Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 56 z 56

Téma: Uživatelské rozhraní na ce4you.cz

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Díky za upozornění a vysvětlení. Já už to beru automaticky a ani to nečtu. Až se vrátí Pavel Koza z kanálu poza, tak to upraví.

Co tedy přesně navrhuješ dát k jednotlivým tlačítkům za text?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Co tedy přesně navrhuješ dát k jednotlivým tlačítkům za text?
    Práve pracujem na rozbehnutí jedného phpBB, momentálne mám v preklade toto:

$lang{'Inbox'} = 'Doručené';
    $lang{'Outbox'} = 'Čaká na doručenie';
    $lang{'Savebox'} = 'Uložené';
    $lang{'Sentbox'} = 'Odoslané & prijaté';

Nepáči sa mi to, nie som s tým spokojný, ale žiaľ každý jazyk má určité obmedzenia a jedným z nich pre slovenčinu a češtinu je, že nevieme jedným slovom preložiť Outbox. Čo sa dá robiť, v angličtine, nemčine atď. zase nepovedia maličké guľatučké jabĺčko, aj keby sa rozkrájali. Zdrobneliny sú špecialita slovanských jazykov, tak ako je hutnosť vyjadrovania špecialita angličtiny.

Fórum, ktoré vyrábam, bude pre ľudí, čo o počítačoch príliš veľa nevedia, preto ten dlhý preklad Sentboxu. Na ce4you.cz nepochybne môže zostať Odeslané ako dnes. Pokiaľ ide o Outbox, mám tam tri slová v preklade, ale na mojom phpBB sa to ešte akurát zmestí do šírky stránky bez rozbitia dizajnu, tak asi to tak nechám. V defaultnom preklade phpBB má česká aj slovenská verzia:

$lang{'Outbox'} = 'Nedoručené';

čo sa mi zdá príliš poplašne znejúce, ale zas ce4you.cz je viac-menej pre počítačových expertov, tak tých to možno až tak nevyplaší ako (potenciálne) začiatočníkov. Ešte tretia možnosť pre Outbox, o ktorej som uvažoval, bola Pred doručením (to by po česky bolo K doručení :!: ), a tým sa už aj rezervoár mojich nápadov vyčerpal. ops:

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Dik za zevrubny rozbor:yes: Uprimne receno, hlavni problem vidim ani ne tak v prekladu, jako v pouzivani terminologie, ktera je stejna jako u Outlooku, ale znamena ve skutecnosti neco jineho.

Outbox v mem Outlooku znamena, ze zprava je pripravena k odeslani, ale jeste ji nezpracoval SMTP server. V pripade diskuzi, kde se vse odehrava v ramci jednoho serveru, zadne "pred zpracovanim" nebo "pred dorucenim" neni. Je maximalne "pred prectenim", jenze to se zase blbe vysvetluje jednim nebo dvema slovy.

Ted se v tom nebudu vrtat, nicmene Vasi poznamku jsem si dal do pripominek k nove verzi a az bude aktualni, popremyslime o tom

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

A co "Odesláno - nepřečteno" ..

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Striker: Je to možnosť, ale má až 21 znakov oproti 17 znakom v "Čaká na doručenie". (A oproti 6 znakom v "Outbox".) Dilema. Niekedy sa podobné dilemy riešia prebraním cudzieho slova do nášho jazyka, lebo už sú tie pridlhé opisy otravné. Z prekladu phpBB, ktoré práve rozbieham, som povyhadzoval všetky "obrázky s postavičkami" a všade som nasáčkoval "avatar". Myslím, že už nastal čas prebrať slovo avatar do slovenčiny. (Beztak to nie je slovo z angličtiny, ale zo sanskritu.) Možno raz nastane čas prijať do našich jazykov aj slová outbox, inbox.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Proc? Co je spatne na Prichozi/Dorucena posta (Inbox) a Odchozi posta (Outbox) a Poslana posta (Sentbox)?
    Jsou sice trochu delsi, ale vyznamove spravne...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Musím opraviť svoje predošlé vyjadrenia k tejto téme... "Odesláno - nepřečteno" asi predsa len nebude univerzálne prijateľný preklad, pretože (na tomto fóre nie, ale v phpBB, verzii 2.x áno) kým je správa v Outboxe, tak sa dá dokonca ešte aj upravovať ( :!: ). Čiže na phpBB pokojne môžu používať "K odeslání" -- súkromná správa naozaj nie je odoslaná až do okamihu, kým si ju neprečíta adresát, a dôkaz toho je, že sa dá až do tohto okamihu vyzdvihnutia adresátom upravovať odosielateľom. Čiže na phpBB, verzia 2, Outbox vo fóre = funkčnosťou Outbox v Outlooku.

Na ce4you.cz je to iné, lebo funkčnosť editovať správy v Outboxe tu chýba (práve som vyskúšal v SZ Strikerovi) alebo je tak nenápadná, že ju nevidím. Keďže táto možnosť editovania správy chýba, vzniká dojem, že správa je už odoslaná, a nie je pred odoslaním. Lebo práve to je jeden z hlavných príznakov odoslaných správ: že ich odosielateľ už nemôže upravovať.

Mimochodom, keď si na ce4you.cz kliknete na hociktorú správu v Outboxe, ako nadpis sa zjaví "Doručené :: Zpráva", čo je už totálne mimo, lebo práve v Outboxe sú uložené výlučne NEdoručené správy, tým je Outbox definovaný...

Záver: ak bude nová verzia fóra na ce4you.cz podporovať editáciu správ zatiaľ ešte ležiacich v Outboxe, tak pokojne sa ten Outbox naďalej môže prekladať K odeslání, ako dnes.

Dnešný problém je spôsobený tým, že názov priečinka K odeslání nespĺňa očakávania, ktoré má používateľ na priečinok tohto druhu. Hlavné typické očakávanie, ktoré majú užívatelia smerom k správam uloženým v Outboxoch, je možnosť správy ešte pred odoslaním editovať.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

beecher: "Odchozí pošta" je super slovo, akurát v slovenčine nič také nemáme. Len "Odchádzajúca", čo sa mi zdá príliš dlhé slovo. Ohľadom prebrania slov outbox, inbox do našich jazykov: prečo nie, keby sa vďaka tomu dalo jedným krátkym slovom vyjadriť niečo, čo inak treba hovoriť dvoma slovami, z toho jedno z nich vždy musí byť prídavné meno, čo je dosť nemotorné...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, ja jsem nekde cetl rozpravu nejaky cestinarskych hlav ohledne prejimani cizojazycnych slov do naseho jazyka, kde se pravilo ze ano, prejimat ale s rozumem, tzn. prevazne u tech slov, kde neni ekvivalentni ceske vyznamove slovo nebo spojeni pridavneho jmena a podmetu jedno jakych delek...
    Pro mne osobne je prevzeti Inbox a Outbox v nasich jazycich trochu nasilne reseni.
    Prikladem spravneho prevzeti je treba "antiskating system", coz prelozeno do odborne cestiny znamena "system zabraneni preskakovani jehly gramofonu". To neprevzit, tak se HiFi recenzenti upisou...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

"Jedno jakých délek"? Taký princíp môže fakt raziť asi iba byrokrat. Príklad: "Došľaka, už zas mám preplnený ten inbox :!:" Byrokrat sa asi bude vyžívať v tom, že zakaždým povie: "Došľaka, už zas mám preplnený ten priečinok s doručenou poštou!"

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A proc byrokrat? Mne to zduvodneni prijde naprosto logicke...

BTW Proc tak slozite? Staci rict: Mam preplnenou Dorucenou postu...

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 13-01-2010, 21:54
  2. Snadné počeštění rozhraní HTC TouchFLO 3D
    Od galfar_ce4you v sekci Touch Diamond2
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 27-06-2009, 18:03
  3. yrgo > kvalitní grafické rozhraní
    Od Re4DeR v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 1