Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S8 Microsoft Edition: verze, kterou byste nejspíš nečekali

3.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft v tichosti odhalil své vlastní edice smartphonů Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Nejsou ovšem vybaveny Windows 10 Mobile, jak by mohlo leckoho napadnout, ale jen předinstalovanými aplikacemi od Microsoftu.
Microsoftu se prodej vlastních telefonů s mobilními Windows 10 příliš nedaří – řada Lumia v tichosti končí,což je doprovázeno zajímavými slevovými akcemi, zatímco dlouho očekávaný Surface Phone je stále v nedohlednu. Americký gigant se tak alespoň snaží co nejvíce přiživit na konkurenčním operačním systému od Googlu. Předinstalované aplikace z dílny Microsoftu nalezneme v řadě smartphonů s Androidem a nyní společnost dokonce představila speciální verzi nových vlajkových lodí značky Samsung. Výsledkem je dvojice Galaxy S8 Microsoft Edition a Galaxy S8+ Microsoft Edition.

Tato verze se po stránce výbavy ani designu nijak neliší od telefonů Galaxy S8 a Galaxy S8+, které jihokorejský výrobce představil minulý týden. I v tomto případě je operačním systémem Android Nougat, ale liší se nabídka předinstalovaných aplikací, tzv. bloatware. Po prvním spuštění nalezne uživatel ve svém novém přístroji hlasovou asistentku Cortana, kancelářský balík Office, cloudové úložiště OneDrive, e-mailového klienta Outlook a další řešení od Microsoftu. Uživatel ovšem nepřijde ani o možnost stáhnout si aplikace z Google Play Store, jak je zvyklý z jiných smartphonů s Androidem. Neměly by chybět ani další funkce nových vlajkových lodí včetně virtuálního asistenta Bixby.

Galaxy S8 a S8+ Microsoft Edition tedy nepřinášejí nic převratného, jen jsou v telefonu předinstalovány aplikace, které si může každý zdarma stáhnout do jakéhokoliv jiného modelu s Androidem. Zajímavostí je také to, že tato verze bude exkluzivně nabízena v internetových i kamenných obchodech Microsoft Store, vůbec poprvé se tam tedy objeví smartphony na platformě Google Android, a to vedle tabletů, notebooků a dalších produktů s Windows 10. Americký Microsoft Store už nabízí novinky k předobjednání za 749 dolarů v případě Galaxy S8, respektive 849 dolarů za Galaxy S8+.

Samotný prodej odstartuje 21: dubna, tedy ve stejný den jako u běžné verze vlajkové lodi. Snad se jedná jen o první oťukávání a další smartphone označený „Microsoft Edition“ už nabídne operační systém Windows 10 Mobile.

Zdroj: Liliputing.com
reklama