Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gionee M2017: kůže, zahnutý displej a 7000mAh baterie?

24.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost Gionee nejspíš pracuje na smartphonu, který chce nabídnout ty nejlepší možné parametry včetně zahnutého Quad HD displeje a duálního fotoaparátu. Z řady vystupuje také nezvyklým designem a vskutku gigantickou baterií.
Gionee je sice na domácím čínském trhu poměrně úspěšnou značkou, do Evropy se jí ovšem zatím nepodařilo výrazněji proniknout. Přesto produkty této společnosti stojí za pozornost, často se totiž využívají neotřelá originální řešení. V minulosti jsme se dočkali například smartphonu se dvěma bateriemi nebo jiného modelu s dedikovaným čipem pro šifrování dat. Pro příští rok Gionee chystá telefon známý zatím jen pod interním označením M2017. Přístroj byl objeven nejen na dvojici fotografií, ale také v databázi čínského certifikačního úřadu TENAA, odkud máme rovněž podrobnosti o výbavě.

Za zmínku ovšem stojí samotný design, který byl patrně inspirován luxusními modely značek typu Vertu. Telefon se ve změti celokovových placek rozhodně neztratí, zdaleka ne každému se ovšem Gionee M2017 bude líbit. Z materiálů by mohl být použit nejen kov, ale také kůže, nebo alespoň její imitace. Nebylo by to poprvé, co by byla na smartphonu použita umělá kůže, toto řešení před několika lety vyzkoušel Samsung u Galaxy Note 4. Gionee M2017 bude údajně dalším smartphonem, který využije po obou stranách zahnutý displej. Konkrétněji má jít o 5,7“ AMOLED panel s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD).

O pohon se podle uniklých informací postará blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, který by mohl pocházet z dílny MediaTeku. Dále je očekávána 6GB RAM a 128GB interní úložiště. Na zadní straně nejspíš nalezneme duální fotoaparát, který by měl kombinovat 13MPx a 12MPx snímač. O selfie se patrně postará 8MPx fotoaparát. Domovské tlačítko pod displejem by mělo sloužit také jako čtečka otisků prstů. V databázi TENAA byl telefon zachycen s operačním systémem Android 6.0 Marshmallow, ale není vyloučeno, že představen bude již s novějším Androidem 7.0/7.1 Nougat.

Nepříjemně překvapí velké rozměry 155,2 x 77,6 x 10,65 mm a hmotnost 230 g, které jsou údajně způsobeny především použitím baterie o kapacitě 7 000 mAh. To je minimálně dvakrát více, než nabízí ostatní vlajkové lodě. Gionee M2017 by mohlo být oficiálně představeno začátkem příštího roku.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama