Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Emulace PlayStationu na PocketPC ! [FPSEce]

hotdog_ce4you (0)|18.6.2007 19:57
Tak jsem si stáhnul nějaká dema a free hry, které jsou již hotové a fungujou bez chyby! Takže problém bude nejspíš někde v té úpravě hry. Zkoušel jsem to různě, ale ke zdárnému výsledku jsem se zatím nedobral.

Jenom mi to jede dosti pomalu, jen kolem 15 - 28 fps, což se nedá moc hrát.

Budu zkoušet dál, snad něco vymyslím.

Cordell (7)|25.6.2007 00:16
Taxem vyzkousel tady popsanej emulator FPSE pro PS na Qtek 9000 a musim rict ze je to pomerne nato PDA narocny ty hry.
Resident Evil 2 jde trochu skubane ale dase. Videa tam to je skubany ale tose da prezit kdyz je znam.
Jen cose me nelibi to ovladani proste Resident je natom prakticky nehratelnej.
Zkousel jsem ten soft pad ale stim to nejde hrat a HW klavesnice to taky nejde, mackam ty cudliky a chvylkama jde strilet a chvylkama ne.
Zax_ce4you (222)|25.6.2007 10:45
[QUOTE="hotdog"]Jenom mi to jede dosti pomalu, jen kolem 15 - 28 fps, což se nedá moc hrát.[/QUOTE]
Nataktuj si procesor, muj loox jde nataktovat pomoci xcpuscalar az na 520 MHz, takze muzu v pohode parit pecky jako oddworld abe's exoddus, spyro, tomb raider apod skoro v plne rychlosti.

Ja ted ujizdim jenom na psx hrach, nic jinyho uz neparim! Bohuzel mi nefunguje japonska hra klaymen klaymen (port neverhooda pro psx)... :(
Trainzak_ce4you (176)|25.6.2007 18:37
Na mém PDA jsem zkoušel spustit spostu her v FPSEce. Většina jich jela bez problémů, jenže příliš pomalu. Většinou kolem 20 - 25 fps. Aby hra byla hratelná potřebuju 50 fps (pro PAL) nebo 60 fps (pro NTSC). I když přetaktuju na 592 MHz, nedostanu se na víc jak 30 fps. Jak to děláte, že vám hry jedou plynule a můžete je bez problémů hrát?
Zax_ce4you (222)|25.6.2007 20:46
Spousta her (zejmena 3D) jede silene pomalu... ja vzdycky taktuju procesor na 520 MHz a pak mi jedou 2D hry dokonale plynule (v nekterych nenarocnych oblastech by to dokonce chtelo frame-limiter, protoze napr. oddworld abe's exoddus (NTSC) mi dost casto jede i kolem 65 - 70 fps), kdyz jej nenataktuju, tak jedou taky plynule, akorat jsou zpomalene (coz ma v nekterych obtiznych oblastech vyhodu :D )
miv_ce4you (66)|26.6.2007 14:10
kedze som stale nepredal moju starucku konzolku psx tak skusim zgrebnut nejaku tu hru... zatial som skusil len nekompilovane need for speed rally ale hratelne to velmi nebolo. ale islo to :-)

no skusil som dino crisis demo a v celku dobre az na ovladanie... kto to hral na psx tak viem o com hovorim...na ppc je to este krkolomnesie...
Cordell (7)|26.6.2007 18:17
no ja mam normal v PDA 520 procak ale stejne se me to stim zda pomali Resident Evil 2 to abych to jedine nataktoval. Ovsem stim nemam jeste zkusenosti a mam obavy jestli to nekrati zivotnost PDA.
Jen to ovladani kdyby byl nakej bluetooth game pad pro PDA to by byla jina :)
Trainzak_ce4you (176)|26.6.2007 19:39
Bluetooth gamepady určitě existují.
Například B-Speech
Může se ale veřejně přihlásit někdo, komu jedou na PDA alespoň na 50 FPS kvaltiní 3D hry na PSX?
Cordell (7)|26.6.2007 21:42
Pochybuju ze nekomu jede hra 50fps jedine sakra stara, malo narocna a nebo ma PDA co ma vic jak 600procak aspon.
Pro PDA imho jsou vhodny hry neco jako konzole Game Boy, Sega a pod.
To by me stacilo a jelo ok. Jen jediny PS se me podarilo rozjet.

Pokud je tady nekdo kdo uz natom rozjel mimo PS i jiny konzole (jde me vo Segu) tak bych rad podiskutoval treba po icq.
Kdyz tak pisnete.
Zax_ce4you (222)|27.6.2007 13:32
[QUOTE="Trainzak"]
Může se ale veřejně přihlásit někdo, komu jedou na PDA alespoň na 50 FPS kvaltiní 3D hry na PSX?[/QUOTE]
Mne se povedlo rozjet 3D hru Spyro 3 na cca 40 - 45 fps... procesor nataktovany na 520 MHz, frameskip 3... sice to jede trhane, ale je to >skoro< plna rychlost... doporucuju ale hrat Spyro 3 s frameskip 2 - je to sice pomalejsi (kolem 20 fps), ale zase to jede krasne plynule, netrha se to a je to vyborne hratelne.
Uprimne bych chtel videt masochistu, co by chtel hrat spyro 3 na pdacku v plne rychlosti... sice je v emulatoru moznost namapovat si tlacitka na displej, ale porad to neni jako drzet v ruce ovladac a tudiz se to ovlada o poznani hur. Muzu ale s radosti oznamit, ze po necelem tydnu pareni teto hry uz mam za sebou cca 20% hry (a Spyro 3 je obrovska hra!).
miv_ce4you (66)|28.6.2007 12:32
tak som vcera troska maturoval a skusil colin mcrae rally 1, GT2, a crash2. CMR sa mi ani nerozbehlo, GT2 to sa rozbehlo ale nepodarilo sa mi vybrat auto takze som to zabalil po tom co mi to 3 krat zatuhlo v East City, a crash bandicoot ten sa rozbehol ale tiez nejako sekano... nic moc proste... TYTN je zrejme slabucky na toto... alebo ze by som mal daco na zle nastavene?
Zax_ce4you (222)|28.6.2007 13:18
miv: Procesor by na to mel stacit, doporucuju jeste trochu nataktovat aspon na 500 MHz a nakonec si jeste pohrat v emulatoru s frameskipem (frameskip na 2 nebo 3 je vetsinou akorat) ;)
miv_ce4you (66)|28.6.2007 13:28
no ak mam pravdu povedat do taktovania sa mi nechce... Frame skip som pouzil rozne nastavenia... ale proste je to trhane... aj ked hrat sa to da ale nic mov podla mna...
Reddy (166)|28.6.2007 14:54
Já docela v pohodě pařím Grand Theft Auto, Destruction Derby a nějaký Climbing nebo jak se to jmenuje. Není to extra rychlost, ale dá se to hrát a na procesor, který nemá ani 300MHz to je slušné.
gulii (140)|28.6.2007 17:41
zkoušel pls někdo Pro Evolution Soccer 2? Mně totiž po intru zamrzne (jak jsou ty obrázky na tribunách) a furt se pohybuje FPS na 38 (když zmáčknu klávesu, tak to klesá). Chtěl jsem se také zeptat, zda existuje PSX hra na motivy Bombermana??
Zax_ce4you (222)|28.6.2007 18:21
miv: no, rychlost pod 500 proste jede pomalu. Taktovani se neboj, ja s tim mam dobry zkusenosti, nikdy se mi nic nevyhardresetovalo, akorat to vic zralo baterku a pda se vic zahrivalo. Navic ty nemas to taktovani tak riskantni - ty bys taktoval ze 400 na 500, zatimco ja taktuju z 300 na 500 ;)

Reddy: Hlavne, ze se to da hrat ;) osobne si myslim, ze ja bych se z ty rychlosti zcvoknul, ale to zase zalezi na tom, jak je kdo rozmazlenej :D ja mam za sebou uz devet let pareni na normalni konzoli, tudiz jsem zvyklej na normalni rychlost a jakmile neco jede pomaleji, tak me to vetsinou deprimuje..

gulii: PES 2 jsem nehral, o prazdninach ale hodlam vyzkouset demo, dyztak ti dam vedet (bohuzel ale asi az v zari, protoze budu o prazdninach mimo net).
K tomu Bombermanovi:

Reddy (166)|29.6.2007 20:42
Tak jsem dneska kutil se South Park Rally. Pri nastaveni frameskipu na tri se to rozbehlo, ale pri spusteni zavodu tam byla nějaká chyba. Nedalo se rozjet a auta se smrskávala a poskakovala. Možná, že jsem měl jen špatně nastavené ovládání, ale stejně by se to moc nedalo hrát.
hotdog_ce4you (0)|1.7.2007 20:11
Na mojem Mio A701 (z výroby 520 MHz) jsem zkoušel demo DinoCrisis a to se hodně sekalo, ani frameskip tomu příliš nepomohl. Jinou hru jsem zatím moc nezkoušel.
Rád bych toho vyzkusil více, a vytvořil si i vlastní, jenomže se mě ještě vůbec nepovedlo žádnou hru upravit tak, aby potom šla spustit. Zkoušel jsem to podle návodu a nic.
Byl by prosím někdo ochoten napsat mě stručně postup, kterým děláte svoje hry? Jak a v čem vytvořit obraz CD a co potom s tím dál?

Předem děkuju a přeji příjemnou zábavu u hraní
adosq (2)|29.8.2007 09:31
Prosim poslete mne nekdo treba soukromou zpravou kde sezenu ty ripnute hry?
adosq (2)|29.8.2007 16:42
nebo aspon podrobny navod na to kde hru stahnu a jak ji ripnu
Garcia (34)|12.10.2007 16:28
gulii: ja som skusal PES2 a islo to.. aj do zapasu som sa dostal.. akurat ze nehratelne..8fps :D
TarXp (2)|11.8.2008 23:16
[QUOTE="hotdog"]Na mojem Mio A701 (z výroby 520 MHz) jsem zkoušel demo DinoCrisis a to se hodně sekalo, ani frameskip tomu příliš nepomohl. Jinou hru jsem zatím moc nezkoušel.
Rád bych toho vyzkusil více, a vytvořil si i vlastní, jenomže se mě ještě vůbec nepovedlo žádnou hru upravit tak, aby potom šla spustit. Zkoušel jsem to podle návodu a nic.
Byl by prosím někdo ochoten napsat mě stručně postup, kterým děláte svoje hry? Jak a v čem vytvořit obraz CD a co potom s tím dál?

Předem děkuju a přeji příjemnou zábavu u hraní [/QUOTE]
Dost starsi navod ale funkcnyje tuna: http://pdai.org/michu/fpsece/ldrguide.html Ja som zatial skusil Crash Bandicoot 3 ale ten dost seka tak este nieco vyskusam a uvidim ci sa s tym nieco bude dat spravit :)
miv_ce4you (66)|12.8.2008 08:49
mne sekalo vsetko co som skusil... uz ani neviem co... nakoniec ma to prestalo bavit kedze hratelnost bola biedna...
Kavy (374)|15.8.2008 09:26
U některých her jsem se dostal na 18fps ,myslím že to bylo Rage Racer .
Ale za největší mínus považuju nemožnost stisknout více tlačítek najednou.
Vždy musím jedno uvolnit,aby začalo reagovat druhé :no:
U závodních her,arkád a vlastně i u strategií nevyhnutelnost.
Zax_ce4you (222)|20.8.2008 17:49
Jedna z mala her, ktera se mi zdala jako dost hratelna, byla serie Oddworld (Abe's exoddus, Abe's oddysee) - staci si jenom urcita tlacitka nastavit na hardwarova a pak je mozne je pouzivat v kombinaci s dotykovou obrazovkou. Navic jde o nenarocnou 2D hru - na 312MHz jela plynule, trochu zpomalene, po pretaktovani na 520MHz mi jede plnou rychlosti, misty i rychleji. Bohuzel obe hry (3CD) se mi na 2GB kartu vesly jentaktak po smazani vsech fotek a videi :D

Jeste se mi docela dobre hral Wip3out, ale vzhledem k tomu, ze jde o trosku narocnejsi hru, mi to cele pripadalo jako zavody hlemyzdu.

Taktez muzu doporucit Kula world - nenarocne ovladani (potrebujete zaroven maximalne krizek a sipku dopredu), ale zase - 3D grafika, nizsi rychlost. U teto hry to ale neni tak velke minus. Vetsi problem je ten, ze se mi image tehle hry nepodarilo zmensit na min jak 300MB.

Docela dobre se hraje i GTA2 - velmi maly image, ovladatelnost v pohode a rychlost taky nebyla spatna.

Dost me mrzi, ze nefunguje Theme hospital - velmi kvalitni a zabavna hra, u ktere bych na pda vydrzel hodiny. Image se da zmensit na cca 12MB, ovladani je velmi nenarocne, to same i grafika.

Jeste si pamatuju, ze jsem jako takovou "masochistickou praktiku" zkousel rozbehat spyro 3 - vysledek byl prekvapive docela dobry - image 100MB se da zkousnout, ovladat se to take dalo, jedinym problemem je rychlost - hra je velmi pomala i po nataktovani na 520MHz.

Co muzu silne doporucit jsou tzv. Net Yaroze hry, ktere muzete sehnat na spouste demo disku, ktere byly jako prilohou k PlayStation magazinu - dokonale ujizdim na Rocks'n'gems (boulderdash), jeste me bavi Blitter Boy. Na jistem warezovem foru jsem kdysi davno postoval svou sbirku techto her v jednom imagi. Jde o podomacku vyrobene hry, nejsou placene, ale stejne si nejsem uplne jist, jestli by to nebylo proti pravidlum, kdybych to hodil i sem, takze si radsi pockam na vyjadreni nekoho z moderatoru.
Mozna bych taky mohl postnout nejake ty demoverze ale opet - nejsem si jist s legalnosti, pockam na vyjadreni moderatoru.
Kavy (374)|6.9.2008 09:13
Vcelku slušnou rychlostí průměrně 16fps,i více, mi jde Rage Racer.
MartinPetr (11)|19.9.2008 10:23
Podařilo se někomu zprovoznit v PSX emulátoru hardwarovou klávesnici ? To ovládání na obrazovce stojí za prd a když tam dam ten "virtuální" ovladač, tak zas nevidim moc z obrazu.
Nallim (99)|19.9.2008 15:11
Zkoušel to někdo na HTC Touch Pro? Mě se to nedaří rozběhnout.
Kavy (374)|20.9.2008 19:43
[quote=Perry]Podařilo se někomu zprovoznit v PSX emulátoru hardwarovou klávesnici ? To ovládání na obrazovce stojí za prd a když tam dam ten "virtuální" ovladač, tak zas nevidim moc z obrazu.[/quote]

Na Universalu používám hardwarovou klávesnici.
Program si pamatuje nastavení kláves,ale jen do SR.Potom musím klávesy znovu nakonfigurovat.