Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 59

Téma: Dynavix Mobile 2005 CZ - navigace s velkým N

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Ivanm
    Teda, chvili jsem premyslel, jake cidlo na svitivost slunce ten garmin ma.
    Ale za chvililinku jsem na to prisel.
    Jak jednoduche Watsone :-)))
    No proto jsem nepsal čidlo :-)))

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

RomanP: ano, pro mě je problém svítivost displaye i při nočním módu, jehož automatické přepínání je opravdu velice šikovné (akorát by si mohli odpoustit tu 30s hlášku o tom, že už se setmělo ;o) ). Jsem prostě v autě na množství světla v noci dost citlivý (obecně mi moc světla do očí vadí). Ale zase je fakt, že ve městě, kde se svítí, to přežiju, takže tím ten problém mizí, protože v otevřených krajinách většinou nebývají odbočky za sebou tak těsně.

Telematix: ad odbočení - autonavigace většinou říkají odboč třetí, tak nevím, jak je to s těmi podklady.. ale samozřejmě, že se dá zvyknout na "odboč za 50m", taky jsem musel ))

ad navigace v tunelu - a co dáte, když Vám to povím? ;o)) Za know how a i za "how know" se dneska platí ;o) No, uvidíme - vyhlásil bych tu drobnou soutěž, kdo na to přijde do třech následujících příspěvků, vyhrál malé bezvýznamné plus )) Řešení je opravdu triviální a v podstatě zadarmo a Váš nástřel se trochu blíží, ale není to ono.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

No, pokud nebudeme brat v potaz onacejsi moznosti, jako gyroskop, cidla na rychlomeru, ABS atp, tak relativne jednodussi by mohlo byt treba:

Az skonci ten mizernej tunel, tak si pamatuj, ze pojedes po 100 metrech doprava

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Ad tunel - tezko rict Predpokladam, ze v tunelu se GPSka chytat neda a bez dalsich informaci tak jste nahrani, alespon co se navigace tyka.

Ale program by mel poznat, ze je v tunelu, a pak neni problem radit dal. Zatim jsem nepotkal slozitejsi tunel nez jednoduse se vetvici, takze informace "V tunelu se drzte vpravo/vlevo" rozhodne nemuze byt neresitelna. Stejne tak je mozne po vjeti do tunelu oznamit, ze "Po vyjeti z tunelu odbocte vpravo" a dle rychlosti a delky tunelu to v urcitych intervalech opakovat. Bod vyjezdu preci znate (u tech vetvenych tunelu uz to bude orisek, ale alespon v CR jich snad zas tolik neni)...

Tedy nikoliv navigace dle GPS, ale navigace dle mapy (nepredpokladam, ze se budu v tunelu otacet...

P.S. Koukam, ze jsem tu predchozi odpoved nejak ignoroval... No nic, jeste spim...ops:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ad Tunel - tyto hlášky méme přirpavené, namluvené atd. Takže přesně hlášení "v tunelu odbočte vlevo" nebo "ihned za tunelem odbočte mírně vpravo" se asi časem objeví. Potíž je zatím v tom, že mapa neobsahuje atributy silnic, zda jsou v tunelu - bude stát dost potu toto vyřešit. Podle mě ale otázka zněla: "jak přibližně vědět, kde v tunelu jsme." To bez dalších senzorů prostě nelze - troufám si tvrdit, že na každou takovou metodu jsou dva tunely, kde alespoň v jednom nebude uspokojivě fungovat.

to našrot: ad autonavigace - my děláme i autonavigace Předvedu Vám místa, kde si se stejnou mapou počítání ulic vyláme zuby i v těchto těžkých autonavigací renomovaných výrobců Jde totiž o problémy s mapou a její neschopností zachytilt realitu dostatečně přesně a ne o problém navigačních enginů.

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Ačkoli tato aplikace vypadá na první pohled dobře, jsem s odkazem na mé dosavadní zkušenosti s navigačními aplikacemi Smart Map, Pocket Kim a Mapfaktor k českým programátorům krajně! skeptický. Bez nadsázky lze jejich inteligenci přirovnat k řidičům kamionů (nebo jsou řidiči kamionů dokonce autory těchto aplikací?). Ale takhle by navigační SW nemohl dopadnout, pokud by ho sám autor používal. Snad se autoři Dynavixu poučí v tom jak má vypadat současná navigace do PDA. Pokud by někdo měl zájem o srovnání například Smart Map, Mapfaktor, Navigon, mohu se pokusit přinutit o srovnání v nějakém článku. jistě to bude poučné i pro programátory navigačního SW. Pokud si někdy pustili nějakou jinou aplikaci než tu svoji a nemají-li jen inteligenci těch kamióňáků, pak jim musí být jasné, že na Smart map, Mapfaktor a Pocket Kim je hodně co vylepšovat (neměl jsem na mysli mapové podklady. Ty nezávisí na programátorech).

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od grp
    Ačkoli tato aplikace vypadá na první pohled dobře, jsem s odkazem na mé dosavadní zkušenosti s navigačními aplikacemi Smart Map, Pocket Kim a Mapfaktor k českým programátorům krajně! skeptický. Bez nadsázky lze jejich inteligenci přirovnat k řidičům kamionů (nebo jsou řidiči kamionů dokonce autory těchto aplikací?). Ale takhle by navigační SW nemohl dopadnout, pokud by ho sám autor používal.
    mno ono to uz tu padlo - v souvislosti s 3d pohledem. Proste to clovek si neuvedomi dokud to denodenne nepouziva.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

ad: grp

Tahle reakce mi pripadne trochu divna.
    O problemu, nazyvanem PK tady vsechni vime a je to zarny priklad toho, jak by to asi vypadat nemelo.
    SM je rastrova a stale je v plenkach.
    Dynavix bych si hodnotit nedovolil, pokud nejsem treba tester a kdo jiny to videl?
    Mapfaktor jde nejak mimo me, ale mam pocit, ze cesky /český/ asi nebude.
    Nejak mi chybela veta, kde by se autori Dynavixu meli poucit.
    Pokud je nekdo schopen napsat kvalifikovane srovnani navigacnich softu, muze to napsat sam od sebe a potom na to upozornit. Neni treba se dovolavat dovoleni.
    Na kazdem softu je treba porad neco vylepsovat, u navigace je to temer nutnosti.
    Vlastne jsem nepochopil, co nam vlastne grp chtel sdelit, ale pro me zvolil velmi nevhodnou formu.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

mel bych na vas par dotazu

1)uz je mozne zakoupit soft?(pred 14 dny jste posunuli termin) - na strankrach vidim formular pro zakoupeni, tak se ptam jen pro jistotu.
    2)jaka je vase cenova politika pri upgradech.
    3)vyvijite (ted myslim ve vyvoji - ne v nejake idei) 3d pohled?

diky za info

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

myslim, ze telematix se urcite poucil, me se ten program libi, funguje pekne a podrobnost je uzasna

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od mraky
    1)uz je mozne zakoupit soft?(pred 14 dny jste posunuli termin) - na strankrach vidim formular pro zakoupeni, tak se ptam jen pro jistotu.
    Včera jsem již končně dostali poslední část mapy a pracujeme dnem i nocí, aby v pondělí byla připravené první CD s programem. Webshop bude spuštěn možná o něco dříve - dáme o tom informaci i sem do konference.

2)jaka je vase cenova politika pri upgradech.
    Ještě bojujeme s výrobci map. V současné době je nejpravděpodobnější tato politka:
    - cca 1x ročně se vydá nová verze softwaru včetně zcela nové mapy - (např. Dynavix Mobile 2006).
    - Do doby vydání této verze budou nové věci a v programu ZDARMA.
    - opravy map po tuto dobu budou pozue "nasbirane" nami a Vami uzivateli - system se jiz na to pripravuje - budou take ZDARMA
    - Po vydání této "velké" verze již budeme poskytovat pro "staré" verze pouze opravy. Nové funkce a opravy map budou přidávány pouze do aktuální verze.
    Pro uživatele, který si již produkt zakoupil připravíme upgrade slevu na celý komplet mapa + program včetně aktualizací - pravděpodobně okolo 40% ceny. Vše je opět závislé na ceně map.

3)vyvijite (ted myslim ve vyvoji - ne v nejake idei) 3d pohled?
    3D mapa byla již rozpracovaná, ale přednost dostaly důležitější funkce. Podle ohlasu prvních uživatelů zvážíme, zda ji začneme dopracovávat hned nebo až za nějakou dobu (pravděpodobně ale bude hotová nejpozději do konce tohoto roku). Nám ani beta-testerům 3D pohled zatím příliš nechyběl díky přesné hlasové navigaci. Pohled do mapy není za jízdy téměř potřeba.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ja mam opet jeste jednu kacirskou myslenku...
    Nemuze si se mnou navigace nejakym prijemnym zenskym hlasem behem cesty treba na dalnici, kde nebudu potrebovat 200 km odbocit, povidat?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

OT

Naopak, dle nejnovejsich vyzkumu je jizda po dalnici prilis fadni a uspava. V pripade zjisteni poklesu bdelosti dojde k nenapadnemu opusteni dalnice a navigovani po vhodnejsich silnicich. Proc jinak asi mame temer dokonale pokryti? Jizda po silnicich III. a lesnich cestach kazdeho jiste probudi.
    :O

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Ivanm
    ...prilis fadni a uspava...
    Prave proto chci, aby vedla navigace se mnou nejaky rozhovor, abych neusnul...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Telematix: otázka nezněla, jak přibližně vědět, kde v tunelu jsme, ale jak přibližně navigovat. A dokonce to tu asi 3 lidi přečetli správně a správně odpověděli ;o) Jinak se to dá ještě vylepšit tak, že GPSka nejsilnější satelit chytne ještě před tím, než se vyjede z tunelu, takže se dá předem vědět, kdy je vhodné hlášku opakovat (ne tedy čekat, až budu znát přesnou pozici). Pokud jde o křižovatky v tunelu, tak pak na základě vjezdové rychlosti, délky tunelu a v budoucnu dostupných dopravních informacích (jestli je v tom tunelu zácpa, či ne) lze usoudit, jak často hlášku opakovat. A pak by samozřejmě šla ještě skloubit spolupráce s mobilním telefonem a jeho povědomí o tom, jak je daleko od které BTSky (bohužel, v tunelech to bývá často vedeno lineárně, takže tam by to asi taky většinou nešlo, ale opět u výjezdů by se poloha dala upřesnit), to je ovšem zbytečně složité, protože je i jednodušší možnost - čistě technická, jak zjišťovat, kde v tunelu jsme bez GPSky i kompasu v autě, stačí k tomu jen napsat software na PDA (i když jeho obdoby pro PC pro využití v jiných oblastech už existují) a mohlo by to mít i "relativně slušnou" přesnost (nápověda: zlepšovala by se s rostoucí dobou používání GPS v jednom autě a také by se aplikaci dala implementovat učící funkce). A pokud na tohle řešení někdo přijde do třech následujících příspěvků, tak má velké plus )). Jinak stále by nemusela odpadnout ta chyba, kdyby řidič na křižovatce v tunelu zahnul jinam - to by se navigace sice dozvědět mohla, ale potřebovala by k tomu ještě další data o daném tunelu.
    A co se týče informací o tunelech v mapách - např. v NavTeqových mapách Evropy, které má Garmin, jsou tunely na silnicích vyznačené a navigace je tudíž taky ukazuje.

Pokud jde o ty "těžké navigace" a "třetí vpravo", tak chápu, že pokud mám starou mapu nebo pokud přes noc ulici přidají, tak mám smůlu, ale v hustě osídlených částech měst by to snad měl fungovat relativně spolehlivě, protože většiou už tam moc silnic přidávat nebo ubírat nejde..?

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix Mobile 2005 po roce
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 131
    Poslední příspěvek: 23-05-2007, 07:10
  2. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-04-2006, 12:17
  3. Dynavix Mobile 2005 verze 1.4.12886 ke stažení
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy