Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV přehled - něco pro televizní maniaky

taja_ce4you (127)|30.6.2005 12:51
no právě proto píšu
MDA napíše Cannot Connect a vypadá to že se snaží připojit přes GPRS a to nechci jt
miramares (246)|30.6.2005 12:56
[QUOTE="taja"]no právě proto píšu
MDA napíše Cannot Connect a vypadá to že se snaží připojit přes GPRS a to nechci jt
[/QUOTE]

aplikace si hledá v systému spojení na net, takže asi moc neporadím, jak to funguje zrovna u MDA...
Ivo Pokorný (400)|30.6.2005 13:07
[QUOTE="beecher"][QUOTE="taja"]Nepoužívám to ani na stahování pošty, ale PocketWeather se mi přes ActiveSync synchronizuje. Tak nevím co kde nastavit, aby šlo i TV?
[/QUOTE]Nic nastavovat neni treba... Provedte instalaci, stazeni dat, jak je popsano...[/QUOTE]

No, ja teba v praci musim pristupovat pres proxy a prestoze mi jede IE pristup, tak tento profram stejne jako Pocket Weather se mi v praci aktualizovat nedari. :mad:
j@m (44)|30.6.2005 14:16
Dobrá práce. ;)

Snad jen několik drobných připomínek/námětů:
- Z hlavní obrazovky (zobrazuje právě probíhající pořady) možnost zobrazení kompletního zvoleného kanálu (od aktuálního času do konce dne) - jako při funkci "data/tvprogram/datum+kanal. A taky s navratem zpět.
- Hlášení "Načítání dat" zaměnit za např. "Příprava přehledu".
- V detailu oddělit alespoň popis jedním prázdným řádkem - pro přehlednost
- Možnost zobrazení poředů dle kategorií - souhrnně dle času nebo dle kanálů

Drobné úpravy ergonimie:

- Popis "Start" v hlavičce gridu zaměnit za např. "Čas"
- ve funkci "Nastavení" položka "Velikost". Předpokládám že jde o vel.písma. Takže např. "Velikost písma"
- -"- položka "Zobrazit aktuální program" -> "Zobrazit aktuální pořad"
- -"- ... "Ukázat 4 další pořady"
- -"- nastavení upozornění. "Upozornit o 30 min." - Snad se všichni dovtípí, ale místa na screenu dostatek tak proč to nepopsat lépe.
- nastavení by se mohlo ukládat i při pouhé kliknutí na OK. Tj bez nutnosti uložit změny.

To je asi vše co jsm v rychlosti vypozoroval. Ale jinak aplikace vydařená :yes: :yes: :yes:
j@m (44)|30.6.2005 14:30
Co takhle na první stranu přidat ještě jednu záložku s večerními pořady. Tedy:
Přehled - zobrazuje auktuální pořady
Večerní pořady - zobrazuje pořady od nastavené hodiny např. 20:00
Detail - detailní popis pořadu

Večerní pořady asi vyhledává většina diváků :cool:
daww (687)|30.6.2005 21:48
[QUOTE="taja"][QUOTE]Pokud je schopen POutlook stahovat postu, stejne jako PIE stahovat stranky, tak to zvladne i tento program...[/QUOTE]
Nepoužívám to ani na stahování pošty, ale PocketWeather se mi přes ActiveSync synchronizuje. Tak nevím co kde nastavit, aby šlo i TV?
dík jt
[/QUOTE]
Je potřeba v AS-Nástroje-Možnosti-Pravidla u položky předávání nastavit Internet. Když jsem tam měl nastaveno zaměstnání, fungovalo mi stahování jen u pošty a sinchronizace SPB Weather. Teď jede cokoliv.
jval (453)|1.7.2005 07:06
Dotaz na miramarese:

Kam se zapisuje záznam, když si dám upozornění na nějaký pořad??

V kalendáři to nevidím.:O
j@m (44)|1.7.2005 15:32
Dotaz na miramarese:

Jeste mi není jasné jak vlastně funguje nahrávání dat? K čemu slouží tlačítka "Nahrát" a "Uložit"? Možná by stačilo pouze tlačítko "Načíst", které by načetlo nové data z internetu a uložilo do PPC.
beecher (9270)|1.7.2005 15:54
[QUOTE="jval"]Kam se zapisuje záznam, když si dám upozornění na nějaký pořad??
V kalendáři to nevidím.:O [/QUOTE] Jiste, protoze se pouze do DB s notifikacemi zapise, ze tehdy a tehdy vyhod bublinu s timto obsahem... ;)
majkl_ce4you (1)|1.7.2005 20:55
Úžasná věc. Děkuju autorovi za program který mi chyběl od doby co mám PDA. Něco podobného existuje pro normální komp (365 dní) , ale je to nepraktické.
Jenom 2 menší připomínky: Chtělo by to tu automatickou aktualizaci. A informace o pořadech by taky mohla být obšírnější, ale to asi souvisí se zdrojem dat..
ipf (2136)|1.7.2005 21:15
Také bych uvítal automatické aktualizace. Dále by bylo dobré, kdy TV program automaticky mazal již proběhlé dny (např. ještě stále mám a nabízejí se mi jako první programy ze středy 29.6.).
Ideál? Vyberu si zájmové TV stanice a ty se pravidelně aktualizují. Kanály se zobrazují vedle sebe (počet a které si zvolím), vlevo by byla časová osa, abych viděl, jak se programy překrývají.
PS:
Finanční příspěvek na podporu vývoje jsem ochoten zaplatit.
miramares (246)|2.7.2005 18:24
[QUOTE="jval"]Dotaz na miramarese:

Kam se zapisuje záznam, když si dám upozornění na nějaký pořad??

V kalendáři to nevidím.:O [/QUOTE]

Informace se zapíše pouze do DB. Není to jako událost do kalendáře.
miramares (246)|2.7.2005 18:27
[QUOTE="j@m"]Dotaz na miramarese:

Jeste mi není jasné jak vlastně funguje nahrávání dat? K čemu slouží tlačítka "Nahrát" a "Uložit"? Možná by stačilo pouze tlačítko "Načíst", které by načetlo nové data z internetu a uložilo do PPC.[/QUOTE]

"Nahrát" stahuje podle nastavení data
"Uložit" provede uložení a tím i přepsání původních data
V této verzi je to rozdělené hlavně proto, že občas je problém stáhnout data :( , takže starší data mohou být komplexnější než ty nová
miramares (246)|2.7.2005 18:30
[QUOTE="majkl"]Úžasná věc. Děkuju autorovi za program který mi chyběl od doby co mám PDA. Něco podobného existuje pro normální komp (365 dní) , ale je to nepraktické.
Jenom 2 menší připomínky: Chtělo by to tu automatickou aktualizaci. A informace o pořadech by taky mohla být obšírnější, ale to asi souvisí se zdrojem dat..[/QUOTE]

Jasně, informace o programu neovlivním. Využívám pouze to, co je k dispozici :-)
miramares (246)|2.7.2005 18:38
[QUOTE="ipf"]Také bych uvítal automatické aktualizace. Dále by bylo dobré, kdy TV program automaticky mazal již proběhlé dny (např. ještě stále mám a nabízejí se mi jako první programy ze středy 29.6.).
Ideál? Vyberu si zájmové TV stanice a ty se pravidelně aktualizují. Kanály se zobrazují vedle sebe (počet a které si zvolím), vlevo by byla časová osa, abych viděl, jak se programy překrývají.
PS:
Finanční příspěvek na podporu vývoje jsem ochoten zaplatit.
[/QUOTE]

Je problém zobrazovat kanály vedle sebe, přeci jen toho místa tam není moc (musí to bý vidět i na ne VGA). Ta časová osa je dobrý nápad, už nad tím chvilku uvažuju, viděl jsem zajímavý návrh v jednom systému na multimediální centrum, ale ještě nevím přesně jak to naimplementovat v PDA :-( snad mě něco napadne...
ipf (2136)|2.7.2005 21:28
[QUOTE="miramares"]...snad mě něco napadne... [/QUOTE]

Přijeď v září na sraz, tam bude víc hlav a víc nápadů :D .
beecher (9270)|3.7.2005 08:26
Zeptam se tedy znovu: Co ten TV Program udelat open-source?
Mr.B (27)|3.7.2005 09:50
[QUOTE]Je důležitý, aby byl v systému MS CF NET 1.0 s SP3. Dá se to zjistit např. v "Nápověda" -> "O programu...", je tam na konci položka "Verze jazyka:" a vedle by měla být verze "1.0.4292.0"[/QUOTE]

Taktéž mi to na MDAc píše "chyba při nahrávání dat". Mám verzi jazyka 1.0.3316.0. Co mám udělat pro to, abych měl verzi jazyka 1.0.4292.0? Díky za odpověď.
miramares (246)|3.7.2005 10:19
[QUOTE]Taktéž mi to na MDAc píše "chyba při nahrávání dat". Mám verzi jazyka 1.0.3316.0. Co mám udělat pro to, abych měl verzi jazyka 1.0.4292.0? Díky za odpověď.[/QUOTE]

Mrkni se sem. Je tam soubor "NET CF Setup", což je instalace SP3...
oltcit (1098)|3.7.2005 10:21
Hmmm,zaujímavé je,že nemám žiaden SP3,čiže jaz.verzia je 1.0.3316.0 a verzia softu 1.0.1979.38186 a program ide v pohode :cool:
miramares (246)|3.7.2005 10:22
Budu teď pár dní mimo, musím se trochu zrekreovat ;) takže vydržte s dotazama tak do pátku, to už snad budu zpátky ;)
miramares (246)|3.7.2005 10:23
[QUOTE="beecher"]Zeptam se tedy znovu: Co ten TV Program udelat open-source?[/QUOTE]

rozmyslím si to...
Phat (11)|3.7.2005 11:03
Vynikající nápad, ale u mě zatím nefunkční... Ať se snažím jak chci, tak tohle prostě na MDA Compact NEROZJEDU. Mám správnou verzi češtiny, NETCF SP3, postupuji přesně podle návodu, strašně dlouho čekám na stažení dat i když chci vědět jen jediný den (ale to by ani tak nevadilo), uložím, ale stejně mám všechny kolonky v TV PROGRAM prázdné a stažené informace se nikde nenachází...
Neo Jedi (145)|3.7.2005 16:28
Docela bych uvítal možnost zapsání vybraného tv. pořadu v aktuálním čase do kalendáře, třeba PI.
Blekota (120)|3.7.2005 22:38
na TV nie je nic lepsie nez

tvp.cz
Hondzik_ce4you (92)|3.7.2005 22:42
Programek, suprovej !! já s nim neměl žádnej problém !! hned napoprví a chodí suprově :) postup mě přijde naprosto intuitivní !!!(sou teda horší nastavení) ! COOL výrobek !!! :yes:
mathes (32)|6.7.2005 12:04
Tak ani po HARD resetu mi to nefunguje :(( :(( :((
tatovic (24)|6.7.2005 13:30
Taktez u mne vse funguje hned po instalaci a naprosto intuitivne,diky za superpocin a vynikajici softik ! :)
jval (453)|7.7.2005 06:54
[QUOTE="miramares"]
Informace se zapíše pouze do DB. Není to jako událost do kalendáře.[/QUOTE]

a proto se ptám. Nešlo by to udělat, aby se to zapsalo jako událost do kalendáře?
miramares (246)|7.7.2005 11:44
[QUOTE="jval"][QUOTE="miramares"]
Informace se zapíše pouze do DB. Není to jako událost do kalendáře.[/QUOTE]

a proto se ptám. Nešlo by to udělat, aby se to zapsalo jako událost do kalendáře?[/QUOTE]

bohužel momentálně ne, nevím jak na to :oops:
Honbri (36)|8.7.2005 21:05
[QUOTE="Phat"]Vynikající nápad, ale u mě zatím nefunkční... Ať se snažím jak chci, tak tohle prostě na MDA Compact NEROZJEDU. ...[/QUOTE]
Tak jsem dnes také bez problémů program nainstaloval a funguje výborně - přitom mám také MDA Compact! Připojuji se k tipu na názvy dnů v týdnu alespoň zkratkou (Po, Út, atd.). Dále by nebylo špatné oddělit jednotlivé kanály třeba silnou čarou při načtení všech za sebou. Nějaké další drobnosti by se asi našly, ale v každém případě to je výborná věc.
j@m (44)|8.7.2005 22:38
Jestlize prozatim "nelze" udelat today plugin co takhle udelat maly programek, ktery pouze nacte porady od aktualniho casu. Takovy rychly nahled. U me prvotni nacteni programu trva kolem 16ti sec. A pritom se chci jen mrknout co se prave deje v TV.
Jarek72 (37)|8.7.2005 23:15
[QUOTE]Jestlize prozatim "nelze" udelat today plugin co takhle udelat maly programek, ktery pouze nacte porady od aktualniho casu. Takovy rychly nahled. U me prvotni nacteni programu trva kolem 16ti sec. A pritom se chci jen mrknout co se prave deje v TV.[/QUOTE]

Presne tak u me to samy to by bylo dobryi .
beecher (9270)|8.7.2005 23:22
Ono by mozna stacilo, kdyby se to tak chovalo pri spusteni programu... ;)
Hondzik_ce4you (92)|9.7.2005 12:36
Jen mam jeden problem=>nigde sem zatim neobjevil, jak k jednotlivymu poradu nastavim upozorneni, muzete mi plz poradit ? :sarcastic:
romix (134)|9.7.2005 13:13
[QUOTE="Hondzik"]Jen mam jeden problem=>nigde sem zatim neobjevil, jak k jednotlivymu poradu nastavim upozorneni, muzete mi plz poradit ? :sarcastic: [/QUOTE]
z menu:
Data->TV program->vyber datum + program->detail->upozornit
miramares (246)|10.7.2005 11:44
[QUOTE="j@m"]Jestlize prozatim "nelze" udelat today plugin co takhle udelat maly programek, ktery pouze nacte porady od aktualniho casu. Takovy rychly nahled. U me prvotni nacteni programu trva kolem 16ti sec. A pritom se chci jen mrknout co se prave deje v TV.[/QUOTE]

nevypínat aplikaci, ale jen minimalizovat na pozadí přes "OK". V hlavním okně je vidět aktuální přehled programů. co kde je. Jen při dalším spuštění se to musí obnovit přes kontextové menu v tom přehledu.
miramares (246)|10.7.2005 11:46
[QUOTE="romix"][QUOTE="Hondzik"]Jen mam jeden problem=>nigde sem zatim neobjevil, jak k jednotlivymu poradu nastavim upozorneni, muzete mi plz poradit ? :sarcastic: [/QUOTE]
z menu:
Data->TV program->vyber datum + program->detail->upozornit[/QUOTE]

To je jedna možnost, druhá je v Data -> Výběr programů a zase po výběru na detailu poředu je dole vpravo tlačítko "Upozornit"
Hondzik_ce4you (92)|10.7.2005 19:29
jj, dikec moc ! jak tak ctu, today plugin by byl si myslim hodne COOL zalezitost ! tatínkoj tohodle super programku at se cini:):):):D
RStein (2012)|10.7.2005 20:48
Mate nekdo, jen tak pro zajimavost :), v hlave, co byste presne chteli na Today obrazovce videt?
Hondzik_ce4you (92)|11.7.2005 10:27
To vim uplne presne :) treba proste aktualni 3 programy?? neco jako mas primo prehled v programu, ale prdnout to na today ! si myslim, ze by to nebylo spatny !!!! jeste se te zeptam=> tusisi, proc to nekterejm lidickam nechodi ??? :? me to slape uplne luxusne.....
RStein (2012)|11.7.2005 10:48
Ad to co bude na Today.
Myslim, ze by se museli vybrat jen nektere programy - pri predstave, ze jsou zobrazeny u 20 stanic 3 PROGRAMY na Today obrazovce jsem se orosil :)

Ad nefunkcnost) Rozchodil jsem aplikaci na MDA compact i MDA II. Jediny problem, ktery jsem zazanamenal u obou zarizeni, je to, ze pri prvnim pokusu stahnout data, program ihned nahlasi chybu. Podruhe ale ke stazeni dat dojde. Pisatele co maji problemy, by meli presne uvest, jak postupovali, protoze jinak autor tohoto programku by musel byt jasnovidec :)

Autora podporuji ve snaze neudelat aplikaci Open Source ;)
Hondzik_ce4you (92)|11.7.2005 12:04
To mas pravdu, ze mit na Today 20 programu by bylo dost :) ale nechat tak cca 4 stanice po 3 poradech by nebylo zase tak spatny ne ??? budu ted vypadat jako blbecek, ale was ist das " open source" ?? jinak ja nemel zadnej problem, hned napoprve mi to data nacetlo....a chodi to suprove !
RStein (2012)|11.7.2005 12:08
4 programy po 3 poradech, takova byla i moje predstava.

A Open Source - to je pomerne slozita zalezitost, ale zde snad staci rict, ze se jedna o uvolneni zdrojovych kodu programu a to ja nemam rad ;)
ALe diskuzi na tema Open Source tady nepovedu - jednak je to OT a za druhe takova diskuze je skvely kandidat na FlameWar :)
ciselko (68)|11.7.2005 14:41
a čo takto formát ako sa používa pri SPB Pocket plus, záložky, 3-4 záložky a 2-3 aktuálne programy, do záložiek si nastavíš obľúbené programya už len preklikneš, ktoré ťa zaujímajú...
alebo niečo ako má SBSH Pocket weather, kde sa malou šipkou prepínaš medzi počasím na tom ktorom mieste...

ale určite to je zaujímavý nápad ten today plugin
j@m (44)|11.7.2005 14:45
A co takhle na today použít záložky. Např jako SPB pocket PLUS. Pak by stačil cca 1cm místa na today. Myslím že nějakých 5 záložek by nebyl problém. ;)
A za názvem pořadu (tučně) by mohl být i kus popisu (do konce řádku).
j@m (44)|11.7.2005 14:53
[QUOTE="beecher"]Ono by mozna stacilo, kdyby se to tak chovalo pri spusteni programu... ;)[/QUOTE]

Na to jsem nepomyslel :D
Asi největší požírač času bude načtení skoro 300kb XML souboru. Vidim to jako velkou slabinu - co se rychlosti týče.
miramares (246)|11.7.2005 15:13
[QUOTE="Hondzik"]To vim uplne presne :) treba proste aktualni 3 programy?? neco jako mas primo prehled v programu, ale prdnout to na today ! si myslim, ze by to nebylo spatny !!!! jeste se te zeptam=> tusisi, proc to nekterejm lidickam nechodi ??? :? me to slape uplne luxusne.....[/QUOTE]

Ten plugin zatím odkládám, chci nějak optimalizovat data (načítání, vyhledávání atd.)
S těmi provlémy vůbec nevím, teď jsem to řešil s jedním človíčkem a nakonec pomohla nová verze ActiveSync a pár HW resetů :-( což je na můj vkus dost nehezkej postup instalace... chtělo by to trochu víc kompatibilnosti ze strany mrkvosoftu a pak by to třeba i bylo lepší, ale jak jsem četl info o novém systému (WM5), tak to zatím asi lepší nebude :-(
miramares (246)|11.7.2005 15:17
[QUOTE="j@m"][QUOTE="beecher"]Ono by mozna stacilo, kdyby se to tak chovalo pri spusteni programu... ;)[/QUOTE]

Na to jsem nepomyslel :D
Asi největší požírač času bude načtení skoro 300kb XML souboru. Vidim to jako velkou slabinu - co se rychlosti týče.[/QUOTE]

To je fakt, ty data jsou vážně problém. Čím víc toho člověk chce vidět, tím víc musí počkat při prvním načtení, ale jak se to načte a běží to na pozadí, tak už je to lepší, ne?? Já to takhle na pozadí mám puštěné pořád... ale stejně uvažuju, jak to zoptimalizovat, aby to bylo rychlejší... snad mě něco nakopne...
RStein (2012)|11.7.2005 15:20
[QUOTE="j@m"]
Na to jsem nepomyslel :D
Asi největší požírač času bude načtení skoro 300kb XML souboru. Vidim to jako velkou slabinu - co se rychlosti týče.[/QUOTE]

Tohle je dotaz spise na autora - pouzivate k serializaci a deserilizaci dat metody ReadXml a WriteXml DataSetu nebo mate napsany vlastni rutiny? Neuvazoval jste o nasazeni SQL CE?

S today plug-inem mohu pomoci, respektive jej mohu (vyhledove podle casu) napsat - v C++. C# bych do toho netahal