplikacemi Google (např. Google Mapy), ukládá polohu i IP adresu, informace o tom, zda používáte prohlížeč nebo aplikaci, o reklamách, na které jste klikli nebo dokonce jména kontaktů, která jste nedávno vyhledávali.
 
Dnes tedy nejde o prohřešek ze strany Googlu, ale spíše o upozornění na to, že nastavení pro záznam vašich dat o poloze a dalších údajů se netýká jediného tlačítka v profilu, ale musíte být poněkud důslednější. Připomeňme, že nedávno měl Google se sledováním problém, neboť při vypnuté funkci záznamu polohy sice nepoužíval GPS, ale pomáhal si daty z mobilních vysílačů.
 
V případě prohlížeče najdete obě nastavení pod Osobní údaje a soukromí > Spravovat aktivitu na Googlu > Ovládací prvky aktivity. U Androidu jde o Nastavení > Google > Nastavení Google > Osobní informace a soukromí > Ovládací prvky aktivity, v případě iOSu pak platí výše uvedený postup pro internetový prohlížeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik