www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata
, , aktualita
TomTom Go Premium je zatím nejvybavenější GPS navigace této známé značky. Přes službu IFTTT komunikuje s dalšími produkty, jako jsou třeba dálkově ovládaná vrata od garáže nebo chytré osvětlení v domě.
K oblíbeným
reklama
Máte pocit, že s rozvojem smartphonů začaly samostatné GPS navigace postrádat smysl? Známý výrobce TomTom si to nemyslí a nedávné výročí 100 milionů prodaných produktů se rozhodl oslavit novým modelem Go Premium. Jedná se o jakousi výkladní skříň celé produktové nabídky, která kromě precizní navigace chce nabídnout také přístup k moderním vychytávkám. Nejčastěji zmiňovanou novinkou je podpora systému IFTTT (If This Then That), který má za úkol propojit navigaci s ostatními chytrými produkty v domácnosti. Toto spojení lze využít k automatizaci některých úkonů, ale také dálkovému ovládání (i hlasem) nebo získávání důležitých notifikací.
 
 
Nejzajímavěji ovšem vypadá zmiňovaná automatizace. V praxi by mohla vypadat tak, že při příjezdu domů vám navigace otevře vrata a při odjezdu zhasne světla v domě, pokud byste na to zapomněli. To je pouze dvojice příkladů, které uvádí samotný výrobce. Integrace virtuálních asistentů od Googlu a Applu umožňuje pomocí hlasových povelů zjistit předpověď počasí, vyhledat informace na internetu nebo si poslechnout přehled schůzek z kalendáře, aniž byste z kapsy museli vytahovat smartphone. Podobně snadno můžete také přijímat telefonní hovory a nechat si přečíst textové zprávy. Za zmínku stojí rovněž možnost sdílet svou aktuální polohu a předpokládaný čas dojezdu s kolegy nebo rodinou.
 
Podceněny ovšem nebyly ani samotné navigační funkce. TomTom Go Premium využívá aktualizaci map a softwaru prostřednictvím zabudovaného Wi-Fi, pomocí funkcí TomTom Road Trips a MyDrive lze vyhledávat trasy a prozkoumávat zajímavá místa během cesty. Navigace vás dovede až ke dveřím i po zaparkování vozidla, jeho poloha navíc zůstane uložena a můžete si ji zobrazit také na displeji smartphonu. Zákazník také získává doživotní přístup k varování na rychlostní radary a informacím o dopravě, které jsou získávány od milionů ostatních řidičů používající produkty TomTom. Dokáže také najít alternativní trasu, abyste se vyhnuli zácpám či uzavírkám. Aktuální data se do navigace dostanou díky integrované SIM kartě.
 
TomTom Go Premium se začíná prodávat na evropských trzích ve variantě s 5" a 6" dotykovým displejem. Menší model vyjde na 330 eur (8 500 Kč), větší potom na 380 eur (9 800 Kč).
 
Zdroj: Tomtom.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929 Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg
Počátkem března se objevilo nové Ferrari F8 Tributo a to nyní dostává otevřenou variantu Spider. Ta si ponechává jeho V8 s výkonem až 720 koní, proti předchůdci vůz také shodil cenných 20 kilogramů.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring
Porsche představilo svůj elektrický sedan Taycan, který zajel rekord na Nürburgringu, čehož se hned chytil Elon Musk a rozhodl se nechat zajet rekordy na okruzích Laguna Seca i v Zeleném pekle. Má to však háček.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala