www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata

Nová navigace TomTom za vámi po odjezdu z domu zavře vrata
, , aktualita
TomTom Go Premium je zatím nejvybavenější GPS navigace této známé značky. Přes službu IFTTT komunikuje s dalšími produkty, jako jsou třeba dálkově ovládaná vrata od garáže nebo chytré osvětlení v domě.
K oblíbeným
reklama
Máte pocit, že s rozvojem smartphonů začaly samostatné GPS navigace postrádat smysl? Známý výrobce TomTom si to nemyslí a nedávné výročí 100 milionů prodaných produktů se rozhodl oslavit novým modelem Go Premium. Jedná se o jakousi výkladní skříň celé produktové nabídky, která kromě precizní navigace chce nabídnout také přístup k moderním vychytávkám. Nejčastěji zmiňovanou novinkou je podpora systému IFTTT (If This Then That), který má za úkol propojit navigaci s ostatními chytrými produkty v domácnosti. Toto spojení lze využít k automatizaci některých úkonů, ale také dálkovému ovládání (i hlasem) nebo získávání důležitých notifikací.
 
 
Nejzajímavěji ovšem vypadá zmiňovaná automatizace. V praxi by mohla vypadat tak, že při příjezdu domů vám navigace otevře vrata a při odjezdu zhasne světla v domě, pokud byste na to zapomněli. To je pouze dvojice příkladů, které uvádí samotný výrobce. Integrace virtuálních asistentů od Googlu a Applu umožňuje pomocí hlasových povelů zjistit předpověď počasí, vyhledat informace na internetu nebo si poslechnout přehled schůzek z kalendáře, aniž byste z kapsy museli vytahovat smartphone. Podobně snadno můžete také přijímat telefonní hovory a nechat si přečíst textové zprávy. Za zmínku stojí rovněž možnost sdílet svou aktuální polohu a předpokládaný čas dojezdu s kolegy nebo rodinou.
 
Podceněny ovšem nebyly ani samotné navigační funkce. TomTom Go Premium využívá aktualizaci map a softwaru prostřednictvím zabudovaného Wi-Fi, pomocí funkcí TomTom Road Trips a MyDrive lze vyhledávat trasy a prozkoumávat zajímavá místa během cesty. Navigace vás dovede až ke dveřím i po zaparkování vozidla, jeho poloha navíc zůstane uložena a můžete si ji zobrazit také na displeji smartphonu. Zákazník také získává doživotní přístup k varování na rychlostní radary a informacím o dopravě, které jsou získávány od milionů ostatních řidičů používající produkty TomTom. Dokáže také najít alternativní trasu, abyste se vyhnuli zácpám či uzavírkám. Aktuální data se do navigace dostanou díky integrované SIM kartě.
 
TomTom Go Premium se začíná prodávat na evropských trzích ve variantě s 5" a 6" dotykovým displejem. Menší model vyjde na 330 eur (8 500 Kč), větší potom na 380 eur (9 800 Kč).
 
Zdroj: Tomtom.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala