www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Galaxy S8 Microsoft Edition: verze, kterou byste nejspíš nečekali

Galaxy S8 Microsoft Edition: verze, kterou byste nejspíš nečekali
, , aktualita
Microsoft v tichosti odhalil své vlastní edice smartphonů Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Nejsou ovšem vybaveny Windows 10 Mobile, jak by mohlo leckoho napadnout, ale jen předinstalovanými aplikacemi od Microsoftu.
K oblíbeným
reklama
Microsoftu se prodej vlastních telefonů s mobilními Windows 10 příliš nedaří – řada Lumia v tichosti končí,což je doprovázeno zajímavými slevovými akcemi, zatímco dlouho očekávaný Surface Phone je stále v nedohlednu. Americký gigant se tak alespoň snaží co nejvíce přiživit na konkurenčním operačním systému od Googlu. Předinstalované aplikace z dílny Microsoftu nalezneme v řadě smartphonů s Androidem a nyní společnost dokonce představila speciální verzi nových vlajkových lodí značky Samsung. Výsledkem je dvojice Galaxy S8 Microsoft Edition a Galaxy S8+ Microsoft Edition.

Tato verze se po stránce výbavy ani designu nijak neliší od telefonů Galaxy S8 a Galaxy S8+, které jihokorejský výrobce představil minulý týden. I v tomto případě je operačním systémem Android Nougat, ale liší se nabídka předinstalovaných aplikací, tzv. bloatware. Po prvním spuštění nalezne uživatel ve svém novém přístroji hlasovou asistentku Cortana, kancelářský balík Office, cloudové úložiště OneDrive, e-mailového klienta Outlook a další řešení od Microsoftu. Uživatel ovšem nepřijde ani o možnost stáhnout si aplikace z Google Play Store, jak je zvyklý z jiných smartphonů s Androidem. Neměly by chybět ani další funkce nových vlajkových lodí včetně virtuálního asistenta Bixby.

Galaxy S8 a S8+ Microsoft Edition tedy nepřinášejí nic převratného, jen jsou v telefonu předinstalovány aplikace, které si může každý zdarma stáhnout do jakéhokoliv jiného modelu s Androidem. Zajímavostí je také to, že tato verze bude exkluzivně nabízena v internetových i kamenných obchodech Microsoft Store, vůbec poprvé se tam tedy objeví smartphony na platformě Google Android, a to vedle tabletů, notebooků a dalších produktů s Windows 10. Americký Microsoft Store už nabízí novinky k předobjednání za 749 dolarů v případě Galaxy S8, respektive 849 dolarů za Galaxy S8+.

Samotný prodej odstartuje 21: dubna, tedy ve stejný den jako u běžné verze vlajkové lodi. Snad se jedná jen o první oťukávání a další smartphone označený „Microsoft Edition“ už nabídne operační systém Windows 10 Mobile.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber zkusil, co s autem udělají retardéry v plné rychlosti Youtuber zkusil, co s autem udělají retardéry v plné rychlosti
Na serveru YouTube se objevuje spousta zajímavých pokusů a o jeden z nich se pokusil youtuber Warped Perception. Odstrojil auto tak, že jde vidět jeho vnitřek a ve slow-motion nafilmoval průjezd retardéry plnou rychlostí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala