Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S Light Luxury přichází jako náhrada za Galaxy S8 Lite

21.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung na čínském trhu představil Galaxy S Light Luxury, elegantního a solidně vybaveného zástupce střední třídy. Novinka vychází z loňské vlajkové lodi Galaxy S8, ale nakonec nese jiný název.
Před nedávnem jsme psali o modelu, který měl podle spekulací nést název Galaxy S8 Lite. Smartphone se stejným designem i výbavou byl dnes opravdu představen, ale jmenuje se jinak – Galaxy S Light Luxury. Podle předpokladů byla novinka potvrzena pouze pro čínský trh, jinde se nejspíš nebude oficiální cestou prodávat. Telefon nabízí dobře známý design z Galaxy S8, dokonce i fyzické rozměry jsou stejné. Tělo je pokryto sklem, pouze pro rám výrobce použil kov. Navíc by telefonu neměla uškodit ani koupel ve vodě, chlubí se totiž certifikací IP68.
 
 
5,8” Super AMOLED displej se chlubí označením Infinity, které značí poměr stran 18,5:9 a tenké rámečky. Co se týče rozlišení, jedná se o naprosto dostačujících 1080 x 2220 pixelů (Full HD+). Kromě jemnosti panelu došlo ve srovnání s Galaxy S8 také ke snížení výkonu, neboť Galaxy S Light Luxury má pod kapotou procesor Qualcomm Snapdragon 660, a to opět v kombinaci se 4GB RAM a 64GB vnitřním úložištěm.
 
V případě fotoaparátu bychom mohli říct, že jde ještě o smartphone ze „staré školy“. Marně byste hledali dnes velmi oblíbenou duální kameru, místo toho si telefon vystačí pouze s jedním 16MPx snímačem, který se vytasil se světelností f/1.7 a možností nahrávání 4K videí při 30 fps. I přes vyšší rozlišení nejspíš fotoaparát nebude dosahovat takových kvalit jako u Galaxy S8, ale třeba nás novinka mile překvapí. O selfie se stará 8MPx přední snímač, opět se světelností f/1.7.
 
Vzhledem k tomu, že se nezměnily rozměry, nelze očekávat ani žádné výrazné změny v případě baterie. Kapacita tedy zůstala na hodnotě 3 000 mAh a dokonce nechybí ani podpora rychlého bezdrátového nabíjení. Konzervativnější povahy mohou samozřejmě využít rychlé nabíjení přes port USB Type-C. Samsung, na rozdíl od některé konkurence, stále ještě nezanevřel na 3,5mm audio jack. V základním balení navíc uživatelé najdou kvalitní sluchátka značky AKG.
 
Telefon disponuje také dedikovaným tlačítkem Bixby na boční straně nebo čtečkou otisků prstů, která je ovšem nešikovně umístěna vedle fotoaparátu. Samsung Galaxy S Light Luxury můžeme považovat za recyklovanou vlajkovou loď Galaxy S8 s některými ořezanými parametry. To by samo o sobě nevadilo, kdyby to nekazila cena 4 000 juanů, v přepočtu 13 700 Kč bez DPH. Novinka tedy nedává příliš smysl, když se prodává za možná ještě vyšší cenu než originální Galaxy S8.
 
Zdroj: Gsmarena.com


reklama