Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Finance 2.x - ještě lepší, ještě více krémovější

xRoman_ce4you (218)|18.9.2006 10:52
Ještě jsem pročítal příspěvky, jaké je Vaše srovnání s WebIS Money v2.2??? Nenašel jsem tady o tomto programu žádnou diskuzi.

Info: http://www.pocketinformant.com/products_info.php?p_id=money&dir=wm&tab_id=introduction
freewall_ce4you (476)|18.9.2006 18:59
Pouzival jsem Spb Finance hoooodne dlouho, kdyz mi po druhe zmizela data aplikace, tak jsem Spb pustil k vode, presel jsem asi k jednousimu programku WebIs Money a jsem s nim max. spokojeny

11.10. P.S. Dnes používám Cash Organizer a jsem presvedceny, ze je to spicka :)
xRoman_ce4you (218)|18.9.2006 19:34
Už jsem to nainstaloval a začnu laborovat. Uvidím. A prosím, nevíš jestli je čeština???
freewall_ce4you (476)|18.9.2006 19:41
O cestine nevim, ale ono to zase neni tak slozite, intuitivni ovladani.... trochu metoda zkouska - omyl a umis to hned :D
xRoman_ce4you (218)|18.9.2006 20:19
Jo, jo, díky.
Docent (1234)|18.9.2006 22:24
[QUOTE="freewall"]Pouzival jsem Spb Finance hoooodne dlouho, kdyz mi po druhe zmizela data aplikace, tak jsem Spb pustil k vode, presel jsem asi k jednousimu programku WebIs Money a jsem s nim max. spokojeny[/QUOTE]
Mám na PC MS Money, takže se mně zdá jednodušší používat SPB a data synchronizovat... Nebo lze WebIs Money taky synchronizovat s MS Money?
Mashe (622)|19.9.2006 09:40
[QUOTE="freewall"]... presel jsem asi k jednousimu programku WebIs Money a jsem s nim max. spokojeny[/QUOTE]

jak je to tam se zalohovanim? co se ti na tom libi? dikes :)
freewall_ce4you (476)|19.9.2006 09:52
Co ti brani jej zkusit ?
Zaloha - export - import dat (format ktery umi i Spb)
Mashe (622)|19.9.2006 09:56
doba experimentu je uz za mnou .. takze nez se do neceho pustim tak se radsi na to zeptam abych zase nemusel davat HR .. i kdyz hadam ze tohle by mohl byt spolehlivy soft :))

takze kdyz si exportnu z SPB soucasne polozky tak me to veme? a naopak kdyz bych se vracel tak to pujde z toho WebIS do SPB prevest?
freewall_ce4you (476)|19.9.2006 19:22
ano - z Spb vyexportovat v QIF formatu a pak import toho souboru do WebIs Money - mne to slo bez problemu
vforejt_ce4you (13)|10.10.2006 21:33
Potřeboval bych taky poradit. Nainstaloval jsem SPB Finance 2.6, v PC mám MS Money2006, v pohodě jsem vše sesynchronizoval, ale v PDA mi to neukazuje grafy. Teda ukazuje, ale hodnota je buď nula nebo pořád stejná částka, přitom za nastavené období je třeba 30 příjmů a výdajů v měsíci. A např.výkaz transakcí (nainstaloval jsem češtinu pro v2.6) je bez jakýchkoliv údajů, ale v záznamech za to období je plno položek. Poraďte mi nebo pokud je to možné dejte spojení na někoho, kdo v tom programu dělá a funguje mu to. Díky
Žulda_ce4you (244)|11.10.2006 13:57
No zrovna Transaction report mi grafy nenabízí, ale je to jen přehled transakcí. Jiný reporty grafy nabízejí.
vforejt_ce4you (13)|11.10.2006 23:08
Od Transaction reportu bych ani graf nechtěl, stačí mi, když tam budou čísla. Ale na mě se z displeje dívá jen prázdná tabulka bez údajů. A v grafech je to jen rovná čára buď na nule nebo na nějaký hodnotě bez změn.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2006 20:59
Vydána nová verze 2.7.0 - NEW! MS Money 2007 support.
Docent (1234)|26.10.2006 23:07
Kecaj! Podporou Money 2007 se chlubili už ve verzi 2.6.0, akorát to ňáko nefungovalo :no: .
Mashe (622)|27.10.2006 11:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Vydána nová verze 2.7.0 - NEW! MS Money 2007 support.[/QUOTE]

mas lepsi si to rozkliknout .. ten MS money je tam uz fakt chvili ...


Version 2.7.0 (October 24, 2006)
Overall application functioning speeded up
Quicken 2006 support
Transaction journaling
Automatic scheduled backup
Font settings fixed
Notifications in WM5 style
Saving currency rate for transfers
"Hide Closed" feature improved
Options dialog redesigned
Password protected synchronization fixed
Saving password on sync (ME)
QIF, OFX import improved
Spb Finance Entry animation on submit
Localization bugs fixed
WM 5.0 Installation improved
Number of minor bugs fixes and GUI updates
Zdenek Malinsky (9781)|27.10.2006 12:14
Hmm, tak to levá ruka neví, co dělá pravá. :? :sarcastic: tady v české verzi to uvádějí jako novinku a přitom je to stařinka. :D Tak třeba je nové to, že už to konečně funguje. ;)
Otazník (5)|18.2.2007 15:32
[QUOTE="Docent"]Kecaj! Podporou Money 2007 se chlubili už ve verzi 2.6.0, akorát to ňáko nefungovalo :no: .[/QUOTE]

Takže to nefunguje? Takže převod těch dat z PDA do PC je nejistý?
Hm, a jak je to se ztratou tech dat, jak tady nekteri pisou? Taky se ti ztraceji?
freewall_ce4you (476)|18.2.2007 16:34
Kdyz se mi data ztratila 2x, bal jsem se, ze mi to nakopne celou kartu..... presel jsem k Cash Organizer viz zde
Otazník (5)|19.2.2007 10:45
No ja uz mam 12 let PSIONa (muzu jen litovat, ze nepokracovali, protoze s dnesnima technologiema by to byla zase spicka) a v nem program Money (Ace) a to je v podstate podvojene ucetnictvi (vedu v tom ucetnictvi naseho s.r.o. a i svoje finance) a hledam neco takoveho pro PDA protoze uz na toho PSIONa moc nevidim. Chctelo by to lepsi displej. SPB finance ale asi nejsou podvojne ucetnictvi jak je tak tu chvili pozoruju. A to tvoje ano?
freewall_ce4you (476)|19.2.2007 11:31
Take jsem mel.... resp. mam :), podvojne nevedu
Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2007 11:49
Řekl bych, že ne (ani Spb Finance ani Cash Organizer). Nic ti nebrání stáhnout trial verze a sám si vyzkoušet a ověřit.
freewall_ce4you (476)|19.2.2007 14:35
...... asi tak :)
Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2007 15:01
Ještě bych doplnil, že pokud děláš podvojné účetnictví pro firmu, tak asi bude chtít občas vidět výsledek finanční (nebo jiný) úřad. Myslím, že je jen pár softů pro PC, které jsou povolené MFČR k tomuto účelu používat. O softu pro PDA opravdu nevím.
vforejt_ce4you (13)|19.2.2007 16:25
Já bych se ještě vrátil k SPB Finance. Nainstaloval jsem verzi 2.7, mluví to na mne krásně česky, ale grafy pořád nic. Synchronizace s MS Money 2006 v pohodě (kvůli synchronizaci jsem odešel od Cash Organizer, protože změny, které jsem udělal v PDA se neobjevily v Money, ale naopak ano), ale když si vyberu např.graf zůstatků na účtu, zadám období minulý měsíc, tak i přesto, že je tam tak 20 pohybů, tak se mi ve výši 0 (slovy:"nula") line modrá čára od začátku grafu do konce. Kdybych měl kontokorent, tak jsem za tu nulu rád, ale i přesto by ten graf měl odpovídat hodnotám na účtu. A co je zajímavý, tak i v "přehledu transakcí" mi to nezobrazuje žádná čísla. V grafu "útraty podle kategorie" se mi objeví hláška "Aktuálnímu zobrazení neodpovídají žádná data", a to jsem ve volbách zaškrtl všechny kategorie příjmové i výdajové. Poraďta mi někdo, jak na to.
Díky.
Otazník (5)|19.2.2007 19:10
To Zdenek Malinsky:
Na ucetnictvi muzes mit podle me program jakej chces. Muzes to delat i v ruce. Dulezity jsou prvotni doklady, podle nich se da vsechno dohledat. Nakonec na kontrole jsem byl a baba se sice dost divila, ale nakonec ani necekla. Ale my mame jen par faktur za rok, tak to neni nic slozityho. Ale je potreba podvojny.
To ovsem pro hlidani svych financi nepotrebuju, tam je to spis na zavadu, takze SPB finance budou asi OK, zvlast kdyz maji moznost delat ty podkategorie a tridy. To mi na PSIONu chybelo.
To vforejt a pripadne nekdo jinej:
No to je trochu to ceho se bojim. Kdyz tu ctu, ze mizi transakce, ze nejde poradne synchronizace pokud je program lokalizovany do cestiny (i kdyz mne nebude zas tak moc vadit v anglictine) a ted ctu, ze to neco zas neukazuje, tak se chci zeptat, jak stabilni ten program je z hlediska udrzeni dat a jejich prenosu do PC? Jaky s tim ma kdo zkusenosti? Je to jeden z hlavnich duvodu proc si chci koupit LOOX N650, tak bych nerad vyhodil prachy.
Diky za info.
Keddie_ce4you (49)|21.2.2007 15:44
Musím říct, že i mě se stávalo, že mi občas mizely nějaké transakce. Osobně si myslím, že to bylo tím, že jsem občas použil Spb Finance Entry. To však nemohu říct úplně jistě, protože jsem od té doby udělal vícero změn (přeinstalace PDA, instalace nové verze SPB Finance). Od té doby mi nezmizelo nic. A mám LOOX N560.

Protože si vedu účetnictví v MS Access, tak provádím takovou poloautomatickou synchronizaci pomocí exportu a importu do a z formátu quicken. To mi funguje bez problémů.
Žulda_ce4you (244)|21.2.2007 20:59
SPB Finance Entry je nepoužitelný, zadá to transakci a po novém spuštění Financí tam není. Jinak jsem s tímto programem velice spokojenej, nikdy nic nezmizelo.
vforejt_ce4you (13)|21.2.2007 22:59
Mě tam taky nic nemizí, spb entry pro vstup transakce nepoužívám, s Money to synchronizuje v pohodě, na Today se dá rozumně navolit zobrazení, jen mi nefungujou grafy. Víte někdo co s tím? Vám to funguje?
Žulda_ce4you (244)|22.2.2007 09:10
Já grafy nepoužívám, ale co jsem je zkoušel, tak to něco ukazovalo a snad i správně.
k.karel_ce4you (147)|11.3.2007 08:38
Leta používam Spb Finance k plné spokojenosti, ale po poslední přeinstalaci mého hx4700 mám s verzi 2.7 dost závažný problém. Jak program tak data mám na 4GB SD a prakticky je nemožné uložit novou transakci.
Zadám novou transakci ona se zobrazi v seznamu transakci, upravi se zůstatek na učtě, ale při příštím spuštění Spb Finance tam transakce není a i zustatky jsou na původni velikosti. Podle data aktualizace souboru *.fdat je jasne, ze se program ani nepokusil transakci uložit.
Poradíte co s tím?

freewall_ce4you (476)|11.3.2007 08:52
Zacit pouzivat jiny soft.... tech problemu s Spb Finance je tady reseno na muj vkus presprilis
k.karel_ce4you (147)|11.3.2007 09:52
Jak se zdá problém je v SD cartě, svou původní 2GB jsem vyměnil za 4GB 150x Appacer a asi si Spb finance neporadi s tou velikosti, protože s puvodní nebyl problém a když nastavím ukladani do internipaměti PDA tak je vše OK, nicméně protože mám hx 4700 a WMP5 nejsem z toho nijak nadšen :sarcastic:
Otazník (5)|13.3.2007 16:47
Nakonec zatim zustavam u sveho PSIONu a a programu Money (Ace). PDA me moc nenadchlo hlavne kvuli zpusobu psani. Neumim to na nem nejak moc rychle a ty SPB Finance nejsou sice spatny, ale neni to podvojny ucetnictvi (ktery potrebuju), a jestli by se mi mely ztracet data, tak to je jako bych nic nemel. Zvyk je zvyk, fakt hnus :-) Uvidime pozdeji.
Docent (1234)|13.4.2007 23:22
Vážení, na základě své čerstvé zkušenosti důrazně varuji před snahou pokusit se SPB Finance synchronizovat s MS Money 2007...

Nainstaloval jsem SPB Finance na PDAčko, (naštěstí) na doporučení před 1. synchronizací zazálohoval soubor na PC, sesynchronizoval, všechno vypadalo OK, a druhý den jsem nestačil zírat - soubor na PDA byl čistý jak slovo Boží, nebyla v něm jediná transakce, jediný účet, prostě nic...

I synchronizoval jsem podruhé, zase OK, připojil jsem PDAčko asi po hodině k PC znovu (v tom mezičase jsem neměl puštěné ani Finace na PDA, ani Money na PC), synchronizace proběhla znovu, a ejhle, začalo to na mne řvát, že mám 272 nevyřešených konfliktů... Opakovaná synchronizace nepomohla, pořád 272 nevyřešených konfliktů...

Takže jsem se pokusil otevřít MS Money na PC a smůla, Money při pokusu otevřít ten synchronizovaný soubor totálně zatuhnou, nebo totálně zatuhne celé PC... Takže jsem to obnovil ze zálohy, naštěstí jen 4 dny staré, a o SPB Finance nechci v životě slyšet :evil: .
Otazník (5)|15.4.2007 04:29
Ja si nemuzu pomoct, ale mam pocit, jako by tohle byla dost legracni diskuze :-) Kdo pouziva vazne SPB finance? Myslim tim kdo je pouziva k tomu ucelu ke kteremu jsou produkovane a jak se vyrovnava se ztratou dat?
freewall_ce4you (476)|15.4.2007 08:31
Ja nevim co je na tom legracniho, kdyz si treba rok vedes prehled o svych vydajich a prijmech a pak o ta data prijdes - nestastnik ten, kdo si nekam neudal backup.
Ztratu dat opakovane poznalo vic lidicek (vc. me) takze asi je problem v samotnem softu.
Takovy soft je na dve veci..... :D
dort (1212)|15.4.2007 09:26
no, on asi "vyrobce" vi proc jako skor prvni moznost dava nastaveni prubezneho automatickeho back-up :-)

jinak ja mam zkusenosti pomerne dobre - data nikdy nezmizely a pokud neco nefiungovalo - byla chyba mezi klavesnici a zidli :-)) - pouzivam cca rok
Docent (1234)|15.4.2007 09:51
Já mám s MS Money zkušenosti taky dobré, používám je od r. 2000, tuším od verze 98 až po současné 2007 a nikdy nic nezmizelo... Tedy do té doby, než jsem se je pokusil přinutit ke spolupráci s SPB Finace :evil: .
Jirka007 (161)|15.4.2007 21:55
SPB Finance používám již téměř tři roky. Nyní mám asi měsíc HTC P3300 Artemis s 1GB MicroSD kartou a šlape to jak fík. Obnova dat ze starého PDA proběhla bez problémů. Před tím jsem měl Ipaq 2210 s 8GB CF kartou a tam také nebyl jediný problém. S tímto programem jsem naprosto spokojen. I když je fakt, že za ty tři roky používání PDA jsem se dopracoval k cca 10 programům, které mám nainstalované a které opravdu často využívám a nenechávám si systém začunit balastem od zkušebních instalací všeho možného, co potom stejně nepoužívám a odinstaluji :D :
JiriE (117)|16.4.2007 09:54
Mohu potvrdit dobré zkušenosti s tímto programem. Používal jsem jej asi 3 roky, když jsem potřeboval sledovat a evidovat výdaje. Data pro mě byla docela důležitá, takže jsem zálohoval pravidelně :), ale nikdy jsem se do problémů nedostal. Je fakt, že jsem jej nikdy s ničím nesynchronizoval.
Milis (129)|17.9.2007 16:47
Potřebuji pomoci. Učím se využívat na maximum SPB Finance, nicméně nemůžu přijít na snad základní věc.
Chci si zadat pravidelnou platbu, například každý měsíc výplata. Vytvořím transakci, v záložce na plánování určím například každý měsíc 13tého a potvrdím, nicméně platba se mi místo 13tého přičte ihned. Nevím, jak na to, poradí někdo?

A neexistuje nějaký manuál? Je více drobností, kterým nerozumím.
Keddie_ce4you (49)|18.9.2007 10:43
Mě plánované transakce normálně fungují. Já tedy používám příkaz Zobrazení - Plánované transakce - Nový. Pokud dám, že se má položka zaúčtovat každého 13. v měsíci, tak mě se opravdu zaúčtuje 13. Tedy pokud zatrhnu Vložit automaticky. Jinak anglický manuál je na stránkách Spb (www.spbsoftwarehouse.com).
Milis (129)|18.9.2007 16:03
Ano, to je ono. Děkuji

A ten manuál...no, že bych ho předtím přehlédl?
Milis (129)|15.10.2007 16:09
Tak transakci jsem zadal dle postupu výše, mám během 3 dnů asi 4 různé transakce. Mám zatrhnuto Vložit automaticky. Přesto, když jsem si teď po pár dnech na to vzpomenul, na účtech není žádný pohyb. Žádná transakce se nevložila.

Mám WM6. Nevím, co dělám špatně.
Milis (129)|10.11.2007 08:04
Po upgradu na následující verzi se naplánované transakce chovají tak, jak mají.
Docent (1234)|24.1.2008 10:24
Nová verze 2.8.0 (22.1.2008):

* WM 6 support
* Microsoft Windows Vista support
* Microsoft Money 2008

BTW nevím, jak přišli k té podpoře WM6, na WM6 mně bez problému běhá verze 2.7.0...
milos797 (259)|27.2.2009 13:45
Už ste to niekto vyriešili? podľa mňa je problém v tom SPB Finenace Entry. Keď zadám platbu tadiaľ, tak na 90% zmyzne. Keď ju dám priamo v programe SPB Finance tak tam normálne ostane. Neviete náhodou riešenie?
milos797 (259)|2.3.2009 16:01
chcem sa spýtať, máte to niekto nainštalované do pamäte telefónu? Pretože sa tu riešilo niečo ako že by problém s SPB Finance entry mohol byť práve v tom, že to ukladá na kartu. Ja by som to naozaj potreboval vyriešiť, na mojom Touch HD sa bez toho pracuje dosť ťažko - keďže mi to v programe voľby poriadne neroztiahne... Ďakujem
Keddie_ce4you (49)|3.3.2009 12:51
Já mám Spb Finance na Touch HD v paměti a vše mi funguje bez problémů. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se mi záznam neuložil. Stávalo se mi to u hodně staré verze na mém starém PDA.