www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
, , aktualita
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
K oblíbeným
reklama
Rozvoj kvalitních mobilních aplikací a rozšíření nabídky vozidel vybavených zabudovanou navigací způsobilo, že samostatných zařízení pro satelitní navigaci na trhu značně ubylo. Stále jsou ovšem představovány nové modely, i když se výrobci musejí více snažit, aby zákazníky dokázali přesvědčit. Nová autonavigace Garmin Overlander je určena především pro řidiče terénních vozidel, kteří se často pohybují i mimo zpevněné cesty. Už na první pohled se nejedná o žádného drobečka, úhlopříčka dotykového displeje se totiž vyšplhala na sedm palců. Tělo zařízení bylo navrženo tak, aby lépe odolalo pádům, otřesům či prachu. Navigace si samozřejmě rozumí se satelitními systémy GPS, GLONASS a Galileo.
 
 
Součástí jsou silniční mapy celé Evropy, Středního východu a severní i jižní Afriky s bezplatnými aktualizacemi a živými dopravními informacemi prostřednictvím služby Digital Traffic. K navigaci mimo běžné komunikace potom slouží topografické mapy Open Street Map s celosvětovým pokrytím. Body zájmu služeb ze iOverlander, ACSI, Campercontact a Trailer's Park nabízejí databázi kempů a nocovišť, aniž by uživatel musel být připojen k internetu. Další zajímavá místa potom nabízejí databáze Foursquare a TripAdvisor s uživatelskými hodnoceními. Cetsy můžete pohodlně plánovat na svém počítači nebo smartphonu, a následně využít možnost automatické synchronizace s navigací. Při výpočtu ideální trasy přitom navigace může zohlednit rozměry a hmotnost automobilu.
Orientaci v hůře přístupných místech usnadňuje elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr. Upevnění na sklo zajišťuje napájený magnetický držák s přísavkou na sklo, případně adaptér pro držáky RAM Mount (v základním balení). K navigaci lze připojit zadní bezdrátovou kameru BC 35 nebo satelitní komunikátor Garmin inReach Mini, který umožňuje přivolání pomocí a textovou komunikaci i na místech bez mobilního signálu. K dalším dostupným funkcím patří možnost zrcadlení notifikací z mobilního telefonu, hlasové ovládání, volaní hands-free a vestavěná Wi-Fi pro snadnější aktualizace map i softwaru. Garmin Overlander se začne na českém trhu prodávat už brzy za 17 990 Kč s DPH.
 
 
Zdroj: Garmin.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář