www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
, , aktualita
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
K oblíbeným
reklama
Rozvoj kvalitních mobilních aplikací a rozšíření nabídky vozidel vybavených zabudovanou navigací způsobilo, že samostatných zařízení pro satelitní navigaci na trhu značně ubylo. Stále jsou ovšem představovány nové modely, i když se výrobci musejí více snažit, aby zákazníky dokázali přesvědčit. Nová autonavigace Garmin Overlander je určena především pro řidiče terénních vozidel, kteří se často pohybují i mimo zpevněné cesty. Už na první pohled se nejedná o žádného drobečka, úhlopříčka dotykového displeje se totiž vyšplhala na sedm palců. Tělo zařízení bylo navrženo tak, aby lépe odolalo pádům, otřesům či prachu. Navigace si samozřejmě rozumí se satelitními systémy GPS, GLONASS a Galileo.
 
 
Součástí jsou silniční mapy celé Evropy, Středního východu a severní i jižní Afriky s bezplatnými aktualizacemi a živými dopravními informacemi prostřednictvím služby Digital Traffic. K navigaci mimo běžné komunikace potom slouží topografické mapy Open Street Map s celosvětovým pokrytím. Body zájmu služeb ze iOverlander, ACSI, Campercontact a Trailer's Park nabízejí databázi kempů a nocovišť, aniž by uživatel musel být připojen k internetu. Další zajímavá místa potom nabízejí databáze Foursquare a TripAdvisor s uživatelskými hodnoceními. Cetsy můžete pohodlně plánovat na svém počítači nebo smartphonu, a následně využít možnost automatické synchronizace s navigací. Při výpočtu ideální trasy přitom navigace může zohlednit rozměry a hmotnost automobilu.
Orientaci v hůře přístupných místech usnadňuje elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr. Upevnění na sklo zajišťuje napájený magnetický držák s přísavkou na sklo, případně adaptér pro držáky RAM Mount (v základním balení). K navigaci lze připojit zadní bezdrátovou kameru BC 35 nebo satelitní komunikátor Garmin inReach Mini, který umožňuje přivolání pomocí a textovou komunikaci i na místech bez mobilního signálu. K dalším dostupným funkcím patří možnost zrcadlení notifikací z mobilního telefonu, hlasové ovládání, volaní hands-free a vestavěná Wi-Fi pro snadnější aktualizace map i softwaru. Garmin Overlander se začne na českém trhu prodávat už brzy za 17 990 Kč s DPH.
 
 
Zdroj: Garmin.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře