www.svetmobilne.cz
>
>
>

GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů

GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů
, , aktualita
General Motors si chce zajistit dostatek akumulátorů pro své elektromobily, a tak ve spolupráci se společností LG Chem postaví novou továrnu na výrobu akumulátorů v Lordstownu. Tam, kde GM nedávno zavřelo továrnu na auta.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár měsíců, co automobilka General Motors opustila továrnu v Lordstownu, ve které nyní bude společnost Lordstown Motors vyrábět své elektrické pickupy Endurance, a už se sem GM opět vrací. Hodlá zde totiž spolu se společností LG Chem postavit velkou továrnu na výrobu lithiových akumulátoru pro své elektromobily. I když GM bylo jedním z průkopníků elektromobility (GM EV1 v roce 1996) a mělo také svůj Chevrolet Volt, od uvedení Boltu v roce 2016 se nic moc neděje.
 
LG Chem logo
 
Do roku 2023 nicméně chce uvést 20 nových elektromobilů a nová továrna by tomu měla výrazně pomoci. Investice si vyžádá 2,3 mld. USD a do Lordstownu v Ohiu by měla přinést 1100 nových pracovních míst. Vzhledem k tomu, že zavřením předchozí továrny GM vznikla spousta nezaměstnaných, situace v regionu se proti minulosti patrně až tak moc nezmění. Plánuje se, že se v továrně vyrobí ročně akumulátory s celkově 30 GWh. To by znamenalo ročně 500 tisíc akumulátorů pro elektromobily s 60kWh akumulátorem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala