www.svetmobilne.cz
>
>

GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních

GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
, , aktualita
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
K oblíbeným
reklama
Vadně vyrobené akumulátory od LG Chem, které jsou prozatím shledávány jako primární příčinou požárů elektromobilů Hyundai Kona a Chevrolet Bolt, se zase ozvaly. Tentokrát to bylo v Cherokee County, kde shořel další kus Chevroletu Bolt (tento byl modelového ročníku 2019). General Motors sice nabádá uživatele, aby Bolty parkovali venku, tento byl ale zaparkován v garáži, kde se vznítil. Přivolaní hasiči už notně poškozený vůz vytlačili ven z garáže a požár uhasili. Garáž a vedle stojící pickup RAM byly mírně poškozeny kouřem, naštěstí nedošlo k vážnějším škodám a zraněním.
 
Chevrolet Bolt po požáru
 
Automobilka už dříve dočasně pozastavila výrobu Boltů, než se vyřeší problém s jejich akumulátory. Svolávací akce zahrnuje už i svolané vozy a vyjde ji na 1,8 mld. USD, přičemž chce, aby většinu nákladů zaplatilo LG Chem. Poslední incident pak rozšířil doporučení automobilky, která dosud radila nenabíjet vozy přes noc a po nabití je nechávat venku a nikoli v budovách (garážích).
 
Nově se toto rozšiřuje o doporučení nenechávat vůz v blízkosti jiných aut a GM hovoří dokonce o 15 metrech od okolních aut, což bude velmi těžký oříšek zejména ve městech (pro něž je paradoxně Bolt určen asi nejvíce). Ve vícepatrových garážích doporučuje parkovat na nejvyšším patře a žádá, aby byl vůz při nabíjení stále pod dohledem. No, nemají to majitelé vozu s jeho provozem zrovna jednoduché. Automobilka tak už v některých případech vykupuje vozy zpět od majitelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala