Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních

18.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
Vadně vyrobené akumulátory od LG Chem, které jsou prozatím shledávány jako primární příčinou požárů elektromobilů Hyundai Kona a Chevrolet Bolt, se zase ozvaly. Tentokrát to bylo v Cherokee County, kde shořel další kus Chevroletu Bolt (tento byl modelového ročníku 2019). General Motors sice nabádá uživatele, aby Bolty parkovali venku, tento byl ale zaparkován v garáži, kde se vznítil. Přivolaní hasiči už notně poškozený vůz vytlačili ven z garáže a požár uhasili. Garáž a vedle stojící pickup RAM byly mírně poškozeny kouřem, naštěstí nedošlo k vážnějším škodám a zraněním.
 
Chevrolet Bolt po požáru
 
Automobilka už dříve dočasně pozastavila výrobu Boltů, než se vyřeší problém s jejich akumulátory. Svolávací akce zahrnuje už i svolané vozy a vyjde ji na 1,8 mld. USD, přičemž chce, aby většinu nákladů zaplatilo LG Chem. Poslední incident pak rozšířil doporučení automobilky, která dosud radila nenabíjet vozy přes noc a po nabití je nechávat venku a nikoli v budovách (garážích).
 
Nově se toto rozšiřuje o doporučení nenechávat vůz v blízkosti jiných aut a GM hovoří dokonce o 15 metrech od okolních aut, což bude velmi těžký oříšek zejména ve městech (pro něž je paradoxně Bolt určen asi nejvíce). Ve vícepatrových garážích doporučuje parkovat na nejvyšším patře a žádá, aby byl vůz při nabíjení stále pod dohledem. No, nemají to majitelé vozu s jeho provozem zrovna jednoduché. Automobilka tak už v některých případech vykupuje vozy zpět od majitelů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama