Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu

19.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Rozvoj kvalitních mobilních aplikací a rozšíření nabídky vozidel vybavených zabudovanou navigací způsobilo, že samostatných zařízení pro satelitní navigaci na trhu značně ubylo. Stále jsou ovšem představovány nové modely, i když se výrobci musejí více snažit, aby zákazníky dokázali přesvědčit. Nová autonavigace Garmin Overlander je určena především pro řidiče terénních vozidel, kteří se často pohybují i mimo zpevněné cesty. Už na první pohled se nejedná o žádného drobečka, úhlopříčka dotykového displeje se totiž vyšplhala na sedm palců. Tělo zařízení bylo navrženo tak, aby lépe odolalo pádům, otřesům či prachu. Navigace si samozřejmě rozumí se satelitními systémy GPS, GLONASS a Galileo.
 
 
Součástí jsou silniční mapy celé Evropy, Středního východu a severní i jižní Afriky s bezplatnými aktualizacemi a živými dopravními informacemi prostřednictvím služby Digital Traffic. K navigaci mimo běžné komunikace potom slouží topografické mapy Open Street Map s celosvětovým pokrytím. Body zájmu služeb ze iOverlander, ACSI, Campercontact a Trailer's Park nabízejí databázi kempů a nocovišť, aniž by uživatel musel být připojen k internetu. Další zajímavá místa potom nabízejí databáze Foursquare a TripAdvisor s uživatelskými hodnoceními. Cetsy můžete pohodlně plánovat na svém počítači nebo smartphonu, a následně využít možnost automatické synchronizace s navigací. Při výpočtu ideální trasy přitom navigace může zohlednit rozměry a hmotnost automobilu.
Orientaci v hůře přístupných místech usnadňuje elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr. Upevnění na sklo zajišťuje napájený magnetický držák s přísavkou na sklo, případně adaptér pro držáky RAM Mount (v základním balení). K navigaci lze připojit zadní bezdrátovou kameru BC 35 nebo satelitní komunikátor Garmin inReach Mini, který umožňuje přivolání pomocí a textovou komunikaci i na místech bez mobilního signálu. K dalším dostupným funkcím patří možnost zrcadlení notifikací z mobilního telefonu, hlasové ovládání, volaní hands-free a vestavěná Wi-Fi pro snadnější aktualizace map i softwaru. Garmin Overlander se začne na českém trhu prodávat už brzy za 17 990 Kč s DPH.
 
 
Zdroj: Garmin.cz


reklama