Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Geocaching - zkušenosti atp.

zuzkys (356)|3.9.2007 03:34
Jephy: Díky za tip na super prográmek, zatím se mi líbí nejvíc, zkouším trial.
numirafb (2)|8.9.2007 13:02
Geoscout je sice fajn, ale...
1. celou CR vam rozhodne nestahne a uz vubec ne naraz (mimochodem - nevim na co potrebujete celou cr, kdyz se stav meni kazdy den, kazdou hodinu, ale prosim...)
2. S narustajicim poctem cachi se stava VELMI pomaly
3. Nevim jak moc jde pouzivat po vyprseni trialu
Jinak je to ale sikovny programek hlavni prednosti je jednoduchost importu dat a ovladani
zuzkys (356)|8.9.2007 15:25
Ad 1) Celouv ČR samozřejmě nechci, bylo to spíše obrazně řečeno, že chci stáhnout nějakou menší oblast najednou, ne po jednom, tak jak je to na gc.com pokud nemám premium účet. Mám tam teď 100 cachí a jeden pořád stejně rychle, takže pohoda. Kolik cachí musí být, aby byl VELMI pomalý jak píšete?
Honza Kulíšek (73)|10.9.2007 17:16
Me se na stahovani infa o keskach zatim velmi osvedcil Handy Geocaching
http://www.destil.cz/index.php?section=handygeocaching
Sice je to java, ale na Tytnovi v emulatoru bezi bez problemu, vcetne toho, ze si stahnul pres AS via kabel i informace z netu, takze jsem nemusel calovat za gprs/edge.
javim_ce4you (31)|11.9.2007 22:16
Ano ano ... Handy geocaching jsem začal používat taky. Provozuji to na obyčejné Nokii 6021 a tahám data přes GPRS na Oskartě ... jedna keška (bez listingu) vyjde asi tak na 30h ... to mě nepoloží :)
Dříve jsem používal richesseGPS, ale protože jsem rozbil display a než se mi vrátil opravený iPAQ ze servisu, tak jsem hledal náhradu. A Handy geocaching zabodoval na celé čáře :)
Stenly_ce4you (26)|27.9.2007 10:41
Používal jsem Vito Navigator, ale nějak se mi neosvědčil, v hustém lese se mi vůbec nepřipojil na satelity (ostatní programy v pohodě).
Geoscout se mi líbí (hlavně stahování kešek z GC) ale nepochopil jsem jak zadat přímo souřadnice (např. vypočítané u multiny).
Teď zkouším GPSTuner a zdá se mi naprosto super, pracuje i s mapou a a provedení kompasu s polohou slunce je bezkonkurenční. A čeština taky potěší.
KEnik (38)|28.9.2007 23:28
[QUOTE="Stenly"]
Geoscout se mi líbí (hlavně stahování kešek z GC) ale nepochopil jsem jak zadat přímo souřadnice (např. vypočítané u multiny). [/QUOTE]
Geo scout je super pro multiny!
Muzes si psat poznamky primo pod detailni popis, kterej je se uklada..(tuzka je tuzka ale kdyz tuzka neni ..)
Final pridas na karte waipoints Wpts
dole zmacknes zlute plus a bod ulozis disketou dole ! Taky mi to trvalo nez jsem na to prisel:) - nejak jsem si zvykl ze se potvrzuje na hore v pravo..
Stenly_ce4you (26)|30.9.2007 11:08
Díky, už jsem na to taky přišel, chce to trochu bádat. Nicméně ten GPSTuner se mi líbí víc.
Danri (50)|18.10.2007 19:13
Geoscout je super. Ale nejdou mi stáhnout cache z netu když zadám pozici.
Když zadám Waypoint code tak se mi ta konkretní cache stáhne bez problémů.
Ale když vyberu Nearest to position, kde mám aktuální pozici tak se mi nestáhne nic, akorát vyskočí 0 cache have been imported. Nechce se mi stahovat po jedné a v terénu by se určitě hodilo stahovat podle pozice.
Nevíte čím by to mohlo být?
Mám premim účet na GC, připojení na net přes Activesync, Geoscout 1.3, vyplněné jméno i heslo, připojený GPS modul.
Danri (50)|19.10.2007 16:11
Tak jsem to vyřešil. Měl jsem verzi 1.3.0.0, stáhl jsem si 1.3.6.0 a ta mi při pokusu o stahování vždy spadla, tak jsem si z oficiálních stránek stáhl upgrade na 1.3.8.0 a ta jede bez problémů.
bodranol (1)|4.11.2007 14:45
Ahojte som zo SLovenska pred 6 mesiacmi som zacal hrat hru geocaching
Mam aj zopar vlastnych geocachí ale mam jeden problém:Mam PDA Asus Mypal 636 a ked hladam cache tak ma to dovedie iba po cestu ale kde je uz les tam ma nenaviguje .Nechcem vyhodit 4000 za nejaku novu topo mapu.
Ak by mal niekto topo mapu do takehoto zariadenia kupil by som ju.Nemusi byt original CD/DVD stací napálené prosim pomôže mi niekto takto sa to hladat neda.Mohli by ste mi to poslat aj na dobierku.Ak niekto ma topo mapu SR tak mi odpiste.1000 Dakujem!!! Ale vedel by som platit len v Slovenskych korunach.Alebo njaky program ktory ma bude navigovat alebo skenovaci program






--------------------------------------------------------------------
Asus Mypal 636
MAOrh (30)|19.11.2007 08:53
dobry den...chtel bych zacit vyuzivat moje nove zarizeni (HTC Kaiser) k navigaci ve volne prirode a to hlavne pri geocachingu velice se mne zalibila aplikace GPS Tuner ale nenasel jsem do ni mapy...dale jsem zkusil GPSdash ale ten se mi spustil pouze jednou a ted se uz nezapne...co mi poradite...:)
Keddie_ce4you (49)|19.11.2007 09:07
Ahoj. Pro GPS Tuner si mapy musíš udělat sám. Slouží k tomu Map Calibrator (je zdarma ke stažení na stránkách GPS Tuneru). Já jako podklady používám mapy ze Seznamu. Je tam i funkce GPS, takže kalibrace je celkem pohodlná. Stačí k tomu 2 body (já ale raději používám 3).
MAOrh (30)|19.11.2007 21:57
muzes se pls nejak rozepsat...chtel bych o tom ziskat nejake info...
Keddie_ce4you (49)|20.11.2007 10:27
Nevím přesně, která fáze tě zajímá. Já postupuji tak, že: 1. Uložím si mapu ze Seznamu do souboru (základní mapa je v png, tu musím převést do jpg, turistická a fotomapa je rovnou v jpg). 2. Mapu si otevřu v Map Calibratoru. Nastavím si formát souřednic na d m s,ss (tenhle zobrazuje Seznam) a pak kalibruju, tj. zjistím si souřadnice nějakého bodu na Seznamu a vytvořím si stejný kalibrační bod v Map Calibratoru. Toto udělám 3x. 3. Mapu (soubor jpg + gmi - kalibrační data) uložím do PDA, načtu v GPS Tuneru a je to. Pokud tě konkrétně podrobně zajímá některý z bodů 1-3, můžeme to soukromě probrat, ať tady nezahlcuji diskuzi.
MAOrh (30)|9.12.2007 12:50
proc se mi stava ze kdyz se zastavim tak stratim signal a GPS Tuner ho uz potom nechytne...
zuzkys (356)|10.1.2008 19:54
Používám program geoscout, je super, ale jakmile si tam stáhnu kolem 50keší, což v Praze je okruh pár km, tak se program najednou stává téměř nepoužitelným - strašně pomalé. Zobrazení cache listu v řádech minut. Zaímalo by mě, zda máte stejný problém, případně jak to řešit, případně jaký jiný prográmek stejných možností použít, já žádnou alternativu geoscoutu asi nenašla. Je něco hodně podobného?
Stenly_ce4you (26)|6.2.2008 13:03
Jakou používáte verzi Geoscoutu? Já mám 3.8.1.0 a při stahování kešek z netu zatuhne, stáhne max. 5 keší a nic.
zuzkys (356)|6.2.2008 13:22
Má tam napsané verze 1.3.8 . Takový problém jak píšete vy mě dělala verze předchozí tedy 1.3.7. Po upgradu na 1.3.8 je vše super až na tu šnečí rychlost.
bobo.4150.sk (176)|6.2.2008 15:48
Dobrý program na geocaching je NoniGPS Plot. Na stiahnutie anglickú verziu nájdete na tejto adrese. Ja by som rád urobil k tomuto free programu slovenský preklad, ale aj na to dôjde...
Konycz (150)|9.3.2008 20:14
Nemate nekdo stazeny nejaky cache z gc.com ??? nemam premium login a chtel bych v tom rozsirenym formatu. hlavne ze znojemska, okruh tak 40 km...... Tedka stahuju ve formatu LOC , ale to je jenom nazev a souradnice, chtel bych dat do beelineGPS aji popis atd... diky
zuzkys (356)|9.3.2008 23:15
Tak podle mě máš na výběr buď použít ten skrýšotlač (v tomto vlákně je o něm řeč) , který by tohle měl zvládnout, i když mě se nikdy nepodařilo pořádně ho rozběhat a nebo použít ten Geoscout, který si i když nemáš premium stahuje z gc.com veškerý info včetně popisu, obrázků, logů atd místo BeelineGPS. A nebo počkat, jestli se najde nějaký dobrák z tvého okolí a podělí se.
Konycz (150)|10.3.2008 07:24
a ten GeoScout je program do PDA, to jsem nejak vydedukoval z screenshotu, ale jak to teda funguje ??? To je primo misto BeeLinGPS ?? Vcetne vedeni ukazovani smeru atd, nebo to je jenom program, ktery v sobe ma jakousi databazi cache a mezi nim a beelineGPS precvakavam.... Diky
zuzkys (356)|10.3.2008 11:32
Geoscout je program do PDA. Má databázi keší, vyhledávání se dá buď přímo zadáním kódu keše, nebo okruh např 100keší kolem zadaných souřadnic. Info keše obsahuje vše, co je na gc.com včetně obrázků, logů včetně možnosti dopisovat vlastní poznámky. Dále ke každé keši se stáhne malý výsek mapy okolí kešky, aby člověk alespoň trochu věděl, kde se pohybuje. A navigace probíhá tak, že klasicky navigace za šipkou, jsou tam info o vzdálenosti, rychlosti atd. Já ho používám jako jediný program pro geocaching (když nepočítám používání Garmina). Nejlepší plus Geoscoutu vidím v tom, že je propojen přímo s gc.com, takže po vyhledání keše se můžeš rovnou zalogovat i na gc.com (samozřejmě potřebuje internet připojení) a hlavní plus je v tom, že pokud nemáš premium na gc.com, tak v tomto programu můžeš stahovat i větší okruhy, ne jen po jednom jako je to přímo na gc.com. Prostě zadáš souřadnice, kolem si nastavíš např 100kešek a samo se to stáhne celé. Akorát když má v sobě moc velikou databázi kešek, tak začíná být trochu pomalé přepínání mezi keškama, ale na navigaci za jednou to nemá žádný vliv.
Konycz (150)|10.3.2008 17:42
a da se to udelat tak ze doma stahnu a potom venku jenom pouzivam, nebo to chce stahovat aji venku ????
Danri (50)|10.3.2008 18:13
Jde obojí. Prostě to PDA musí být připojeno k internetu.
Konycz (150)|10.3.2008 18:20
tak jsem tedka sprovoznil ten skrysotlac... ale nejak toho do toho souboru gpx hrne malo, treba tam neni popis atd... a nebo aspon nevim kde to potom po importu hledat. Mam program BeeLineGPS nebo tak... klidne bych pouzival druhej program na prohlizeni informaci vcetne obrazku atd.... tak jak je to na webu a potom druhym bych sel jenom na urcene misto... bych pred vyslapem na hledanou sedl s dcerama na limcu, precetl bych jim o tom veci co jsou na webu a potom by jsme vysli hledat... to by bylo super
zuzkys (356)|10.3.2008 19:07
Právě tohle vše nabízí Geoscout, doma stáhneš vše z netu, venku už jen prohlížíš jednotlivé keše. Se skrýšotlačem bude muset poradit někdo kdo ho používá, mě se to nepodařilo zrovoznit. A nebo si ty popisy atd doma připravit do nějakýho textovýho souboru, pokud je pro tebe nezbytný BeelineGPS.
pako24_ce4you (2)|10.3.2008 19:54
Ahoj kačeři, tak jsem se k majitelům PDA přdal i já, jdu si jej vyzvednout, pak se možná začnu i ptát :D
Zdraví Petr OK1IN
Frost_cz (9)|14.3.2008 12:21
Zdar,
Potřeboval bych pomoct s VITO Navigátor II funguje jen když jedu autem (no ale to asi není to správné na geocaching :D) strašně se mi líbí ale asi nevim co mam nastavit stále mi nezaznamenává přesnou pozici při chůzi ?
greedyyy (104)|14.3.2008 13:49
mas zapnutu staticku navigaciu. hladaj tu na fore
vampyr (32)|23.4.2008 16:20
VITO Navigator nepoužívat, testoval jsem ho včera v Praze a to co z něj leze za údaje je příšerný. Ke kešce chybí 7 metrů a o krok dál 150, BeeLine má přesnost mezi domy na dva metry.
hlasil (2)|2.5.2008 10:21
[QUOTE="kony"]tak jsem tedka sprovoznil ten skrysotlac... ale nejak toho do toho souboru gpx hrne malo, treba tam neni popis atd... a nebo aspon nevim kde to potom po importu hledat. Mam program BeeLineGPS nebo tak... klidne bych pouzival druhej program na prohlizeni informaci vcetne obrazku atd.... tak jak je to na webu a potom druhym bych sel jenom na urcene misto... bych pred vyslapem na hledanou sedl s dcerama na limcu, precetl bych jim o tom veci co jsou na webu a potom by jsme vysli hledat... to by bylo super[/QUOTE]

Ahoj, ze skrýšotlače je nutno exportovat do formátu XML, pak to funguje. Naimportoval do Beeline a ve wpt manageru je v kontextové volbě nabídka show geocache info, otevírá offline isting do prohlížeče.
Konycz (150)|4.5.2008 08:42
je to tim ze mas aktivovanou statickou navigaci..... Uz se o tom tady psalo
jeenik_ce4you (375)|7.5.2008 15:25
dá se nějak vyexportovat více kešek najednou? z geocaching.com? když to exportuji ze stránek v loc souboru, tak po 20 to jde dost pomalu pomalu.... chtěl bych vyexportovat vše najednou. nebo dělám někde chybu?
PavelM_ce4you (95)|7.5.2008 16:59
S Premium membership si muzes delat tzv. Pocket queries, ktere vyexportuji vice cache (az 500) naraz podle zadanych parametru (napr. vzdalenost od domacich souradnic, ...)
spike_ce4you (70)|7.5.2008 17:41
Ano, ale jde to samozřejmě i bez Premium Member.
Já to řeším takhle:
- přes Skrýšotlač najdu potřebnou skupinu keší (třeba i 100, ale doporučuju do 50-ti aby to BeelineGPS sežrala)
- vyexpeduju ve formátu xml do pda
- načtu v BeelineGPS a pokud potřebuju info, tak jak bylo výše uvedeno, stačí Geocache info a explorer zobrazí listing včetně hintu a posledních logů(podle toho, jak máte nastaveno na Skrýšotlači vytváření informací o keškách

Je to jednoduché a delší dobu trvá to popsat než provést. Kromě toho mám v Beeline naimportované ještě freewifi-pointy, člověk nikdy neví.
Baryho (15)|10.7.2008 21:22
A jak Spike resis to, ze do Beeline se naimportujou jen hlavni waypoint od kese a ne aditional waypoint a vsechny maji stejnou ikonu...tzn ja treba musim rucne propisovat ikony kesi, abych se v tom vyznal co je mysterka, tradicka, multina apod. Tobe to chodi? To bych rad videl to nastaveni skrysotlace...nemas screen?
spike_ce4you (70)|30.7.2008 20:43
No tak to mi taky nechodí, ale není to pro mne moc důležitý. protože si třeba multiny vyfiltruju ve skrýšotlači a neexportiuju si je. Teda většinou. Když to potřebuju, tak si prostě doma udělám domácí úkol anové body zadám+zvolím jinou ikonu bodu než mají keše aby se mi nepletly). A staženej listing ti o keši a aditional-wpt řekne. Je fakt, že občas mi blbne čeština a hášky+čárky ase neukazujou košer. Prostě to beru jak to je a nenadávám na těch pár mušek.
-mick- (4)|8.10.2008 15:00
Konečně jsem zavadil o někoho, kdo používá geoscout. Rád bych se optal na pár věcí:

- jak se do toho dá zadat souřadnice manuálně, třeba u multikeše
- překvapilo mne, že píšete co to všechno stahuje za informace, ale na to bych musel mít premium přístup na geocaching.com, ne? Já stahuju .loc, a dostanu jen názvy, souřadnice, nějaký drobný info, ale popis rozhodně ne - to se fakt nějak v .loc souboru dá?
- jakou používáš verzi?

Dík, zdraví MICK
zuzkys (356)|8.10.2008 15:57
Já používám geoscout a odpovědi ti snad pomůžou:
Musíš používat vždy nejnovější verze, protože teďka někdy v srpnu jak se předělávalo gc.com tak verze předešlé nefungují. Takže já momentálně používám verzi 1.5.1.0 a funguje skvěle.
Manuálně souřadnice člověk zadá např tak, že máš otevřenou cache details nějaké kešky, tam se dá waypoints a dole na liště je pak ikonka "žluté plus".
Právě že premium na gc.com potřeba není - stačí mít obrazovku cache list a tam dát dole opět "žluté plus" tím se dostaneš do import mode, kde si nastavíš vše jak chceš, ale musíš být připojen na na internet doporučuji activsync, nebo wifi, nebo neomezený tarif (dost to žere dat), dále už je to intuitivní. Musíš mít také v settings vložený správný nick a heslo na gc.com, jinak to nestáhne nic. Takto ti to stáhne naprosto všechny informace o kešce, obrázky, logy. Stahuje to v jeden okamžik max 100keší. Což je myslím dost.
Jestli to dobře chápu, tak ty stahuješ loc soubory přímo z gc.com? Tak touto cestou opravdu podrobný popis o keškách když nemáš premium nedostaneš. Zkus výše zmíněný postup a uvidíš rozdíl.
profator (49)|13.10.2008 23:34
[quote=vampyr]VITO Navigator nepoužívat, testoval jsem ho včera v Praze a to co z něj leze za údaje je příšerný. Ke kešce chybí 7 metrů a o krok dál 150, BeeLine má přesnost mezi domy na dva metry.[/quote]

S VITO Navigatorem jsem našel přes 80keší a chodil naprosto přesně a to i ve srovnání s mojím dnešním Garminem Vista HCx
xsmikl (1)|22.1.2009 15:31
Potřeboval bych poradit. Někde na netu jsem viděl programek, ktery umoznuje rozdelit signal z integrovane GPS tak, ze se da pouzit na dovu aplikacich na jednou. Napr. : Mam spustneho OZIExplrera a k dohledani kese potrebuju BeelineGPS. Ale ta uz ma pristup k GPS modulu zamezen. Poradte prosim jak se ten programek jmenuje. Diky

medwyn_ce4you (16)|9.2.2009 14:48
Zkus GPSGate

Necituj předchozí příspěvek.Zbytečná citace smazána. admin

Watchick (24)|17.2.2009 10:55
Já používám Garmin mobile XT (umí navigovat v autě, prostě profesionální soft, ale neukáže cache úplně přesně (ikonka zasahuje při největším přiblížením cca plus mínus 5 metrů, což není dobré))
Na přesnější dostání ke cachi doporučuji Ozi explorer, ukáže při největšímpřiblížení na metr přesně, zda li jste na pozici...
Na listing, inforace, obtížnost, terén, šipku a hint používám Richesse GPS

A jde to...

nebo ne? :D
Zdendys75 (12)|17.2.2009 21:22
Určitě mi tu nějaký znalec poradí.Zkouším na HTC Diamond Touch už třetí geo GPS a asi nebude problém v softu.Jde o to, že si stáhnu z geocaching.com soubor ať LOC tak i GPX, tak se mi při uložení do určené složky v HTC nenačte do navigace.Hodí to pokaždé hlášku transport failed.Ikdyž chci samotný soubor v pda otevřít, tak to nejde.Příjde mi to jako že je soubor nečitelný.Nesetkal jste se s tím někdo?
SPM (182)|18.2.2009 09:14
Ten GPX soubor musíš cpát do navigačního softu, kterej ho podporuje - např. OziExplorer 2
Zdendys75 (12)|18.2.2009 12:21
No asi jsem to nenapsal dost jasně.Já se ty soubory snažím natáhnout do GPSky z té složky v PDA.Hlásí to import failed.Pro upřesnění jde o navigace BasicGPS,BeeLineGPS a RichessesGPS.Myslím, že všechny podporují GPX a nebo LOC.Takže nechápu v čem může být problém.Možná HTC Diamond Touch nepodporuje tyto soubory, což mi příjde divný.V PC to nejde taky otevřít.Stáhnul jsem nějaký program s GPX souborama z internetu a ty otevřít jdou jak v navigaci, tak v PDA.Potřebuji ale, aby mi šly otevřít ty z geocaching.com :((
kubisz (1054)|10.3.2009 11:00
EDIT: [quote]...tak se mi při uložení do určené složky v HTC nenačte do navigace...[/quote]
do jake navigace? do TT?


nemel by nekdo prosim tip na program, ktery by umel exportovat nalezene kesky dle polohy z GPS do LOC ci GPX souboru? neco jako umi nektere javove GPS programy, ktere ale na PDA moc nebezi...diky
Zdendys75 (12)|10.3.2009 15:27
Ne šlo o BeeLine GPS, ale už jsem to pořešil.Nainstaloval jsem oziho i s mapama, takže už je to OK.