Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Emulace PlayStationu na PocketPC ! [FPSEce]

CommanderZ (1798)|3.3.2006 20:38
Prosim, davejte si bacha na vicenasobne odesilani prispevku. Odesilani muze chvili trvat, tak za zadnou cenu NEMACKEJTE vickrat tlacitko odeslat! ;)
Kája_oldd (759)|3.3.2006 23:01
Samozřejmě, proč ně, na MDA IV to šlape, jenže jak že;) Je potřeba 4x většího výkonu na vykreslování. BOhužel ani nepodporuje čip u x51v, na ní jsem to zkoušel a Grand Tourismo hratelné jen s notnou dávkou masochismu. Autor sám doporučuje asuse a620 (už dříve tedy) a jak to tak vidím, nejlepší volbou je prostě co nejvýkonnější qvga zařízení. ééé jinak, to grand tourismo mělo levý okraj napravo:-P
Majkl_M (67)|4.3.2006 09:11
[QUOTE="CommanderZ"]Prosim, davejte si bacha na vicenasobne odesilani prispevku. Odesilani muze chvili trvat, tak za zadnou cenu NEMACKEJTE vickrat tlacitko odeslat! ;) [/QUOTE]

Kdybych to mohl sám smazat tak to udělám, ale já to tu nikde nenašel.

To Kája: Myslíš, že někdo udělá novou verzi?
Kája_oldd (759)|4.3.2006 13:27
Obávám se, že u MDA 4 to asi příliš rychle nepůjde nikdy, maximálně v menším okně u real VGA režimu, protože si nepamatuji, jestli MDA 4 má vůbec nějaký pořádnýc accelerátor. Nicméně, co jsem četl, tak autor čeká na dotace, aby si mohl zakoupit vga zařízení:)
Majkl_M (67)|4.3.2006 14:19
[QUOTE="Kája"]Obávám se, že u MDA 4 to asi příliš rychle nepůjde nikdy, maximálně v menším okně u real VGA režimu, protože si nepamatuji, jestli MDA 4 má vůbec nějaký pořádnýc accelerátor. Nicméně, co jsem četl, tak autor čeká na dotace, aby si mohl zakoupit vga zařízení:) [/QUOTE]

Kde se to můžu dočíst? jestli to má akcelátor?
Kája_oldd (759)|4.3.2006 21:52
Tady je tuším něco jako oficiální stránky a tam je položka "forum" kde se vše možné můžete dočíst v angličtině.
Popravě, jak je tam tom MDA osobně nevím, jen že hx4700 má atinu imageon a Dell x50/51v má inteláckej 2700g, ale momentálně jsou na tom stejně s MDA, protože co vím, podpora těchto čipů se neplánuje zatím
david0101 (16)|9.3.2006 19:19
Zdravím jenom jsem si četl že tady ripujete ty PS hra tak jestli by ste to nechtěli poslat vaše vytvory do světa třeba po DC nebo tak nějak protože je lepší si stáhnout už osekanou verzi než full a pak jí pracně osekávat díky
Majkl_M (67)|4.4.2006 12:13
[QUOTE="david0101"]Zdravím jenom jsem si četl že tady ripujete ty PS hra tak jestli by ste to nechtěli poslat vaše vytvory do světa třeba po DC nebo tak nějak protože je lepší si stáhnout už osekanou verzi než full a pak jí pracně osekávat díky[/QUOTE]

To není špatný nápad jen by to chtělo se domluvit.
Chrasty_ce4you (84)|4.4.2006 19:00
no tak s ripy PS her jsou stránek tuny...ale nejsem si jist jestli je to v souladu s pravidly..ujistěte mne že ano a jeden dva odkazy vám sem klidně dám
CommanderZ (1798)|4.4.2006 19:12
Zadne odkazy nedavej, nema to smysl. Stejne tady moc dlouho nepobudou ;)
VarioT (35)|4.4.2006 22:26
Chtěl jsem se zeptat, zkoušel to někdo na MDA Vario? S přihlédnutí k pomalosti procesoru to asi nemá smysl, že?
B@st@rRRd (297)|5.4.2006 12:44
no neviděl bych to tak černě ykoušekl jsem to na compactu i na dellu x51 a běhalo to úplně stejně tak to zkus
Twister_ce4you (107)|5.4.2006 14:13
Lidi mam problem, mam doma par starejch her na PS1 ale kdzy to dma do PC neni tam 1 soubor ale nekolik souboru, pokusil jsem se to zkompilovat do .ISO ale vyhodi to vzdycky nejakou chybu...
Kavy (374)|5.4.2006 17:34
[QUOTE="Twister"]Lidi mam problem, mam doma par starejch her na PS1 ale kdzy to dma do PC neni tam 1 soubor ale nekolik souboru, pokusil jsem se to zkompilovat do .ISO ale vyhodi to vzdycky nejakou chybu...[/QUOTE]
V čem si to dělal? Já jsem používal Alkohol 120%.
Majkl_M (67)|5.4.2006 17:38
Pokud je CD škráblé tak to přelouská jen CloneCD
gattomino (32)|5.4.2006 17:41
mě to teda nejde. Po spušění se mi zobrazí okénko s ovlačem - padem a černé okénko s zobrazením 120 - 130 fps, ale jinak se nic neděje.Stále černo.
Twister_ce4you (107)|5.4.2006 19:12
pomoci nejaky MagicIso... CD jsou v poho... jestli to neni tim ze jsou to jen "paleny" zalohy. Originaly jsem totiz venoval i s PS1 bratranci na chatu, protoze uz jsem na playstu nehral, tydle CD jsme vystrachal jeste ze skrine.. :?
Johny_G (384)|6.4.2006 14:17
Tak to je nářez :-). V pohodě jsem to rozjel a pařím GTA. Vtip je jen v tom, že si musím vždycky taktnout procesor na 520MHz. Docela sranda, jak může odlišná architektura ovlivnit rychlost. Příslušná konzole měla 32MHz :-).
CommanderZ (1798)|6.4.2006 16:19
Pokud si chcete menit/posilat ripy her, tak se prosim domlouvejte pres SZ. Neplnte diskuzi prispevky typu "Posli mi prosim nejake dobre hry na ****@****.**". Dekuji
bubak99 (4)|26.4.2006 14:57
zdravim vsetkych
da sa previest na PDA aj hry z PSP
B@st@rRRd (297)|26.4.2006 15:02
no jasně:-D ne fakt to nejde PSp je uplně jinak koncipovana než psOne a hlavně se podivej na hw psone a psp jde to dohromady???
rhadesan_ce4you (44)|30.5.2006 18:04
Myslíte že má cenu to zkoušet na LOOX 520?
Není problém přetaktovat procesor na nějakejch 416 MHz(šlapalo i 520), ale radši bych to zkusil bez toho..
A když si představím, že by to všechno bylo nehutně trhaný, tak se mi do toho nechce..
aa..jak je to s ovladanim tech her? PSX melo docela dost tlacitek?
Majkl_M (67)|30.5.2006 18:21
Bezproblému to funguje na Asus MyPal A620BT a některé hry jdou plynule a některé hůře, ale myslím si, že to za zkoušku určitě stojí.
Jonage (22)|1.6.2006 21:02
Tak Hoši nemohli byste tady teď jednoznačně a stručně napsat odkaz na Emulator, Romky, a compatable list??? Je to tady cely roztroušený a já jako nováček (myslim že nejsem sám) se v tom už nevyznám... thx ;)
rhadesan_ce4you (44)|2.6.2006 00:31
Hlavně ty romky, z mýho oblíbenýho serveru http://www.romnation.net se mi zadnou romku na PSX stahnout nikdy nepodarilo.. I kdyz hlasuju tak jak po me chtej, tak mi pak napisou ze jsem hlasoval spatne..A to jak v ie, tak ve ff..
crz (82)|3.6.2006 18:12
tak teda male resume:

pro hrani PlayStation her na svem pda potrebujete
Emulator FPSEce
bios PlayStationu
a image hry kterou chcete hrat

stranky emulatoru FPSEce jsou tady:
http://www.fpsece.net/

pro stahnuti emulatoru se staci mrknout do sekce (prekvapive) "Download"

pro compatability list her zase do sekce "Compatibility" (avsak tento list je dost stary a rozhodne neni smerodatny!!! berte ho spise orientacne a kdyz tam zrovna ta vase hra je napsana jako nefunkcni (pokud tam vubec je), nezoufejte... dnes uz mozna davno funguje i ona )
nic sloziteho :)

Avsak aby vam emulator bezel potrebujete jeste bios "SCPH1001.BIN". Ten si budete muset vygooglit (neni to nic tezkeho! Internet je jich plny.)

dale je velmi uzitecne si precist README! Tak si ho PRECTETE !!! Je docela kratke, plne obrazku a doctete se vnem odpovedi na spoustu zacatecnickych otazek! Najdete ho take na strance FPSEce v Download sekci a to v mnoha jazycich.

co se tyce otazky kde stahnout hry:
tak za prve drobna technicka: toto je PlayStation (PSone) emulator, takze nepouziva ROMky ale CD image (jako treba ISO nebo IMG ...)
a za druhe: drtiva vetsina vsech her nejsou volne siritelne a proto je (nejen) v rozporu s pravidly CE4YOU na ne uvadet odkazy. Takze kdyz jste nic nenasli na WEBu ani na IRC , torrentech , DC++ , nebo na nejakem jinem P2P, tak se nedivte a zde se na to prosim ani neptejte!!!

;) :cool: :!:
Kája_oldd (759)|3.6.2006 18:43
ještě dodám, že tuším, ani ty romky playstationu nejsou volně šiřitelné:)
Jinak bude zajímavé, jestli se jim povede verze pro x51v, na které pracují
Thomas. (102)|3.6.2006 21:00
[QUOTE="Kája"]....Jinak bude zajímavé, jestli se jim povede verze pro x51v, na které pracují[/QUOTE]
Taky doufam to uz by se pak hralo uplne jinak. Ale skoda ovladani, na ppc neni dostatek tlacitek k hrani napr Tomb Raidera ale treba Driver je super. Muzou udelat namapovani tlacitek (jak je to u Tomb Raidera pro PPC) na display to by bylo super. :)
Johny_G (384)|3.6.2006 23:40
[QUOTE="Thomas."][QUOTE="Kája"]....Jinak bude zajímavé, jestli se jim povede verze pro x51v, na které pracují[/QUOTE]
Taky doufam to uz by se pak hralo uplne jinak. Ale skoda ovladani, na ppc neni dostatek tlacitek k hrani napr Tomb Raidera ale treba Driver je super. Muzou udelat namapovani tlacitek (jak je to u Tomb Raidera pro PPC) na display to by bylo super. :) [/QUOTE]

No nevím jak ve verzi pro x51v, ale v té klasické to je.
Thomas. (102)|4.6.2006 09:23
[QUOTE="Johny_G"][QUOTE="Thomas."][QUOTE="Kája"]....Jinak bude zajímavé, jestli se jim povede verze pro x51v, na které pracují[/QUOTE]
Taky doufam to uz by se pak hralo uplne jinak. Ale skoda ovladani, na ppc neni dostatek tlacitek k hrani napr Tomb Raidera ale treba Driver je super. Muzou udelat namapovani tlacitek (jak je to u Tomb Raidera pro PPC) na display to by bylo super. :) [/QUOTE]

No nevím jak ve verzi pro x51v, ale v té klasické to je.[/QUOTE]
nj uz sem to tam nasel
Ada_CZ_ce4you (0)|16.6.2006 23:10
Ahoj,
hm tak jestli dobře rozumím, uživatelé QVGA mají výhodu plynulejší hry? Není možné hrát na VGA zařízení v rozlišení 240*320?
Majkl_M (67)|17.6.2006 09:33
No nevím jak vy, ale mě se to na MDA III ovládá díky klávesnici krásně a jde to mnohem plynuleji než na mém bývalém Asusu A620BT.
Kája_oldd (759)|17.6.2006 13:45
Ano, dá se to tak říci, teoreticky, pokud by běžela v malém okénku na těch 320*240, výkonově by VGA stroje neztrácely, ale bylo mi to opravdu miniaturní:) Nicméně si nejsem jist, jestli to emulátor zvládá, mě se roztáhl na celou šířku displeje...mno a nic moc rychlosť, ale na druhou stranu, pracuje se na verzi, co zvládne využít grafickej čip u axima x50/1v a myslím, že pak bude tohle VGA nejvhodnější volbou, ale nepředbíhejme...
Majkl_M (67)|17.6.2006 14:49
To jí předěláváš a nebo děláš nějakou jinou úplně?
Kája_oldd (759)|17.6.2006 16:59
Heh? jako verzi na x51v? Já neřekl že jí dělám já! Na to opravdu nemám ani v nejmenším. Koukni na oficiální stránku tam se do toho dal tým lidí, kteří vyvíjejí a vyvinuli stávající verze emulátoru, tohle je prostě novější aktualizovaná verze, která již nabídne podporu mimojíné i inteláckého čipu g2700. Problém byl v dotování, aby sehnali peníze na della, potřebného k vývoji. Teď již mají della a pracují na tom. Tedy tohle jsem se dočetl a snad i správně přeložil
Majkl_M (67)|17.6.2006 17:56
Je sorry já jsem se blbě podíval.
Majkl_M (67)|25.6.2006 09:31
Jak je to s podporou rozlišení 240 x 240? Funguje to taky a nebo ne?
Kája_oldd (759)|26.12.2006 13:57
Konečně tu máme novou verzi 0.09.6 betu s podporou čipu g2700. Stahovat a počíst si můžete v tomto threadu. Teď na pár dní odjíždím, tak sem to stihl akurát zrychleně otestovat. Grand Tourismo, stejné jako předtím mi namísto cca 11-12fps šlo na cca 18-19fps... ale je možné že to s jiným nastavením půjde lépe, moc jsem se v nastavení nehrabal:)
Majkl_M (67)|26.12.2006 15:18
Tak jak? Jde vám to plynuleji?
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2006 20:20
Nevím, zda to tu už není (pokud ano, tak sorry), ale dneska se na pdasoftu objevil článek o nové betarevzi FPSEce 0.09.6 beta.
Thomas. (102)|26.12.2006 23:02
O dva prispevky vyse. :D
Me to taky nejde nejak extra rychle :(
Majkl_M (67)|27.12.2006 08:26
Mě na Qtek 9090 chodily hry plynule, ale nezkoušel jsem Gran Turismo.
gulii (140)|27.12.2006 11:44
pls nemohl by někdo hodit nějaký screen, jak vlastně ta hra vypadá (grafika atd...) a snad nějaký poznatky jak se to hraje (ovládání atd) a jestli by šly nějaký hry hrát na HW klávesce na TyTNovi??
Majkl_M (67)|27.12.2006 12:38
na MDA III to šlo normálně přes HW klávesnici
Kája_oldd (759)|28.12.2006 15:22
Nemohu si nerýpnout, ale udivuje mne, že po mých zkušenostech s rychlostí a odkazem se objeví otázka, esli to jde lépe a po ní odkaz:) ale to jsou ty vánoční zmatky ;)

Majkl_M: mno, teoreticky je to jiná třída, stroj s QVGA, ale zasejc je faktem, že jsem to GT zkoušel "nastojato" a tedy v rozlišení 320*240. (Ono ta verze nebyla 2x stabilní, možná je to tím gt, romkou psx...ale třebas přehozaní obrazu ve hře, či kliknutí na ovládání v průběhu intra znamenalo zamrznutí. Je fakt, že moc her na výběr k testu nebylo :( ) takže žádná sláva. Intro šlo plynule na 25fps.
poligon (1)|7.1.2007 18:37
Lidic PLS help!!!! Já když spustim hru, tak mi vždy skončí načítání u loga PS1! Nevíte někdo co s tím?? Mám bios SCPH1001.bin. Spouštim to na Asusu P525.
hotdog_ce4you (0)|13.6.2007 18:01
Okamžitě, jak jsem objevil emulátor PSX her na PPC, tak jsem začal zkoumat jak na to. Pěkně podle návodu jsem vše udělal a docela i zprovoznil. Jenže problém nastane při spuštění hry.

Když pustím bios samotný, tak naskočí pěkně menu Memory card a vše funguje.
Když ale spustím hru, tak naskočí úvodní logo Sony na bílém pozadí a potom skoší nápis Sony PlayStation na černém pozadí a tím to hasne, dál už ani ň. Zasekne se to na tomto černém pozadí a pomůže tomu už jen restart.

Zkoušel jsem to na Driveru 2 a Gran turismu, takže na ověřených hrách, těma by to být nemělo. Bios zdá se taky jede. Možná mám jen probém v nastavení nebo chybu v úpravě hry samotné.

Pokud někdo máte nějaké nové zkušenosti, pokud víte, jak mohu tuto chybu odstranit, budu velice rád, když mi poradíte.

Díky a mějte se
Zax_ce4you (222)|14.6.2007 22:16
Pouzivam nastaveni:
bios: SCPH1001.bin
Country: EUR
Cpu mode: recompiler
Cpu type: ARM V5
GFX driver: GAPI
Fps counter: vypnuty
Mdec BW: vypnuty
Fast boot: zapnuty
Frameskip: zapnuty (2)


Vsechno mi jede jak ma na mym looxu, doporucuju to takhle zkusit nastavit.
BTW pouzivam nejnovejsi verzi fpsece 0.09.6
hotdog_ce4you (0)|15.6.2007 16:49
Děkuju za pomoc, ale problém mi to zatím vyřešit nepomohlo.

Měl jsem starší verzi FPSe, takže tahle je lepší a "stabilnější", jenže vždycky opět zůstanu na úvodním logu a dál se to ani nehne. Když zapnu FastBoot, tak tam naskočí rovnou pouze černá obrazovka a nic.

Možná to mám blbě připravenou hru a tak to nehraje.
Dělal jsem to podle návodu zde: http://pdai.org/users/michu/fpsece/ldrguide.html
jen s tím rozdílem, že místo v CDRWin jsem vytvořil obraz CD .bin/.cue v Alcohol 120%.

Děkuju moc, ještě to zkusím různě popřenastavovat, ale asi to tím nebude
Zax_ce4you (222)|15.6.2007 20:09
Podle me to bude tou hrou... zkus nekde sehnat a stahnout na zkousku nejakou malou psx hru, treba nejaky rip a vyzkouset, zda ti to bude fungovat... jestli ano, pak je to hrou, jestli ne, pak je to nastavenim emulatoru..

Ja ale nic neripuju, proste jenom vyrobim image a ten pak hodim do pdacka a smazim...

EDIT: Ted jsem zkousel zkomprimovat jednu hru (491 MB) jenom pres ten program PocketISO (nic jinyho) a dockal sem se velkeho uspechu - nejenom ze hra funguje, ale navic sem ji zmensil na pouhych 31 MB :)

EDIT2: Jen tak mimochodem - prave si na pdacku vychutnavam tyto hry:
Oddworld Abe's oddysee
Oddworld Abe's exoddus (obe CD)
Spyro 3
GTA
GTA 2
Theme Hospital (nevim proc, ale nacita se pul hodiny, vysledek ale stoji za to)
Tarzan
Kula world
Crash Bash
:)