Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gionee oznámilo smartphony s šifrovacím čipem a velkou baterií

28.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Gionee M6 a M6 Plus jsou údajně první smartphony s dedikovaným bezpečnostním čipem, který se stará o šifrování dat. Kromě toho se novinky mohou pochlubit bateriemi s opravdu nadstandardní kapacitou až 6 020 mAh.
Gionee tento týden oznámilo smartphony, které byste od čínské značky nejspíš nečekali. Nové modely M6 a M6 Plus jsou určeny pro uživatele, kterým záleží na bezpečnosti. Jejich nejzajímavější funkcí je totiž dedikovaný čip, který se stará o šifrování dat. Veškeré soubory i komunikace by tedy měla být v bezpečí před případnými útočníky. Samozřejmostí je potom čtečka otisků prstů i bezpečnostní software, který se stará třeba o skrývání citlivých souborů před zraky nepatřičných osob.

Telefony rozhodně nepatří k těm nejmenším, Gionee M6 má 5,5“ displej, Gionee M6 Plus dokonce 6“ displej. V obou případech se jedná o AMOLED panely s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. O pohon se stará osmijádrový procesor MediaTek Helio P10 společně se 4GB RAM, úložiště má velikost 64 GB nebo 128 GB. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow. Jednou z několika odlišností modelů je rozlišení zadního fotoaparátu, které činí 13MPx u M6, respektive 16 MPx u M6 Plus.

Kromě bezpečnosti by měly telefony excelovat ještě ve výdrži, k dispozici totiž mají baterii o kapacitě 5 000 mAh (M6) nebo 6 020 mAh (M6 Plus). Nechybí podpora rychlého nabíjení ani možnost využít telefony jako power banky k nabíjení jiných zařízení. Ceny jsou podle očekávání trochu vyšší než u jiných čínských smartphonů. Gionee M6 bude v přepočtu stát asi 10 000 Kč bez DPH, jeho větší sourozenec M6 Plus bude ještě o tisícovku dražší.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama