www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata
, , aktualita
TomTom Go Premium je zatím nejvybavenější GPS navigace této známé značky. Přes službu IFTTT komunikuje s dalšími produkty, jako jsou třeba dálkově ovládaná vrata od garáže nebo chytré osvětlení v domě.
K oblíbeným
reklama
Máte pocit, že s rozvojem smartphonů začaly samostatné GPS navigace postrádat smysl? Známý výrobce TomTom si to nemyslí a nedávné výročí 100 milionů prodaných produktů se rozhodl oslavit novým modelem Go Premium. Jedná se o jakousi výkladní skříň celé produktové nabídky, která kromě precizní navigace chce nabídnout také přístup k moderním vychytávkám. Nejčastěji zmiňovanou novinkou je podpora systému IFTTT (If This Then That), který má za úkol propojit navigaci s ostatními chytrými produkty v domácnosti. Toto spojení lze využít k automatizaci některých úkonů, ale také dálkovému ovládání (i hlasem) nebo získávání důležitých notifikací.
 
 
Nejzajímavěji ovšem vypadá zmiňovaná automatizace. V praxi by mohla vypadat tak, že při příjezdu domů vám navigace otevře vrata a při odjezdu zhasne světla v domě, pokud byste na to zapomněli. To je pouze dvojice příkladů, které uvádí samotný výrobce. Integrace virtuálních asistentů od Googlu a Applu umožňuje pomocí hlasových povelů zjistit předpověď počasí, vyhledat informace na internetu nebo si poslechnout přehled schůzek z kalendáře, aniž byste z kapsy museli vytahovat smartphone. Podobně snadno můžete také přijímat telefonní hovory a nechat si přečíst textové zprávy. Za zmínku stojí rovněž možnost sdílet svou aktuální polohu a předpokládaný čas dojezdu s kolegy nebo rodinou.
 
Podceněny ovšem nebyly ani samotné navigační funkce. TomTom Go Premium využívá aktualizaci map a softwaru prostřednictvím zabudovaného Wi-Fi, pomocí funkcí TomTom Road Trips a MyDrive lze vyhledávat trasy a prozkoumávat zajímavá místa během cesty. Navigace vás dovede až ke dveřím i po zaparkování vozidla, jeho poloha navíc zůstane uložena a můžete si ji zobrazit také na displeji smartphonu. Zákazník také získává doživotní přístup k varování na rychlostní radary a informacím o dopravě, které jsou získávány od milionů ostatních řidičů používající produkty TomTom. Dokáže také najít alternativní trasu, abyste se vyhnuli zácpám či uzavírkám. Aktuální data se do navigace dostanou díky integrované SIM kartě.
 
TomTom Go Premium se začíná prodávat na evropských trzích ve variantě s 5" a 6" dotykovým displejem. Menší model vyjde na 330 eur (8 500 Kč), větší potom na 380 eur (9 800 Kč).
 
Zdroj: Tomtom.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala