www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu

Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
, , aktualita
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
K oblíbeným
reklama
Rozvoj kvalitních mobilních aplikací a rozšíření nabídky vozidel vybavených zabudovanou navigací způsobilo, že samostatných zařízení pro satelitní navigaci na trhu značně ubylo. Stále jsou ovšem představovány nové modely, i když se výrobci musejí více snažit, aby zákazníky dokázali přesvědčit. Nová autonavigace Garmin Overlander je určena především pro řidiče terénních vozidel, kteří se často pohybují i mimo zpevněné cesty. Už na první pohled se nejedná o žádného drobečka, úhlopříčka dotykového displeje se totiž vyšplhala na sedm palců. Tělo zařízení bylo navrženo tak, aby lépe odolalo pádům, otřesům či prachu. Navigace si samozřejmě rozumí se satelitními systémy GPS, GLONASS a Galileo.
 
 
Součástí jsou silniční mapy celé Evropy, Středního východu a severní i jižní Afriky s bezplatnými aktualizacemi a živými dopravními informacemi prostřednictvím služby Digital Traffic. K navigaci mimo běžné komunikace potom slouží topografické mapy Open Street Map s celosvětovým pokrytím. Body zájmu služeb ze iOverlander, ACSI, Campercontact a Trailer's Park nabízejí databázi kempů a nocovišť, aniž by uživatel musel být připojen k internetu. Další zajímavá místa potom nabízejí databáze Foursquare a TripAdvisor s uživatelskými hodnoceními. Cetsy můžete pohodlně plánovat na svém počítači nebo smartphonu, a následně využít možnost automatické synchronizace s navigací. Při výpočtu ideální trasy přitom navigace může zohlednit rozměry a hmotnost automobilu.
Orientaci v hůře přístupných místech usnadňuje elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr. Upevnění na sklo zajišťuje napájený magnetický držák s přísavkou na sklo, případně adaptér pro držáky RAM Mount (v základním balení). K navigaci lze připojit zadní bezdrátovou kameru BC 35 nebo satelitní komunikátor Garmin inReach Mini, který umožňuje přivolání pomocí a textovou komunikaci i na místech bez mobilního signálu. K dalším dostupným funkcím patří možnost zrcadlení notifikací z mobilního telefonu, hlasové ovládání, volaní hands-free a vestavěná Wi-Fi pro snadnější aktualizace map i softwaru. Garmin Overlander se začne na českém trhu prodávat už brzy za 17 990 Kč s DPH.
 
 
Zdroj: Garmin.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala