www.svetmobilne.cz
>
>
>

GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů

GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů
, , aktualita
General Motors si chce zajistit dostatek akumulátorů pro své elektromobily, a tak ve spolupráci se společností LG Chem postaví novou továrnu na výrobu akumulátorů v Lordstownu. Tam, kde GM nedávno zavřelo továrnu na auta.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár měsíců, co automobilka General Motors opustila továrnu v Lordstownu, ve které nyní bude společnost Lordstown Motors vyrábět své elektrické pickupy Endurance, a už se sem GM opět vrací. Hodlá zde totiž spolu se společností LG Chem postavit velkou továrnu na výrobu lithiových akumulátoru pro své elektromobily. I když GM bylo jedním z průkopníků elektromobility (GM EV1 v roce 1996) a mělo také svůj Chevrolet Volt, od uvedení Boltu v roce 2016 se nic moc neděje.
 
LG Chem logo
 
Do roku 2023 nicméně chce uvést 20 nových elektromobilů a nová továrna by tomu měla výrazně pomoci. Investice si vyžádá 2,3 mld. USD a do Lordstownu v Ohiu by měla přinést 1100 nových pracovních míst. Vzhledem k tomu, že zavřením předchozí továrny GM vznikla spousta nezaměstnaných, situace v regionu se proti minulosti patrně až tak moc nezmění. Plánuje se, že se v továrně vyrobí ročně akumulátory s celkově 30 GWh. To by znamenalo ročně 500 tisíc akumulátorů pro elektromobily s 60kWh akumulátorem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala