Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Geocaching - zkušenosti atp.

baz_ce4you (44)|16.9.2005 11:27
Do tehle hry jsem se taky pred nejakym mesicem vrhnul...;)

A uz jsem s pritelkyni taky zalozil jednu cache, takze se muzete vypravit :))

http://www.geocaching.cz/Cachemapa.aspx?source=small&x=+...+06-b81277c2ef66
S474N (660)|16.9.2005 11:40
beecher (9270)|16.9.2005 13:49
Satan: Diky, jsem si rikal, ze ji o vikendu zdolam, ale proc proboha tak daleko? :oops:
S474N (660)|16.9.2005 14:29
Beecher: slovicko "daleko" je znacne subjektivni. Navic nema cenu zakladat cache tam, kde jich je v okoli tisic. Ja mam zatim jistotu, ze ji tam mam jedinou.
S474N (660)|19.9.2005 08:56
Beecher: Tak jsem si dal vcera cache v Bohnicich a jedna vede primo kolem tvyho baraku :D
Red Dwarf_ce4you (187)|20.12.2005 11:16
Ne že bych četl bulvár, ale tohle me vazne zaujalo. Docela smutny pribeh o jednom hledaci pokladu...
Martin Ráž Hoch (1832)|20.12.2005 12:34
Je to i na iDnesu:)
kopec_ce4you (236)|20.12.2005 22:31
[QUOTE="Endrju"]Mel bych jeste jeden dotaz, nemate nekdo nejakou malou utilitku, ktera by prevadela souradnice mezi sebou v techto formatech?
dd.dddddd
dd mm.mmmm
dd mm ss.sss
z jednoho prosteho duvodu v kazdem programu mi to dovoli neco jineho, kdyz se chci dopredu podivat ve vrstevnicove mape kde to je potrebuju jedny, v BeeLineGPS zase jine a tak ... tak se ptam jestli to nekoho uz nenapadlo a nema to. dik[/QUOTE]
no ja tohle beru jako dalsi ukol pri hledani kesky...

at ten geocacher, taky uz jsem nekolikrat lezl po skalach a pak zjistil ze cache je dole, ale jako bezpecne a ne tak abych se zabil ...
jt_ce4you (77)|18.4.2006 13:05
..blba otazka....a co takhle nejakej freeware na geocaching?? nenasel by se?
nejak se mi nechce kupovat jakykoliv SW pro GPS. Staci ze mam MIOMAP V5 ..u ktere jsem doufal ze ma zadani souradnic...ale bohuzel nema!
Chci jen rekreacne obcas zahrat geocaching, po Praze...ale zatim vsechny SW jsou placeny. Dik:o)
jt_ce4you (77)|18.4.2006 13:12
..tak nic.. uz jsem si sehnal VITO navigator II...ikdyz ne zcela l***ě :o) Administratori prominou...torrent rullez;) :cool:
kopec_ce4you (236)|18.4.2006 15:49
a jaka? je dobrej Vito navigator? ja pouzivam kombinaci OziExplorer (dostat se na misto) a BeeLineGPS (najit kesku). a Oziexplorer mam zaroven na kolo. Jeste uvazuju ze si na komp koupim OziExplorer3D abych mohl machrovat s krasnejma vyskovejma grafama :-D

S474N, urcite se stavim, nekdy si udelam vylet na kole ;-)
romix (134)|18.4.2006 18:54
jaky font pouzivate do mobipocketa na prohlizeni vygenerovanych eBook z geocaching.com?, me se pohuzel nejak stale mrsi cestina (viz. priloha) :-/
jt_ce4you (77)|19.4.2006 14:48
VITO navigator? jakej je?...Zkousel jsem ho v praci..sel jsem na obed asi o 5 bloku dal a nic moc presny...dlouho trvalo nez jsem ho nastavil pres utilitku ktera ho prepne do modu chodce..a i potom chvili trvalo nez mi prestala litat sipka a jakz takz me dovedla na misto urceni. Ale myslilm ze az se to vychyta tak se mozna nekam i dostanu:o) Uvidim az budu mit svy novy PDA Loox N560 a tam to poradne otestuju;) Jeste radeji otestuju vice takovych SW.....dam vedet...
gejmerqo (23)|5.5.2006 00:19
dnes sme boli hladať s priateľkou našú prvú geocachu..a našli sme. používal som oba programy (beeline aj vito) a vito jednoznačne zvíťazil. neviem, či to je mojou neznalosťou beelinu, ale updatovalo sa to pomaly, sekane a dosť nepresne. naviac je Vito o dosť viac user friendly, všetko je na jednej obrazovke - smer, vzdialenosť od cache, rýchlosť aj čas poprípade. takúto vymoženosť beeline nemal, furt som sa v ňom musel prepínať. graficky tiež vyhráva vito.

ale ešte budeme skúšať. potom lepšie posúdim.
chromos (116)|5.5.2006 02:57
Zkoušel jsem jak Vito Navigator II, tak BeeLine.

Vito:
- v mapě panáček místo šipky = není vidět, kterým směrem se pohybuju
- minimální informace o waypointech, v tomto případě o keších

BeeLine:
+ úplné informace o keších, stejné jako na geocaching.com
+ ikony keší odpovídají skutečnosti
+ ovládání, na všechno stačí kurzorový kříž (no, úplně na všechno ne)
- neumí udržet pda stále v zapnutém stavu

Jestli data stahuješ z geocaching.cz, tak ti BeeLine asi přínosem nebude, ale já už si hledání bez něj neumím představit. Našel jsem s ním něco přes 100 keší a zatím nevím o programu, který by měl podobné možnosti.

P.S.: Hledání podle šipky jsem zavrhl hned na začátku, chození podle mapy mi připadá intuitivnější, navíc podle zakresleného tracku vidím, kde jsem se ke keši přiblížil nejvíce. A vzdálenost k úkrytu si mohu nechat na mapě také zobrazit.
kopec_ce4you (236)|5.5.2006 17:21
Nechci kvuli tomu zakladat novy tema, ale nevite o necem dobrym na kolo?oziexplorer nic moc.
chromos (116)|5.5.2006 18:11
No já nevím, ale když už jsme u toho, tak si myslím, že OziCE je na kolo určitě méně nevhodný než samotné pda. A když se ti Ozi nelíbí, tak asi nějakou outdoorovou gpsku.
Kocir (836)|9.5.2006 11:55
A co GPS Tuner?
- umi sipku smerovat k cili
- umi import z LOC a GPX souboru, tedy i z GEOCACHING.COM
- umi zakreslovat track do mapy nebo do bile mapy.
- umi pracovat s naskenovanyma mapama jako OZI
- ruzne statistiky, stoupani, klesani, rychlosti, atd

Berte to jako tip. Me vyhovuje pro GC, ale BeeLine jsem nezkousel, takze je to mozna hodne subjektivni.
duhovej_vil (267)|10.8.2006 10:31
Geocachingu zdar!

Nedavno jsem to zacal taky hrat. Hledal jsem nejaky soft na presnejsi priblizeni ke cache. Hledal jsem nejaky freeware, ale s tim, co jsem nasel, jsem nebyl spokojenej. Takze vznikl GPStool.

Neni to jeste uplne hotovy, tak bych rad kdyby to nekdo vyzkousel v terenu (ja s tim zatim uspesne odlovil 7 cachi).

Chtel jsem, aby to umelo:
  • import LOC souboru
  • ukazat smer ke cachi
  • vzdalenost od cache

Melo by to umet GPSky, ktery komunikuji NMEA standardem.

Jak to pouzivat:
  • Aktivovat a pripojit GPSku (pokud ji mate jako ja pres BTH)
  • spusit GPStool
  • pri prvnim spuseni jit na zalozku Setup a nastavit port pro GPS (zatim umi jen COM1-8) a prenosovou rychlost (nastaveni si to pamatuje, neni nutne to porad zadavat znova)
  • tapnout na GPS On (dole v menu)
  • Na zalozce Info muzete sledovat stav GPSky

Geocachujeme:
  • Stahnout si do PDAcka LOC soubor z geocaching.com (nedelame pres GPStool)
  • na zalozce Points tapnout na Import, vybrat LOC soubor, tapnout na OK
  • V seznamu se objevi novy bod, vybrat a tapnout na Select
  • Hodi nas to na zalozku Compass, kde vidime smer k cili, vzdalenost od cile, rychlost, aj.
  • A vzhuru ke cachi :)

Dalsi funkce:
  • Tlacitko - odebira zvoleny bod
  • Tlacitko Info ukaze informace o bodu
  • Tlacitko + prida novy bod, pokud jsme pripojeni k GPS, tak se jako vychozi hodnoty vezmou souradnice, na kterych se nachazime

Moc se mi nelibi nazev GPStool, prijimam navrhy na lepsi (idelani by bylo, aby google nevyhazoval na nove jmeno zadne odkazy). Prijimam bugreporty (SZ nebo [EMAIL=pda@jasnapaka.com]mail[/EMAIL] - do predmetu hodte GPStool). Prijimam taky navrhy na vylepseni. Traditional cache se s tim lovi dobre, ale nedavno jsem delal jednu multicache a prepocitavani souradnic jsem musel delat mimo a porad neco prepinat. To nebylo moc ok, takze tady citim jeste potrebu to vylepsit.

A prosim rozsirte informaci o GPStool, aby to otestovalo co nejvic geocacheru. Diky. Snad se to hodi vic lidem nez jen me.

Edit: Malem jsem zapomel, potrebujeme nejakou hezkou ikonku :-)
Lien_ce4you (11)|24.8.2006 15:50
Vyzkoušel jsem ten soft "nasucho" a vypadá to dobře. Dneska se snad dostanu k vyzkoušení na geocachingu a podám info o použití.
duhovej_vil (267)|25.8.2006 17:33
Vysledky prip. hod do vlakna o GSPtool. Diky.
P3T3 (24)|24.10.2006 13:51
Tak jsem GPStool taky vyzkoušel. Zatím se mi na variu ve spojení s BT-338 nezobrazují hodnoty "teploměrů" jednotlivých družic. ? Neím, zda to nemůže být firmwarem GPSky.

Jednou jsem tady náhodou narazil na diskusi ohledně nastavování GPS modulu softwarem přímo z PDA, ale teď to ne a ne najít, víte někdo?
duhovej_vil (267)|24.10.2006 14:30
Teplomery: najdi si vlakno RichesseGPS a pouzij novejsi verzi. Stara to jeste neumela...
P3T3 (24)|24.10.2006 22:23
Verzí to nebude, mám 1.0.2 z 27.září.

A ten požadavek na tu utilitu pro nastavování GPS z PDA stále platí !
WAV_ce4you (42)|9.11.2006 18:03
Mám dotaz ke komunikaci:
HP rw6815 + NaviLock BT-338
GPS Tunner mi komunikuje s GPS s nastavením Com7,4800baudů.
Pokud poutiji stejné nastavení u RichesseGPS, tak to nekomunikuje.
A z toho jsem jelen :-)
spamoid (83)|28.11.2006 16:08
Zdravim,
pouzivam BeeLine GPS v kombinaci s GSAKem a mam dva problemy:
- rozdrbe se mi diakritika pri pouziti funkce Show geocache info v BeeLine pri zobrazeni ve standardnim PocketIE
- jak synchronizovat nalezene cache, ktere oznacim v BeeLine s GSAKem?
Napada nekoho jak tyto problemy resit?
Diky mockrat za jakykoliv napad.
kopec_ce4you (236)|28.11.2006 18:04
No Beeline asi ukládá info do nějakého gpx nebp jiného souboru, tak by stačilo dát tento soubor do synchronizované složky (My Documents), která se přes Activesync bude bez problému synchronizovat s identickým na počítači a ten načíst v GSAK... jenom teorie, ani jeden ze zmíněných nepoužívám
chromos (116)|29.11.2006 08:42
1) S diakritikou jsou problemy (a zatim neresitelne), vyhnout se jim lze pouze prohnanim vyexportovaneho *.gpx souboru z GSAKu pred jeho importem do BeeLineGPS nejakym odstranovacem diakritiky - ja pouzivam PSPad.
2) To netusim, synchronizuje se mi to samo pri pristim importu pocket queries do GSAKu (samozrejme, zalogoval-li jsem predtim nalez na gc.com).
spamoid (83)|29.11.2006 09:18
Zdravim,
diky moc za rady. S tim PSPadem - to tam mas nejake makro, nebo jak na to? Zatim pouzivam VI pro Windows a tam jsem zadnou podobnou moznost nenasel :-(
S tou synchronizaci s exportovanym souborem z BeeLine - dobry napad, zkusim.

Diky mockrat :-)
chromos (116)|29.11.2006 09:36
PSPad (4.5.1): Upravy > Konverze > Odstranit diakritiku, takze zadne makro neni potreba.
spamoid (83)|29.11.2006 13:36
Super, diky mockrat :-)
spamoid (83)|30.11.2006 15:52
Zdravim,
diky moc vsem za rady. Chtel jsem se jeste zeptat na jednu vec - je nejak mozne dostat z BeeLine (prip. jineho geocachingoveho nastroje) do GSAKu oznaceni kese, ze je nalezena? Jde mi o off-line aktualizaci pouze toho, ze jsem cache nasel...
Diky moc predem.
chromos (116)|30.11.2006 17:46
A neni dostacujici, kdyz uz stejne musis stravit cas zalogovanim nalezu na gc.com, kliknout pravym tlacitkem v GSAKu na cache a vybrat Cache status > Set to found? Asi porad uplne nechapu smysl otazky.
spamoid (83)|5.12.2006 09:48
Zdravim,
slo mi o to, ze bych si je oznacil na miste v BeeLine, pak je importoval do GSAKu a v jeho logu si nasel jejich jmena a pak je zalogoval na webu - takhle pokud jich mam vic najitych za den, tak je musim hledat v TT...
Ale je to jenom zjednoduseni, clovek je liny tvor, tak si to snazim ulehcit...
Diky moc. :)
chromos (116)|5.12.2006 15:41
Tak to by šlo takhle, ale upozorňuju, že jsem to nezkoušel, takže z funkčnost neručím:
  • Nalezenou kešku označit v BeeLine 'Found It'
  • Všechny nenalezené v BeeLine vymazat
  • Export *.gpx souboru z BeeLine
  • Naimportovat *.gpx soubor do GSAKu - při importu označit 'Set User flag', 'If matched, ONLY update user flag' a 'Clear all user flags first'
  • v GSAKu vyfiltrovat pouze kešky s nastaveným User flagem.

Rychlejší je ale metoda srovnat si v BeeLine kešky podle ikony, tím pádem jsou všechny označené jako 'Found it' pěkně za sebou. Pak už není problém si je po jedné v GSAKu vyhledat.
spamoid (83)|6.12.2006 09:21
Diky mockrat, vyzkousim.
:-)
Naj_ce4you (183)|3.3.2007 12:46
Když je na gc.cz mimo provoz stahování souboru GPX, jak si mám obnovit seznam keší? Mám půl roku starou aktualizaci a stále čekám jestli se gc.cz rozjede a ono nic. Díky
PavelM_ce4you (95)|4.3.2007 17:25
Ja kvuli nefunkcnimu gc.cz presel na premium membership na gc.com a muzu rict, ze to je parada. Pocket Queries jsou velmi prijemne.
Unite (159)|16.3.2007 22:49
muzete mi nekdo poradit jak na HW 6915 vypnout stat. navigaci????
zkousel jsem spoustu programu,ale nic nefunguje
t0m4s3 (1)|6.4.2007 09:08
Chcem skusit geocaching, zaroven ale nechcem vyhazovat tisice za PDA, prip. Garmin-like GPS. Preto sa chcem spytat ci ma niekto skusenost s BT GPS prijimacmi v kombinacii s NONsmartphonami, konkretne u mna Nokia N6280 co je "operacny system" Nokia N40 series. V recenzii na navigovat.cz som nasiel tento javovskej software ( http://www.gpsj.eu/products.html ), chcel by som ale skusenost priamo od niekoho kto to vyskusal. Este ma napada moznost objednat modul cez internet, vyskusat ho a mam moznost ho do 14dni vratit, pokial to nebude fungovat. Nejake nazory?
Karm (365)|15.6.2007 15:48
Smazat prosím
Karm (365)|15.6.2007 15:49
[QUOTE="Wuffi"]Da se nejak do BeeLineGPS naimportovat informace o cache z www.geocaching.cz? Myslim tim hromadny import => na dovolene bych si rad zalovil, tak si to predstavuju tak ze naimportuju informace pro urcitou oblast a pak si vyberu kterou cache budu ten ktery den lovit...

Tak co myslite, pujde to?[/QUOTE]

Povedlo se ti prosím najít nějakou možnost toho importu?Jedu za chvíli na dovču a řeším stejný problém..
zuzkys (356)|2.9.2007 18:54
Mám fakt asi blbý dotaz, chci začít s geocaching, jak tak různě pročítám různé stránky atd, tak nevím, jak můžu stáhnout seznam všech cache např v ČR, mít takovou databázi, kterou třeba jednou za měsíc zaktualizuju a když někam pojedu, kouknu do databáze a uvidím několik nejbližších cache. Jde to vůbec? Ze stánek www.geocaching.cz vůbec nevím jak stáhnout info o cache a z www.geocaching.com mi zas nejde stáhnout všechno naráz, jen po jednom. Poradíte někdo jak na to? Soft používám Ozi a docela se mi zalíbil RichesseGPS.
Takže dotaz - kde stáhnout všechny info o cache v ČR?
Díky moc za odpověď.
PavelM_ce4you (95)|2.9.2007 19:26
Driv z gc.cz sla stahnout cela CR naraz, ale pokud dobre vim, tak gc.com se to snad nelibilo. gc.com ma totiz placeny premium membrship, kde si muzes udelat tzv. queries - sadu dotazu, ktere ti vygeneruji seznam cache a poslou mailem.

U kazde query zadavas kriteria jako vzdalenost od souradnic, obtiznost, pouze ty co jsem nenasel, ...

Ja mam treba nastaveno, ze kazdy patek mi mailem prijdou cache v 50km okoli od Brna a pak mista, kam casto jezdim, ale ty si nenecham posilat automaticky, ale vzdy kdyz je potrebuji, tak vygeneruji.

Pokud vim, tak existuje v Jave nejaka aplikace, ktera to zjednodusuje, pokud nemas premium membership. Ale ted si za boha nevzpomenu na jmeno :-(
zuzkys (356)|2.9.2007 19:38
Aha, takže premium nemám (jelikož je placený, což na začátek se mi moc nechce do toho dávat peníze). Tedy pro mě znamená stahovat jednu po druhý? Nemá někdo nějaký jiný nápad, nebo zda vůbec jiná možnost existuje?
jsec (42)|2.9.2007 19:46
Pro stažení seznamu více cachí zkus Skrýšotlač http://cacheprinter.bubbles.sk. Umí načíst cache až do okruhu 150 km, ale pro export načítá další informace o cache, což trvá velmi dlouho, takže doporučuji nechat jet přes noc. Jestli je nějaká možnost, jak toto vypnout a vyexportovat si jen souřadnice a název cache, rád uvítám radu.

jsec
zuzkys (356)|2.9.2007 20:02
Mockrát děkuju za reakci, vypadá to dobře, jen se v tom trochu zorientovat. Díky!
zuzkys (356)|2.9.2007 20:24
2 Jsec: Prosím tě o radu, při vyhledávání cache dám vyhledat podle souřadnic - Praha - když dám vyhledat po vzdálenost 150km, tak mi vždy vyhledá "jen" 80km a dál nic... Neumíš mi poradit, co s tím, aby to vyhledalo i dál než 80km od Prahy? Díky.
Honza102 (182)|2.9.2007 20:30
Já používám GeoScout. Zadají se GPS souřadnice a program stáhne zvolený počet nejbližších keší, teoreticky celou ČR :), včetne logů a mapy. Spoulupracuje s GPS, takže už není potřeba žádný jiný program.