www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata
, , aktualita
TomTom Go Premium je zatím nejvybavenější GPS navigace této známé značky. Přes službu IFTTT komunikuje s dalšími produkty, jako jsou třeba dálkově ovládaná vrata od garáže nebo chytré osvětlení v domě.
K oblíbeným
reklama
Máte pocit, že s rozvojem smartphonů začaly samostatné GPS navigace postrádat smysl? Známý výrobce TomTom si to nemyslí a nedávné výročí 100 milionů prodaných produktů se rozhodl oslavit novým modelem Go Premium. Jedná se o jakousi výkladní skříň celé produktové nabídky, která kromě precizní navigace chce nabídnout také přístup k moderním vychytávkám. Nejčastěji zmiňovanou novinkou je podpora systému IFTTT (If This Then That), který má za úkol propojit navigaci s ostatními chytrými produkty v domácnosti. Toto spojení lze využít k automatizaci některých úkonů, ale také dálkovému ovládání (i hlasem) nebo získávání důležitých notifikací.
 
 
Nejzajímavěji ovšem vypadá zmiňovaná automatizace. V praxi by mohla vypadat tak, že při příjezdu domů vám navigace otevře vrata a při odjezdu zhasne světla v domě, pokud byste na to zapomněli. To je pouze dvojice příkladů, které uvádí samotný výrobce. Integrace virtuálních asistentů od Googlu a Applu umožňuje pomocí hlasových povelů zjistit předpověď počasí, vyhledat informace na internetu nebo si poslechnout přehled schůzek z kalendáře, aniž byste z kapsy museli vytahovat smartphone. Podobně snadno můžete také přijímat telefonní hovory a nechat si přečíst textové zprávy. Za zmínku stojí rovněž možnost sdílet svou aktuální polohu a předpokládaný čas dojezdu s kolegy nebo rodinou.
 
Podceněny ovšem nebyly ani samotné navigační funkce. TomTom Go Premium využívá aktualizaci map a softwaru prostřednictvím zabudovaného Wi-Fi, pomocí funkcí TomTom Road Trips a MyDrive lze vyhledávat trasy a prozkoumávat zajímavá místa během cesty. Navigace vás dovede až ke dveřím i po zaparkování vozidla, jeho poloha navíc zůstane uložena a můžete si ji zobrazit také na displeji smartphonu. Zákazník také získává doživotní přístup k varování na rychlostní radary a informacím o dopravě, které jsou získávány od milionů ostatních řidičů používající produkty TomTom. Dokáže také najít alternativní trasu, abyste se vyhnuli zácpám či uzavírkám. Aktuální data se do navigace dostanou díky integrované SIM kartě.
 
TomTom Go Premium se začíná prodávat na evropských trzích ve variantě s 5" a 6" dotykovým displejem. Menší model vyjde na 330 eur (8 500 Kč), větší potom na 380 eur (9 800 Kč).
 
Zdroj: Tomtom.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik