www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování

Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
, , aktualita
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
K oblíbeným
reklama
Pokud nejste rádi sledováni a Googlem už vůbec ne, patrně jste už dávno vypnuli ukládání historie polohy na Timeline. V Associated Press nicméně zjistili, že vypnutí této služby ani zdaleka nevypne sledování vaší polohy. Ta je totiž i nadále zjišťována a ukládána aplikacemi, které ve většině případů přístup k poloze potřebují, což se týká např. mapových aplikací nebo aplikace s předpovědí počasí. Přístup k poloze je zde ale pochopitelně nutnou součástí funkce aplikace. Pokud tedy vypnete historii polohy, určitý typ historie nebude ukládán a vše je v pořádku. Systém tak nebude schopen zobrazovat doporučení na základě míst, kterými pravidelně projíždíte a podobně (např. neukáže na mapě historii vašeho pohybu).
 
Google logo
 
Jenže toto není jediné nastavení, které se týká ukládání polohy zařízení a v tom je ono nemilé překvapení. Vedle Historie polohy je v profilu na Googlu také položka Aktivity na webu a v aplikacích. A ta znamená ukládání vyhledávání a různých dalších dat, která jsou součástí práce s aplikacemi Google (např. Google Mapy), ukládá polohu i IP adresu, informace o tom, zda používáte prohlížeč nebo aplikaci, o reklamách, na které jste klikli nebo dokonce jména kontaktů, která jste nedávno vyhledávali.
 
Dnes tedy nejde o prohřešek ze strany Googlu, ale spíše o upozornění na to, že nastavení pro záznam vašich dat o poloze a dalších údajů se netýká jediného tlačítka v profilu, ale musíte být poněkud důslednější. Připomeňme, že nedávno měl Google se sledováním problém, neboť při vypnuté funkci záznamu polohy sice nepoužíval GPS, ale pomáhal si daty z mobilních vysílačů.
 
V případě prohlížeče najdete obě nastavení pod Osobní údaje a soukromí > Spravovat aktivitu na Googlu > Ovládací prvky aktivity. U Androidu jde o Nastavení > Google > Nastavení Google > Osobní informace a soukromí > Ovládací prvky aktivity, v případě iOSu pak platí výše uvedený postup pro internetový prohlížeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře