reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních

, , aktualita
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Vadně vyrobené akumulátory od LG Chem, které jsou prozatím shledávány jako primární příčinou požárů elektromobilů Hyundai Kona a Chevrolet Bolt, se zase ozvaly. Tentokrát to bylo v Cherokee County, kde shořel další kus Chevroletu Bolt (tento byl modelového ročníku 2019). General Motors sice nabádá uživatele, aby Bolty parkovali venku, tento byl ale zaparkován v garáži, kde se vznítil. Přivolaní hasiči už notně poškozený vůz vytlačili ven z garáže a požár uhasili. Garáž a vedle stojící pickup RAM byly mírně poškozeny kouřem, naštěstí nedošlo k vážnějším škodám a zraněním.
 
Chevrolet Bolt po požáru
 
Automobilka už dříve dočasně pozastavila výrobu Boltů, než se vyřeší problém s jejich akumulátory. Svolávací akce zahrnuje už i svolané vozy a vyjde ji na 1,8 mld. USD, přičemž chce, aby většinu nákladů zaplatilo LG Chem. Poslední incident pak rozšířil doporučení automobilky, která dosud radila nenabíjet vozy přes noc a po nabití je nechávat venku a nikoli v budovách (garážích).
 
Nově se toto rozšiřuje o doporučení nenechávat vůz v blízkosti jiných aut a GM hovoří dokonce o 15 metrech od okolních aut, což bude velmi těžký oříšek zejména ve městech (pro něž je paradoxně Bolt určen asi nejvíce). Ve vícepatrových garážích doporučuje parkovat na nejvyšším patře a žádá, aby byl vůz při nabíjení stále pod dohledem. No, nemají to majitelé vozu s jeho provozem zrovna jednoduché. Automobilka tak už v některých případech vykupuje vozy zpět od majitelů.
 


reklama